Internets

Uzņēmumi: 2012. gada kļūdas sociālajos tīkos - klusēšana, atbilžu nesniegšana laikā un bezgaumība

Nozare.lv, 08.01.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par lielākajām kļūdām sociālajos tīklos 2012. gadā uzņēmumu pārstāvji uzskata klusēšanu, ja lietotāji sāk mazāk komunicēt, atbilžu nesniegšanu lietotājiem ērtākajā laikā un bezgaumību.

Minot savu piemēru, virtuļu ražotājs un tirgotājs ZeDonats pārstāvis Reinis Silovs norāda, ka pavasara mēnešos aktivitāte Twitter vidē samazinājusies - mazāk rakstīja cilvēki un arī ZeDonats sāka mazāk rakstīt. Taču šādu klusēšanu viņš novērtējā kā kļūdu. Tiklīdz uzņēmums atsācis aktīvāk rakstīt, arī lietotāji sākuši komunicēt vairāk.

SIA Tele2 komercdirektors Jānis Spoģis savukārt norādīja uz ierastā darba laika neatbilstību laikam, kad lietotājiem ērtāk sazināties ar uzņēmumiem. «Ir ierasts, ka darba laiks ir no plkst.9 līdz 18, bet klients atnāk mājās [pēc darba] un viņam pēkšņi «deg» plkst.21. Viņam «sāp», un viņš «bļauj», un visi draugi sāk just līdzi. Paskatāmies - izrādās, «ugunsgrēks»,» vērtēja Spoģis.

Viņš uzsvēra, ka uzņēmumiem jābūt gataviem ar klientu komunicēt tad, kad viņam ir ērti, atbilstoši plānojot arī savas komandas darba laiku, lai vakarā līdz plkst.22-23 cilvēkam būtu iespēja saņemt atbildi. Spoģis teica, ka Tele2 mainīja sevi iekšienē, lai piemērotos klientam, bet nākamais līmenis, viņaprāt, būs izvērtēt, vai ir pietiekami daudz darbinieku ap šiem plkst.22 vakarā. «Uzņēmumi būs spiesti adaptēties, lai klients justos ar mums komfortā,» piebilda Spoģis.

Līdzīgu domu izteica kebabnīcu TurKebab līdzīpašnieks un komunikācijas vadītājs Andis Zusts, kurš, runājot par krīzes komunikāciju, kritiski izteicās par piemēriem, kad pirmdienā nākas lasīt atvainošanos, ka uzņēmums nevarēja atbildēt brīvdienās. Viņš sociālo tīklu profiliem, ko uztur kā uzņēmuma īpašnieks, sekojot pastāvīgi.

Savukārt dzērienu ražotāja Aldaris komunikāciju direktore Laura Krastiņa kā pagājušā gada kļūdu minēja atsevišķu uzņēmumu tvītus saistībā ar Vanšu tilta vantīs uzrāpušos vīrieti, kurš vēlāk noleca. Viņa norādīja, ka dažkārt kreativitāte robežojas ar bezgaumību. Krastiņa, atsaucoties uz savu pieredzi, vērtēja: jo vienkāršāka akcija, jo veiksmīgāks rezultāts.

Izmantojot sociālos medijus, kompānijai izdevies arī «apklusināt» negatīvos komentētājus, kas norāda, ka «Aldaris nav alus». Šādi cilvēki tiek aicināti ciemos, un, lai gan no desmit atnāk viens, pārējie publiski pēc tam vairs nerunā.

Samsung Electronics Baltics digitālā mārketinga vadītāja Sniedzīte Vilmane vērtēja, ka sociālajā vidē labas atsauksmes un sliktas atsauksmes ir kolosāls rezultāts, bet slikti ir, ja neviens nekomentē. Viņasprāt, ir svarīgi reaģēt arī mazāk pozitīvās situācijās. Viņa atzina, ka arī Samsung mēdz saskarties ar publiskām negatīvām ziņām, kas sociālajā vidē ir neizbēgami, taču kompānija augsti vērtējot atgriezenisko saiti, lai kāda arī tā būtu.

Par kļūdu viņa uzskata to, ka kompānijas bieži neizmanto sasaisti starp visiem digitālajiem kanāliem - mājaslapu, sociālajiem medijiem un mobilo vidi. Kompānijas pieredze liecinot, ka tas labi strādā un papildina viens otru. Savukārt digitālās aģentūras Digibrand sociālo mediju stratēģis Aldis Blicsons teica, ka viņam nav izdevies visus savus klientus pārliecināt, ka sociālie tīkli nav trafika rīks uz mājaslapu, kurai nepieciešami labi rādītāji tikai tāpēc, ka tāda ir izveidota. Ja mājaslapā nekā nav, mākslīgais cipars neko nepalīdzēs, norādīja Blicsons.

Komentāri

Pievienot komentāru