Viedierīces

Vai Latvijā Apple piekāpsies Samsung?

Lelde Petrāne, 16.05.2014

Foto: RIA Novosti

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Gemius pētījuma apkopotie dati rāda, ka mobilo ierīču interneta tirgū Latvijā nemainīgi dominē Apple un Samsung. Interneta datu plūsma, kas ģenerēta no šo ražotāju mobilajām ierīcēm, veido vairāk nekā 70% no visas interneta plūsmas. Lai arī līderpozīcija joprojām pieder Apple, tendence mobilo ražotāju tirgū ļaujot izteikt pieņēmumu, ka drīzumā Apple piekāpsies Samsung.

Pētījumā iegūtā informācija liecina, ka Latvijā internetu visvairāk pārlūko no Apple mobilajām ierīcēm, kas veido 38% no visas interneta datu plūsmas. Otrajā vietā ierindojas Samsung ar 34%, kas palielina savu tirgus daļu ar katru mēnesi, bet trešajā vietā ar 8% seko Nokia. Top5 noslēdz LG un HTC, attiecīgi veidojot 5% un 4% no interneta datu plūsmas.

Apple un Samsung ražotās mobilās ierīces veido lielāko daļu no interneta datu plūsmas kopš 2012.gada sākuma, kad Apple bija vadošais ražotājs, savukārt Nokia piekāpās Samsung. Kopš tā laika Samsung piedzīvo pastāvīgu kāpumu un 2014.gada aprīlī atpaliek no Apple tikai par nepilniem 4%, kas ir līdz šim mazākā starpība starp abiem ražotājiem.

«Nav izslēgts, ka Apple un Samsung līdz 2014 gada beigām samainīsies pozīcijām,» komentē Linda Egle, Gemius Latvija vadītāja. «Ja tas notiks, Latvija būs līdzīgā situācijā kā Polija, Slovēnija un Turcija, kur pēdējos mēnešos Samsung ir guvis virsroku pār Apple,» skaidro L. Egle.

Kopš 2014.gada sākuma lielāku interneta datu plūsmu ģenerē arī LG mobilās ierīces, tādējādi apsteidzot popularitātē HTC. Kopā LG un HTC mobilās ierīces veido aptuveni 10% no visas interneta datu plūsmas.

Pētījumā apkopoti tiešsaistes interneta plūsmas monitorēšanas rīka gemiusTraffic aprīļa dati.