VID konfiscē 570 kilogramus bezsaimnieku dārzeņu

2011. gada 28. marts plkst. 11:39
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) Rīgas Centrāltirgū konfiscējis 570 kilogramus dārzeņu, augļu, salātu bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

Pārbaudes Rīgas Centrāltirgū tika veiktas lauksaimniecības produkcijas tirdzniecības vietās ar mērķi pārbaudīt, vai tirgotāji patiešām tirgo pašu izaudzētu produkciju vai iepirktu produkciju.  Pārbaudes laikā inspektori veica kontrolpirkumus un pārbaudīja, kāda ir preču izcelsme pārdošanā esošajām precēm, preču izcelsmi apliecinošus dokumentus, preču pavaddokumentu žurnālu, vai tirdzniecības vietā uzstādīts un tiek izmantots elektroniskais kases aparāts. Tika pārbaudīts arī tas, vai ar tirdzniecības vietā nodarbinātajām personām ir noslēgtas darba tiesiskās attiecības un ir iesniegtas ziņas VID ne vēlāk kā dienu pirms darba uzsākšanas.

Visos gadījumos VID inspektori konstatēja, ka tiek tirgoti ne tikai pašu audzēti produkti, bet arī iepirktas preces. Saskaņā ar likumu, tirgojot iepirktas preces, ir jāizmanto kases aparāts, taču visos gadījumos kases aparāts nebija uzstādīts. Turklāt tirgotāji nevarēja uzrādīt iepirkto produktu izcelsmi apliecinošus dokumentus un paskaidroja, ka produktus ir iegādājušies «Nakts tirgū». Par vienu no pārdevējām, lai gan bija noslēgts darba līgums, nebija sniegtas ziņas VID. Vienā gadījumā pārdevēja, uzzinot, ka pircējs ir VID inspektors, atstāja tirdzniecības vietu un neatgriezās, neuzrādot dokumentus, kas ir nepieciešami, lai veiktu tirdzniecību tirgus teritorijā. Pamestā prece tika atzīta par bezsaimnieka mantu un kopā ar pārtikas produktiem, par kuriem nevarēja uzrādīt izcelsmi apliecinošus dokumentus, tika konfiscēti. Zaļumi nodoti Valsts sociālās aprūpes centram Rīga.

Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām