Veikalu tīkla Lāčuks īpašnieki plāno attīstīt ekorotaļlietu ražošanu

2011. gada 12. maijs plkst. 10:12
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Foboss Viens, kam pieder bērnu rotaļlietu veikalu tīkls Lāčuks, plāno attīstīt ekorotaļlietu ražošanas līniju, pastāstīja SIA Foboss Viens izpilddirektors Jānis Jurģelis.

Ražošanas sākšanai nepieciešamās investīcijas ir aptuveni 120 000 latu.

«Lai gan ekorotaļlietas konceptuāli ir par 30% dārgākas, pieprasījuma pieaugums pēc koka rotaļlietām pērn bijis aptuveni 8%. Ekorotaļlietas plānots piedāvāt ne tikai Latvijā, bet arī eksporta tirgos Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā un citās valstīs,» norādīja Jurģelis.

Patlaban Foboss Viens jau ražo dažādas spēles, lasītprasmes, skaitītprasmes palīglīdzekļus, galda spēles un citas preces no koka. Taču patlaban rotaļlietu ražošana veido nelielu īpatsvaru no apgrozījuma. Foboss Viens ražotās rotaļlietas veido aptuveni 50 000 latu apgrozījumu gadā, kas ir aptuveni 0,5% no kopējā apgrozījuma.

Kopumā rotaļlietu veikalos Lāčuks aptuveni 10% no piedāvājuma veido Latvijā ražotās rotaļlietas. «Lai gan ekorotaļlietas ir līdz 30% dārgākas, pieprasījums pēc tām aug. Eiropā pārdošanas rādītāji šajā segmentā vidēji pieauguši par 25%. Novērojumi liecina, ka cilvēki arvien vairāk cenšas iegādāties tieši Latvijā ražotās rotaļlietas,» atzina Jurģelis, piebilstot, ka Rietumos cilvēki ir gatavi tērēt vairāk par rotaļlietām nekā Latvijā, kas galvenokārt skaidrojams ar maka biezumu.

Viņš atzīmēja, ka koka rotaļlietu ražotāji Varis Toys ir veiksmīgi attīstījušies Latvijā, kā arī izlauzušies eksporta tirgos, gūstot atzinību tādos izdevumos kā Eco Magazine.

Tāpat viņš norādīja, ka arī rotaļlietu ražošanā viena no tendencēm ir ekomateriālu - koka, pārstrādātu atkritumu un citu materiālu - izmantošana, kā arī ekotēmas izzināšana caur spēlēm.

«Cilvēkiem saistībā ar krīzi domāšana mainās pareizajā virzienā. Nepieciešamos resursus patlaban esam aizņēmušies no mūsu bērniem, tāpēc beidzot cilvēkiem jāsaprot, ka nevar akli sekot amerikāņu patērētāju kultam. Cilvēkiem jāsāk domāt atbildīgāk par vidi un saviem ienākumiem, tērējot naudu ilgāk izmantojamām lietām. Jā kādreiz arī ražotāji domāja, ka viens gads ir normāls lietas dzīves ilgums, tad tagad tas mainās - vērojama arī ražotāju atbildīgāka attieksme pret patērētājiem,» atzina Jurģelis.

Patlaban veikalu tīkla Lāčuks tirgus daļa ir aptuveni 11,8%.

Rotaļlietu tīkls Lāčuks pieder SIA Foboss Viens, kas dibināta 1993.gada 17.novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 468 300 latu. Pa 33,33% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Valdim Vēveram, Aigaram Butem, Viktoram Mežeckim. 2010.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 2,57 miljons latu, peļņa - 30 000 lati.

Patlaban Latvijā ir 20 veikali ar Lāčuka zīmolu - Rīgā, Siguldā, Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā, Saldū, Jelgavā, Bauskā, Daugavpilī, Ogrē un citur. Četri Lāčuka veikali darbojas pēc franšīzes principa - Cēsīs, Ādažos un Ogrē. Patlaban uzņēmumā nodarbināti 80-100 darbinieki.

Lāčuks pārstāv tādus bērnu rotaļlietu zīmolus kā Roll Toys, Toys R Us, The Toy Company, Clementoni, Pjatnik, Lego, Hasbro, Mattel un citus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām