Valdei liks atbildēt par juridiskās adreses atbilstību

2018. gada 20. septembris plkst. 6:37
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Nākotnē nekustamā īpašuma saimnieka piekrišanu uzņēmuma juridiskās adreses reģistrācijai vairs nevajadzēs, bet valdes locekļiem par adreses atbilstību tiks noteikta atbildība.

To paredz Ministru kabinetā izskatītais informatīvais ziņojums. Valdība uzdeva Tieslietu ministrijai līdz 2019. gada 1. aprīlim izstrādāt grozījumus Komerclikumā, Šķīrējtiesu likumā, kā arī Civillikumā. Savukārt, atbilstoši valdības uzdevumam, Finanšu ministrijai un Valsts ieņēmumu dienestam (VID) jāpārskata komersanta sasniedzamības izpratne nodokļu jomu regulējošajos normatīvajos aktos.

«Šobrīd ir pāragri minēt konkrētu termiņu, taču, visticamāk, tas varētu būt no 2020. gada, jo grozījumu iesniegšanas termiņš valdībā ir sava veida starta brīdis, tāpēc ka attiecīgo likumu izmaiņu normas ir jāakceptē parlamentā,» uz jautājumu par to, kad varētu stāties spēkā jaunā kārtība, atbild Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere. Viņa atzīst, ka valdības informatīvais ziņojums nozīmē to, ka visas ministrijas ir vienojušās par izmaiņām juridisko adrešu jautājumā un šī jautājuma virzība būs atkarīga no nākamā Saeimas sasaukuma un arīdzan tās izveidotās valdības.

Jāatgādina, ka pērn Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas, skatot grozījumus Komerclikumā, trīs reizes atgriezās pie jautājuma par nepieciešamību iesniegt nekustamā īpašuma īpašnieka (pārvaldnieka) piekrišanu, tomēr deputātu vairākums neatbalstīja tieslietu ministra Dzintara Rasnača piedāvājumu. Proti, ministrs piedāvāja atteikties no nekustamā īpašuma īpašnieka piekrišanas iesniegšanas Uzņēmumu reģistrā, vienlaikus par šīs informācijas patiesumu atbildību uzlikt valdes loceklim. Piedāvājums bija noteikt kriminālatbildību valdei par nepatiesu ziņu sniegšanu. Ideja bija par to, ka adreses īpašniekam nekur nav jādodas, tikai atliek informēt Uzņēmumu reģistru par «dzeguzēnu», un šī valsts iestāde attiecīgi rīkojas, piemērojot vienkāršo likvidāciju. DB jau iepriekš rakstīja, ka Bulgārijā, Īrijā, Slovākijā, Zviedrijā, Dānijā un Igaunijā paredzēta kriminālā vai administratīvā atbildība, ja uzņēmums ir sniedzis nepatiesas ziņas komercreģistram, savukārt Dānijā un Slovākijā – attiecīgā uzņēmuma darbības izbeigšana un likvidācija.

Visu rakstu Valdei liks atbildēt par juridiskās adreses atbilstību lasiet ceturtdienas, 20.septembra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds