Vēja parka būvētāji Liepājā piekāpjas prasībām

2011. gada 14. aprīlis plkst. 12:53
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vēja parka ieceres attīstītāji Liepājā SIA Rapsoil pārplānojuši iecerētā parka teritoriju, lai pildītu vides un sabiedrisko organizāciju prasības.

«Mēs esam pārplānojuši sev par sliktu, jo atkāpjamies no jūras, no valdošajiem vējiem, dziļāk iekšzemē,» Db.lv atzina SIA Rapsoil pārstāvis Gints Sorokins. Projektu izvērtējušas dažādas vides institūcijas un devušas akceptu vēja parka būvniecībai ar vairākiem nosacījumiem, galvenokārt tehniska rakstura, apgalvoja G. Sorokins. Daļa no sākotnēji plānotajiem vēja ģeneratoriem izrādījusies Natura 2000 teritorijā, tāpēc nācies ieceri pārskatīt. Lai varētu veikt tehniskā projekta izstrādi, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) valde nolēmusi uz gadu SIA Rapsoil vajadzībām rezervēt četrus zemes gabalus LSEZ teritorijā, ar aptuveno platību no 131 tūkst. m2 līdz  254,8 tūkst. m2.

Db.lv jau rakstīja, ka SIA Rapsoil plāno Karostā, Liepājā, izbūvēt vēja parku ar kopējo jaudu līdz 60 MW, uzstādot ap 20 vēja ģeneratoru. 14 no tiem būs LSEZ teritorijā. Precīzs vēja ģeneratoru skaits un izvietojums būs zināms pēc detālplānojuma un tehniskā projekta izstrādes. Pret parka būvniecību iepriekš asi iebilda Liepājas ebreju draudze un vairākas starptautiskas ebreju organizācijas, pieprasot no plānotā vēja parka izņemt vismaz trīs vēja rotorus un noteikt ap ebreju piemiņas memoriālu 16 - 20 tūkst. kvadrātmetru lieguma zonu.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām