Vietējais tirgus pievilcīgāks cenu celšanai

2012. gada 21. marts plkst. 13:26
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas konjunktūras izmaiņas Rietumeiropā un patērētāju aktivitātes pieaugums Latvijā novedis pie situācijas, ka vietējais tirgus ir daudz pievilcīgāks saražotās produkcijas cenu celšanai nekā eksporta tirgus.

2012.gada februārī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februāri kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 6,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ražotāju cenas vietējā tirgū realizētajai produkcijai palielinājās par 9,7%, bet eksportētajai - par 2,7%.
Ietekmīgākie ražotāju cenu pieaugumi gada laikā bija vērojami elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 20,0%), pārtikas produktu ražošanā (par 3,8%) un metālu ražošanā (par 9,0%).

Mēneša laikā rūpniecības produkcija sadārdzinājusies par 0,2%.

Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pārmaiņām metālu ražošanā (par 3,5%), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 0,9%), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē (par 2,5%), gatavo metālizstrādājumu (izņemot mašīnas un iekārtas) ražošanā (par 1,6%). Savukārt lielākā pazeminošā ietekme uz kopējo ražotāju cenu indeksu bija koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 1,2%).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām