Vecpilsētas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidē Cēsīs investē 38 000 eiro

2016. gada 08. janvāris plkst. 16:01
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Cēsīs piektdien, 8.janvārī atklāts vecpilsētas atkritumu apsaimniekošanas modernizācijas projekts, ierīkojot vienota stila pazemes un virszemes  konteinerus, informē novada pašvaldībā.

Projekts realizēts, pamatojoties uz Cēsu novada pašvaldības un SIA ZAAO savstarpēji noslēgto līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Cēsu novada administratīvajā teritorijā.

Vecpilsētas atkritumu apsaimniekošanas modernizācijas projektā investēti 38 000 eiro. Projektam finanšu aizdevumu izsniedza Nordea banka.

Līdzšinējo vecpilsētas atkritumu apsaimniekošanas kārtību, kad atkritumu savākšanas mašīna konkrētās dienās un laikos piebrauca pie mājām, aizstājuši pieci konteineru laukumi, kuros uzstādīti konteineri nešķirotiem sadzīves atkritumiem. Konteineru tukšošana organizēta divas reizes nedēļā.

«Vecpilsētas iedzīvotājiem vairs nevajadzēs ar maisiņiem rokās dežūrēt, cenšoties noķert atkritumu vedēju. Tas cilvēkiem atvieglos ikdienu – atbrīvošanās no atkritumiem jebkurā sev ērtākā laikā,» saka Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Konteineru laukumi izveidoti L.Kalēja ielā 5, Pils ielā 1 un Šaurā ielā pie L.Katrīnas ielas, kā arī Rīgas ielā 7 un Lenču ielā 7.

Būvprojekti ir saskaņoti ar Cēsu novada Būvvaldi un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Diskusijas par atkritumu apsaimniekošanas modernizāciju aizsākās jau 2012.gadā, bet konteineru laukumu būvniecība sākta 2015.gada oktobrī.


 

Dalies ar šo rakstu