Valsts sekretāra vietnieks kļūst par Grindeks valdes priekšsēdētāju

2012. gada 09. janvāris plkst. 11:37
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas zāļu ražotāja AS Grindeks padome apstiprinājusi līdzšinējo Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Juri Bunduli par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju. Kā norāda Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans, padome ņēmusi vērā Bunduļa zināšanas, pieredzi un profesionalitāti. 

«Viņš pārzina gan sarežģītos zāļu ražošanas procesus, gan pētnieciskā darba specifiku, gan biznesu kopumā. Vēlos uzsvērt, ka Latvija ir mazs tirgus tādam uzņēmumam kā Grindeks - esam vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs, ar augstu starptautisko atpazīstamību un reputāciju,» sacīja Lipmans.
Viens no svarīgākajiem Bunduļa uzdevumiem jaunajā amatā būšot palielināt pārdošanas apjomus ārējos tirgos, kā arī, paplašinot produktu portfeli, vairot uzņēmuma konkurētspēju.

Kā ziņots, Bundulis savulaik jau strādājis uzņēmumā Grindeks - viņš bijis kompānijas mārketinga un tirdzniecības direktors un zinātnisko pētījumu un attīstības direktors, liecina aģentūras LETA arhīvs.
Valsts pārvaldē Bundulis darbojas kopš 1999.gada - vispirms kā Labklājības ministrijas, tad Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktors. Vēlāk viņš bijis Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks politikas īstenošanas jautājumos.
Līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai Bundulis strādājis pētniecības jomā.
Jau ziņots, ka iepriekšējais Grindeks vadītājs Jānis Romanovskis pēkšņi atstāja amatu 24.novembrī, valdei iesniedzot atlūgumu pēc paša vēlēšanās. Rīcības iemesli netika paskaidroti.

Grindeks peļņa šā gada pirmajos deviņos mēnešos bijusi 5,85 miljoni latu, kas ir par 12,5% jeb 650 000 latu vairāk nekā pērn. Savukārt koncerna apgrozījums deviņos mēnešos bijis 48,9 miljoni latu, kas ir par 4,3% jeb diviem miljoniem latu vairāk nekā pērn.

Dienas Biznesa TOP 500 lielāko uzņēmumu sarakstā, vērtējot pēc NETO apgrozījuma, Grindeks 2010. gadā ierindojies 39 vietā. 

Grindeks akcijas tiek kotētas NASDAQ OMX Riga biržas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmuma lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans - 33,29%, Anna Lipmane - 16,69%, AB.LV Private Equity fund 2010 - 11,38%, Skandinaviska Enskilda Banken - 11,01%

Dalies ar šo rakstu