Tehnoloģijas

Twitter liedz ASV izlūkdienestiem izmantot tā analītikas pakalpojumu

LETA, 09.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mikroblogu vietne Twitter liegusi ASV izlūkdienestiem piekļuvi tās pakalpojumam, kas sociālajā medijā izskata ierakstus reālajā laikā un jau agrāk ir apliecinājis sevi kā noderīgs rīks cīņā ar terorismu, vēsta laikraksts Wall Street Journal (WSJ).

Twitter grib izvairīties no tāda iespaida radīšanas, it kā tas būtu pārlieku draudzīgs ar izlūkdienestiem, atsaucoties uz ASV izlūkdienesta augsta ranga amatpersonu, vēsta laikraksts.

Mikroblogu vietnei pieder aptuveni 5% daļu uzņēmumā Dataminr, kas izmanto algoritmus un lokācijas instrumentus, lai tvītu publicēšanā atklātu sakarības.

Tas ir jaudīgs instruments, lai no tvitera nebeidzamās runu straumes iegūtu noderīgu informāciju.

Dataminr ir vienīgais uzņēmums, kuram Twitter ļauj piekļūt visai publisko tvītu straumei reālajā laikā un pārdot to klientiem, norāda WSJ.

Dataminr vadītāji izlūkdienestiem nesen paziņojuši, ka Twitter nevēlas, lai uzņēmums turpina sniegt tiem pakalpojumus.

Dataminr informācija novembrī operatīvi brīdinājusi ASV varasiestādes par Parīzes teroraktiem jau drīz pēc to sākuma, vēsta WSJ.

Tas arī bijis noderīgs reālā laika informācijai par džihādistu grupējuma Islāma valsts uzbrukumiem, Brazīlijas politisko krīzi un citiem notikumiem, kas risinās straujā tempā.

Twitter paziņojumā laikrakstam apliecināja, ka «dati pamatā ir publiski, un ASV valdība var analizēt publiskos kontus tāpat kā jebkurš cits lietotājs».

Ziņas pa šo notikumu gaitu parādās laikā, kad ASV izraisījušas domstarpības vairāku prominentu informācijas tehnoloģiju uzņēmumu un valdības starpā par to, kā cīņā ar terorismu vajadzētu dalīties ar informāciju.

Šogad ASV Federālais Izlūkošanas birojs samaksāja vairāk nekā miljonu dolāru kādai trešajai pusei par Sanbernardīno slaktiņa terorista viedtelefona iPhone uzlaušanu.