Būve

Ventspils būvnieku Venceb pasludina par maksātnespējīgu

Elīna Pankovska, 09.03.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Dobeles rajona tiesa atzinusi Ventspils būvnieku a/s Venceb par maksātnespējīgu, liecina informācija Maksātnespējas reģistra mājaslapā.

Jāatgādina, ka Venceb 2008.gadā līgumu ar parakstīja Ventspils pašvaldības ūdensapgādes uzņēmums SIA ŪDEKA par ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi pilsētā 3,3 milj. eiro apmērā (bez PVN). Uzņēmums ir veicis a/s Ventbunkers rekonstrukcijas objektu projektēšanu un būvniecību, Ventspils Naftas četru dzelzceļa cisternu noliešanas estakāžu projektēšanu.Viens no lielākajiem Venceb pasūtītājiem bija Ventspils brīvostas pārvalde.

Uzņēmuma maksātnespēja tika ierosināta pēc kādas privātpersonas iesnieguma, prasības apmērā tika apķīlāti arī uzņēmuma naudas līdzekļi.

DB jau rakstīja, ka Ventspils tiesa augustā noraidīja celtniecības a/s Venceb lūgumu pēc tiesiskās aizsardzības (TA) un izbeidza TA procesu. Uzņēmums nebija paspējis tiesas noteiktajā termiņā vienoties ar kreditoriem - galvenokārt ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), un tiesa noraidīja a/s Venceb lūgumu vienošanās termiņu pagarināt par 20 dienām.

Tiesiskās aizsardzības procesu Ventspils tiesa ierosināja šī gada 3. jūnijā. Uzņēmuma aktīvu kopsumma ir aptuveni 5 milj. Ls, parāds VID bijis ap 260 tūkst. Ls.

Administrators Dzintars Risters iepriekš pieļāva, ka a/s Venceb TA lūgumu sniegs tiesā atkārtoti. Tomēr oktobra sākumā Venceb mainījusi juridisko adresi no adreses Ventspilī, Tārgales ielā 13, uz Dobeli, Uzvaras ielu 53a, bet 13. oktobrī tiesa lēmusi ierosināt maksātnespējas lietu.

Venceb zaudējumi 2009.gadā bijuši 557 tūkst. Ls. Tas gan ir par 4,5% mazāk nekā 2008.gadā, kad uzņēmuma zaudējumi bija 583 tūkst. Ls. Tikmēr Venceb apgrozījums pērn samazinājies 2,9 reizes līdz 6,9 milj. Ls 2009. gadā.

Oktobrī veiktas izmaiņas arī būvfirmas valdē, atbrīvojot Valentīnu Jegorovu un ieceļot Raimondu Kalniņu, liecina Lursoft informācija. Rīgas apgabaltiesa februārī plānoja izskatīt Venceb prasību piedzīt no poligrāfijas a/s Preses nams 200,6 tūkst. Ls zaudējumus saistībā ar rūpnīcas Jāņsili būvniecību Rīgas rajona Ropažu pagastā.

Savukārt a/s Preses nams iepriekš izvirzīja prasību pret Venceb par 2,7 milj. Ls piedziņu. Uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks kopš 2009. gada ir Gints Laiviņš - Laivenieks, kurš vairākkārt publiski minēts saistībā ar Ventspils mēra Aivara Lemberga lietu.