Pakalpojumi

Vairojas kā sēnes

Linda Zalāne, 11.01.2018

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijā pašapkalpošanās automazgātavu burbulis vēl nav pārsprādzis. Vismaz Rīgas būvvaldē patlaban ir iesniegtas 79 šāda projekta ieceres un ir izsniegtas 22 būvatļaujas

Tā var secināt no pieejamās informācijas Rīgas būvvaldes mājaslapā.

Latvijā lielākais pašapkalpošanās automazgātavu tīkls ir SIA Wash & Drive un tā tuvākais sāncensis ir SIA Ehrle EU, kas ir Vācijas Ehrle Reinigungstechnik GmbH meitas uzņēmums, kurš uz franšīzes līgumu pamata attīsta Ehrle ķēdi. «Grūti nosaukt konkurentu skaitu, jo pārējais tirgus ir fragmentēts un vismaz pagaidām lielai daļai sāncenšu pieder pa vienai divām mazgātavām. Lielākais sāncensis ir Ehrle, bet arī šim tīklam ir atšķirīga stratēģija, jo katra mazgātava pieder citam īpašniekam. Retos gadījumos divas vai trīs mazgātavas apsaimnieko viens uzņēmums,» skaidro SIA Wash & Drive valdes loceklis Augusts Iesalnieks. Grūti nosaukt kopējo šādu mazgātavu skaitu Latvijā, jo tamlīdzīgi dati nav apkopoti. A. Iesalnieks lēš, ka tās varētu būt aptuveni 40, bet katra no tām atšķiras, jo ir mazgātavas, kurās ir divas kabīnes, un ir tādas, kurās ir astoņas. Rīgā šobrīd darbojas 13 pašapkalpošanās automazgātavas.

SIA Wash & Drive pirmo pašapkalpošanās automazgātavu atvēra 2014. gada nogalē, un šobrīd uzņēmuma paspārnē darbojas 11 stacijas – trīs Rīgā, divas Liepājā un pa vienai Cēsīs, Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī, Ventspilī un Saldū. «2017. gadā kopumā gribējām skrajāku attīstību, bet dažas vietas neatvērām, jo aizkavējās būvniecības projektu saskaņošana būvvaldēs un citās institūcijās. 2018. gadā plānojam sākt vēl vismaz piecu automazgātavu būvniecību Rīgā un ārpus tās. Tuvākajos divos gados fokuss būs uz Rīgu, bet ārpus galvaspilsētās plānojam vēl vismaz piecās pilsētās sākt darbību,» atklāj A. Iesalnieks.

Viņš darbības rezultātus Rīgā un citās reģiona pilsētās kopumā vērtē apmierinoši, ņemot vērā lielās investīcijas tīkla attīstīšanā un klientu bāzes būvēšanā. Darbību ietekmē laika apstākļi, arī konkurence ievērojami saasinājusies, bet Wash & Drive plāns tuvākajos trīs līdz četros gados uzbūvēt Latvijā visaptverošu tīklu ar 40 automazgātavām.

Visu rakstu Vairojas kā sēnes lasiet 11. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Viedoklis: Pašmazgāšanas tirgus pārkarst

Rīgā būvē lielāko pašapkalpošanās automazgātavu Latvijā; iepērk zemes gabalus attīstības plāniem