Valērija Maligina meitas: «Mērķis ir turpināt mūsu tēta iesākto» 

Kristīne Stepiņa, 05.2.2018
1/4

Foto: LETA

AS Olainfarm veiksmīgu darbību turpmāk lielā mērā noteiks spēja dažādot eksporta noieta tirgus un saglabāt pozīcijas jau esošajos tirgos, pakāpeniski palielinot apgrozījumu. Uzņēmums jau kādu laiku intensīvi strādā pie jaunu produktu izstrādes, kas tirgū varētu nonākt 2019. gada pirmajā pusē, intervijā laikrakstam Dienas Bizness atklāj Valērija Maligina meitas Nika Saveļjeva un Irina Maligina.

Fragments no intervijas, kas publicēta 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness:

Vai plānojat turpināt V. Maligina uzsākto kompānijas attīstību? Vai V. Maligins ir jūs iesaistījis Olainfarm darbībā un stāstījis par uzņēmuma attīstības mērķiem?

I. Maligina: Mēs ar tēvu bijām tuvi, viņš vienmēr apsprieda ar mani savas biznesa ieceres un nākotnes redzējumu par uzņēmuma turpmāko attīstību. Skaidroja, kāpēc pieņem tieši tādu lēmumu, ļaujot izprast viņa domu gājienu un sniedzot nenovērtējamu pieredzi. Viņš spēja ieraudzīt jaunas un inovatīvas idejas un galvenais – ar spēcīgas komandas palīdzību tās novest līdz rezultātam, īstenojot dzīvē. Viņš mēdza teikt, ka veiksmīgam uzņēmējam ir viena svarīga īpašība – nebaidīties. Viņš smejoties teica, ka baidoties galvā izspēlē visdažādākos attīstības scenārijus, un pēc tam jau vairāk nav no kā baidīties, ir vienkārši jādara!

Uztveru to par savu pienākumu - turpināt Olainfarm koncerna attīstību, protams, roku rokā ar padomi, citiem akcionāriem un pašreizējo uzņēmuma vadību. Uzņēmuma veiksmīgu darbību turpmāk lielā mērā noteiks spēja dažādot eksporta noieta tirgus un spēja saglabāt pozīcijas jau esošajos tirgos, pakāpeniski palielinot apgrozījumu. Tāpat būtiski turpināt uzlabot uzņēmuma efektivitāti, tādā veidā ceļot tā konkurētspēju. Līdzīgi kā citās uzņēmējdarbības nozarēs, arī ķīmijas un farmācijas sektoru ietekmē digitalizācija un moderno tehnoloģiju straujā attīstība. Tie uzņēmumi, kas sekmīgi spēs pielāgoties jaunajām tehnoloģijām, būs lielākie ieguvēji, tādā veidā paplašinot izplatīšanas kanālus un sasniedzot plašāku mērķa klientu loku.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Līdzīgi kā citās nozarēs Latvijā, arī farmācijas jomā trūkst kvalificētu darbinieku. Tas ilgtermiņā var kavēt nozares attīstību, tāpēc ļoti svarīgi motivēt jaunus cilvēkus mācīties eksaktās zinātnes un ieinteresēt par aizraujošo ķīmijas un farmācijas jomu. Tētis pret personāla atlasi izturējās ļoti nopietni. Viņš teica, ka viena no laba vadītāja un uzņēmēja galvenajām prasmēm ir izvēlēties cilvēkus – spēt ieraudzīt potenciālu.

Uz labu komandu balstās jebkurš bizness, un tas ir galvenais, kas jāprot vadītājam: spēt atrast tos, kuri var risināt sarežģītus jautājumus. Viņš vienmēr pats aktīvi iesaistījās darbinieku atlasē.

N. Saveļjeva: Pašlaik svarīgi ir turpināt uzsākto uzņēmuma attīstības kursu. Mēs kā topošās mantinieces noteikti neplānojam veikt kādas krasas pārmaiņas uzņēmuma attīstības plānos. Pašlaik svarīgi, ka tiek noslēgta vairāku produktu reģistrācija jaunos eksporta tirgos, kā, piemēram, Turcijā, kas ir galvenais šī gada mērķa tirgus. Veiksmīgi uzsākt vairāku pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļu ražošanu. Olainfarm jau kādu laiku intensīvi strādā pie jaunu produktu izstrādnes. Konkrētāk runa ir par jauniem pretvēža un prettuberkulozes līdzekļiem, kas tirgū varētu nonākt jau 2019. gada pirmajā pusē. Jau pērn Olainfarm veica nozīmīgas investīcijas nākotnes attīstībā, iegādājoties Olaines veselības centru, kā arī paplašinot Latvijas aptiekas tīklu Ventspilī, Bauskā un Rēzeknē. Tas nav noslēpums, ka tētim bija plāni saistībā ar ambulatoro pakalpojumu sniegšanu un farmācijas mazumtirdzniecības tīkla paplašināšanu.

Vai kāds varētu apstrīdēt V. Maligina testamentu?

N. Saveļjeva: Presē izskanēja, ka Elīna Maligina plāno pieprasīt neatraidāmā mantinieka mantojuma daļu, uz ko viņai ir tiesības. Mums nav informācijas, ka kāds plānotu apstrīdēt tēva pēdējo gribu – testamentu - un ka tam būtu kāds pamats. Mantinieki un kreditori var pieteikties uz mantojumu līdz 13. aprīlim.

Atbilstoši testamentam mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkstēs atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Vai pastāv iespēja, ka pēc pieciem gadiem savas Olainfarm kapitāla daļas pārdosiet?

I. Maligina: Šobrīd tādu jautājumu pat neizskatu, un tas nav darba kārtībā. Pašlaik uzmanība jāvelta uzņēmuma turpmākai attīstībai un izaugsmei.

N. Saveļjeva: Pilnīgi piekrītu. Mūsu mērķis ir turpināt mūsu tēta iesākto, rūpējoties par Olainfarm izaugsmi.

Visa intervija lasāma 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Maligina pēdējā intervija Dienas Biznesam: Ambīcijām ir robežas

Tevi varētu interesēt

«Mēs apzināmies, ka ar mantojumu, kurā ietilpst vairāki uzņēmumi, ir saistīti pienākumi un atbildība.»

Decembrī aizsaulē aizgājušā uzņēmēja Valērija Maligina atraitne Elīna Maligina nolēmusi izprasīt sev neatņemamo mantojuma daļu.

AS «Olainfarm» provizoriskie konsolidētie 2017. gada decembra rezultāti liecina, ka produktu realizācija...

Saņemti vairāki AS Olainfarm akciju kontrolpaketes pirkšanas piedāvājumi, lielu interesi izrāda...

Valsts policijā (VP) saņemtie ekspertīžu rezultāti apstiprinājuši, ka pagājušā gada nogalē...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Cēsu pusē parādījušies krāpnieki, kas uz mūsu zīmola rēķina grib gūt labumu....

Pārdodot Latvijā ražoto filmu ārvalstīs, iegūstam ne tikai atpazīstamību, bet arī nodokļus.

Ir vairāki dehidrēšanās gadījumi un citiem zeltračiem ir paaugstināts asinsspiediens, bet neviens nopietni cietis nav.

Sviesta cenām Latvijā tuvākajos mēnešos vajadzētu kristies salīdzinājumā ar esošo cenu līmeni,...

Augļi un dārzeņi nav cukurs un milti, kam līgumus slēdz un cenas nosaka ilgam laikam uz priekšu.

Lielākā daļa lauksaimnieku paliks bez Eiropas Savienības fondu finansējuma investīcijām.

Ar melnā zelta ieguves izpēti pašlaik Latvijā reāli nodarbojas viens uzņēmums – SIA Baltic Oil Management.

Ražošana aptver visas galvenās helikopteru svara kategorijas, sākot no 1,8 tonnām līdz 16 tonnām.

Japānas fotopreču ražotājs Fujifilm Holdings Corp. trešdien paziņoja, ka struktūrvienībā Fuji...

«Viss ir mainījies. Šķiet, ka piecus gadus jau esmu strādājusi, bet saprotu, ka vairāk vai mazāk viss ir sācies no nulles.»