Ukraiņu investori Liepājas kafijā iegulda miljonu; ražos arī malto kafiju 

SIA Liepājas kafijas fabrika jaunie īpašnieki, Ukrainas investori, šogad plāno ieguldīt 1,058 miljonus eiro jaunu iekārtu iegādē, sākt maltas kafijas ražošanu Latvijas tirgum, kā arī izvērst šķīstošās kafijas eksportu galvenokārt uz Ukrainu, informē uzņēmuma valdes loceklis Romāns Pasternaks.

Nozare.lv, 2014. gada 03. aprīlis plkst. 12:27

Foto: LETA

«Nupat esam parakstījuši līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un, izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, iepirksim ražošanas iekārtas par kopumā vairāk nekā 1,058 miljoniem eiro. Patlaban ar pilnu jaudu esam atjaunojuši fabrikas līdzšinējās pamatprodukcija - šķīstošās kafijas - ražošanu, kā arī šogad plānojam jauninājumu - maltās kafijas ražošanu. Uzņēmumā strādā 54 darbinieki, bet pēc paplašināšanās plānojam darbā pieņemt vēl vismaz 25 cilvēkus,» sacīja Pasternaks.

Viņš atturējās minēt ražošanas apjomus, bet norādīja, ka pēc jauno iekārtu uzstādīšanas tie tikšot dubultoti. «Tāpat prognozējam, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu uzņēmuma apgrozījums palielināsies dubulti. Pagaidām gan nenosaukšu precīzus skaitļus, jo ar pilnu jaudu sākām strādāt pagājušā gada nogalē, finanšu rādītāji vēl tiek aprēķināti.»

Savukārt uz jautājumu par produkcijas noieta tirgiem Pasternaks atbildēja, ka apmēram puse produkcijas paredzēta Baltijas reģiona tirgum, pārējais tiks eksportēts - galvenokārt uz Ukrainu.

«Šķīstošo kafiju, kā arī kafijas dzērienus no cigoriņiem jau tagad sūtām galvenokārt uz Ukrainu, nākotnē izvēršot eksportu arī uz Krieviju un Baltkrieviju, kur jau gadiem ilgi veiksmīgi tiek tirgota mātesuzņēmuma produkcija. Savukārt maltā kafija, ko sāksim ražot tuvākajā laikā, tiks realizēta tikai Baltijas tirgū,» norādīja Pasternaks.

Viņš arī sacīja, ka kafijas pupiņas maltās kafijas ražošanai tiek iepirktas Polijā. «Cena ir samērīga, jo esam noslēguši ilgtermiņa līgumus ar piegādātājiem, maksājam 2400 līdz 3000 ASV dolārus par tonnu, pagaidām biržas cenu svārstības mūs neietekmē,» skaidroja uzņēmējs.

Jautāts par produkcijas zīmoliem, viņš sacīja, ka šķīstošā kafija vietējā tirgū joprojām tiks tirgota ar Liepājas kafijas zīmolu, kamēr eksporta tirgos izmantots mātesuzņēmuma zīmols Galka. Savukārt maltās kafijas zīmols būšot jauns, un pie tā izveides patlaban tiek strādāts.

Savukārt uz jautājumu par uzņēmuma produkcijas realizāciju Ukrainā saistībā ar politisko situāciju viņš norādīja, ka pagaidām nekādi sarežģījumi nav pieredzēti.

«Pārrāvumi kafijas realizācijā nav bijuši, tāpat arī neesam pieredzējuši jebkādu aizķeršanos ar norēķiniem, viss notiek saskaņā ar plānotajiem grafikiem,» rezumēja Pasternaks.

Kā ziņots, Liepājas kafijas fabriku 2013.gada septembrī no SIA Dikk iegādājās Ukrainas-Anglijas kopuzņēmums Aktīvu pārvaldīšanas kompānijas Rietumu investīciju grupa, kas ražo kafiju un dažādus kafijas dzērienus ar zīmolu Galka. Darījuma summa netika publiskota.

Līdz ar īpašnieka maiņu uzņēmumā iecelta jauna valde, kas patlaban darbojas vienas personas sastāvā - valdes locekļa pienākumus pilda Pasternaks.

Savukārt Liepājas kafijas fabrikas padomē par padomes priekšsēdētāju iecelts Boriss Dubovijs, par viņa vietnieku - Francis Jans Lavoijs, padomes loceklis ir arī Jaroslavs Voljnets.

Uzņēmums mainījis arī juridisko adresi un reģistrēts Liepājas cukurfabrikas teritorijā, Grīzupes ielā 2.

Liepājas kafijas fabrika izveidota 2001.gada aprīlī, atdalot to no Liepājas cukurfabrikas. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,786 miljoni eiro.

Saskaņā ar Firmas.lv informācija uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā bija 3706 eiro salīdzinājumā ar 651 958 eiro apgrozījumu iepriekšējā gadā. Uzņēmuma peļņa 2011.gadā bija 65 681 eiro.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2014. gada 31. marts plkst. 12:24

Latvijas saldumu ražotājs Laima ar atsevišķu stendu piedalās Ķīnā, Čendu pilsētā, notiekošā...

2014. gada 31. marts plkst. 10:07

Piena pārstrādes uzņēmums Food Union šogad ieguldīs pusmiljonu eiro eksperimentālas pilotražotnes...

2014. gada 28. marts plkst. 10:11

Danske Bank piešķīrusi finansējumu siera ražotājam un eksportētājam AS Preiļu siers 9,2...

2014. gada 26. marts plkst. 17:03

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu parādu piedziņas pārvalde piemērojusi aizliegumu SIA Iļģuciema...

2014. gada 26. marts plkst. 10:58

Izbeidzot AS Ķekavas broileri tiesiskās aizsardzības procesu, Lursoft reģistrētas ziņas par uzņēmuma...

2014. gada 24. marts plkst. 12:26

Veicot reorganizāciju, kompānijai SIA Eden Springs Latvia tiks pievienots 2002.gadā dibinātais SIA...

2014. gada 21. marts plkst. 16:00

Veselības ministrija sākusi publisko apspriešanu Ministru kabineta noteikumu projektam, kas...

2014. gada 21. marts plkst. 14:25

Latvijas melno ikru ražotājs Mottra grasās ieguldīt vairāk nekā 1,19 miljonus eiro...

2014. gada 21. marts plkst. 9:04

Bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektors Dzintars Jakāns pievērsies pārtikas...

2014. gada 19. marts plkst. 16:19

Saldēto produktu vairumtigotāja AS Premia FFL aizvadītajā gadā kāpinājusi savu apgrozījumu par...