Valmieras stikla šķiedras konsolidētais apgrozījums sasniedz 69,11 miljonus eiro

2017. gada 28. jūlijs plkst. 11:04
Autors: Db.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

AS Valmieras stikla šķiedra un tās meitas uzņēmumu konsolidētais neto apgrozījums 2017.gada sešos mēnešos sasniedzis 69,11 miljonus eiro, liecina kompānijas pziņojums biržai Nasdaq Riga.

Uzņēmumā norāda, ka apgrozījums ir palielinājies par 2,41 miljonu eiro jeb 3,6% pret analogu periodu pērn, sasniedzot līdz šim Valmiera Glass grupas labāko pirmo pusgadu pārdošanas ziņā.

Grupas konsolidētā operatīvā peļņa (EBITDA) periodā ir pieaugusi par 28% jeb 2,6 miljoniem eiro, salīdzinot ar 2016.gada pusgadu, un veido 11,7 miljonus eiro. Arī EBITDA marža ir pieaugusi par 3,5% - no 14% līdz 17,5%, un attiecīgi peļņa no saimnieciskās darbības (EBIT) sasniedza 6,11 miljonus eiro, kas ir par 2,23 miljoniem eiro jeb 57% vairāk nekā analogā periodā pērn. Savukārt grupas neauditētā konsolidētā neto peļņa - 5,59 miljoni eiro, par 2,4 miljoniem eiro vairāk nekā 2016.gada sešos mēnešos.

«Lai sasniegtu vēl augstākus biznesa rādītājus, redzam, ka ir nepieciešams palielināt uzņēmuma ražošanas jaudas un konkurētspēju. Tāpēc būvējam jaunu ražotni Amerikas Savienotajās Valstīs ar 50 000 tonnu kapacitāti sausa diega gadā,» norāda AS Valmieras stikla šķiedra valdes priekšsēdētājs Andrē Švionteks (Andre Schwiontek).

Apjomīgā investīciju projekta ASV, kas tika uzsākts 2016.gadā, īstenošana norit atbilstoši plānam - gan projekta izmaksu, gan projekta laika grafika ziņā. Ražotnes ēka ir uzbūvēta aptuveni 50% apjomā, un saskaņā ar projekta plānu jau tiek ierīkotas pirmās tehnoloģijas un aprīkojums. Paralēli norit jauno speciālistu sagatavošana darbam ASV uzņēmumā, organizējot apmācības Džordžijas štata tehniskajā koledžā, Dublinā, un praktiskas pieredzes apmaiņas mātes uzņēmumā AS Valmieras stikla šķiedra, Latvijā.

Grupas vadība prognozē, ka 2017.gadā Grupas konsolidētais neto apgrozījums varētu sasniegt 130 miljonus eiro, savukārt konsolidētā tīrā peļņa 9 miljonus eiro, ņemot vērā pasaules stikla šķiedras tirgus pozitīvās izaugsmes tendences, stikla šķiedras industrijas straujo attīstību un izteikti augsto pieprasījumu pēc stikla šķiedras produktiem.

AS Valmieras stikla šķiedra un tās meitas uzņēmumi (Valmiera Glass grupa jeb) ir viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā. Valmiera Glass grupas kompānijas darbojas divos kontinentos trīs pasaules valstīs: Latvijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. AS Valmieras stikla šķiedra ražotnēm ir vairāk kā astoņdesmit gadu pieredze tekstilpārstrādē un to produkcija ir vērsta uz dažādiem rūpniecības tirgiem. Grupā ietilpst četri uzņēmumi: mātes sabiedrība AS Valmieras stikla šķiedra un trīs tās meitas sabiedrības - Valmiera Glass UK Ltd. Lielbritānijā, P-D Valmiera Glass USA Corp. un Valmiera Glass USA Trading Corp. Amerikas Savienotajās Valstīs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām