Vēlētos piedalīties Rail Baltica projektā

2017. gada 09. novembris plkst. 11:58
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai gan 99% SIA Tele Textile Latvia saražotā ģeotekstila tiek eksportēts, uzņēmums plāno iekarot arī vietējo patērētāju uzticību

Norvēģijas uzņēmums Tele Textile pirms trīs gadiem reorganizēja savu darbību un pārcēla savu ražošanu no Norvēģijas uz Latviju, nodibinot SIA Tele Textile Latvia. Uz Latviju tika pārvestas arī sešas iekārtas, lai varētu ražot ģeotekstilu. Šobrīd uzņēmums ir iegādājies klāt vēl divas jaunas iekārtas – stelles, kas ļauj saražot par 10% līdz 15% vairāk. Plānots, ka šogad uzņēmuma apgrozīums sasniegs 900 tūkst. eiro, bet nākamgad tas varētu augt vēl par aptuveni 20%.

Ģeotekstila ražotājs 99% no produkcijas eksportē uz Poliju, Zviedriju, Itāliju, Norvēģiju, Nīderlandi, Igauniju un citām Eiropas valstīm. Kopējais eksporta apjoms pagājušajā gadā sasniedza 795,11 tūkst. eiro, kas ir par 23% vairāk nekā 2015. gadā, kad eksporta apjoms bija 643 tūkst. eiro. Lielākais uzņēmuma saražotās produkcijas noieta tirgus ir Polija, jo tur notiek intensīva ceļu būve. Tomēr SIA Tele Textile Latvia met aci arī uz Krievijas tirgu.

Uzņēmums startē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2017 kategorijā Eksportspējīgākais komersants mazo komercsabiedrību grupā.

Latvijas tirgus daļa pagaidām ir ļoti maza, tomēr uzņēmums cer, ka pieprasījums pēc inovatīviem materiāliem augs arī vietējā tirgū. Viens no šā gada projektiem, kur liepājnieki piedalījušies, ir reģionālā autoceļa P 36 (Rēzekne – Gulbene) rekonstrukcija. Tas bija pirmais Latvijas autoceļu būvnieku pasūtījums. Ja būs iespēja, uzņēmums plāno piedalīties Rail Baltica projektā.

Visu rakstu Vēlas iekarot arī vietējo sirdis lasiet 9. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds