Vietējie pērkot mazus dzīvokļus

2011. gada 02. jūnijs plkst. 16:22
Dalies ar šo rakstu

Krasas izmaiņas nekustamo īpašumu tirgū maijā nav notikušas, nedaudz ir pieaudzis darījumu skaits, izriet no Ober Haus Real Estate pārskata.

Atsaucoties uz Zemesgrāmatas datiem, kompānija ziņo, ka Rīgā reģistrēto darījumu skaits ar dzīvokļu īpašumiem maijā ir nedaudz pieaudzis. Aprīlī pilsētas Zemesgrāmatas nodaļā reģistrēti 439 dzīvokļu īpašumu iegādes darījumi, bet maijā – 497 šādi darījumi. Līdzīga situācija bijusi arī pagājušajā gadā. Ober Haus speciālisti skaidro, ka noslēgto darījumu skaita palielinājums maijā skaidrojams ar aprīlī iesākto darījumu «pārnešanu» uz maiju, ņemot vērā Lieldienu brīvdienas.

Rīgas mikrorajonos vietējie pircēji izrāda interesi par nelieliem 50 līdz 60 kvadrātmetru lieliem dzīvokļiem ar vidējo cenu 30 – 50 tūkst. eiro. Pircēji izvēlas tos dzīvokļus, kur, viņuprāt, cena atbilst kvalitāte. Pēc kompānijas novērojumiem, pircēju prasībām un maksātspējai atbilstošu piedāvājumu skaits ir niecīgs.

Salīdzinot ar pagājušā gada maiju, vidējā neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā gada laikā ir pieaugušas par vidēji 6.6%. Maijā vidējā cena bijusi 577 eiro/m2.

Centra dzīvokļu segmentā vietējie pircēji izrāda interesi par nelieliem divistabu un trīsistabu dzīvokļiem. Pārsvarā tie ir gados jauni cilvēki ar stabiliem ienākumiem, kuri pretendē uz hipotekārā kredīta saņemšanu, raksturo Ober Haus. Arī par banku atsavinātajiem dzīvokļiem tiek izrādīta interese, jo tiem tiek piedāvāti arī izdevīgāki kreditēšanas nosacījumi. Pilsētas aktīvajā centrā dzīvokļu pārdošanas vidējās cenas bija no 800 līdz 1300 eiro/m2, tuvajā centrā – no 1200 līdz 1900 eiro/m2.

Maijā Ober Haus speciālisti ir novērojuši, ka piedāvājumā ir parādījušies lieli (ap 250 m2) dzīvokļi. Tiek pieļauts, ka īpašnieki vairs nespēj šos dzīvokļus uzturēt, īrniekus šādiem dzīvokļiem atrast ir grūti, tamdēļ atliek dzīvokļus pārdot. Lielākā cerība tiekot likta uz Krievijas pircējiem, kas joprojām izskata īpašuma iegādes iespējas Rīgas centrā, klusajā centrā un Vecrīgā.

Maijā par īpašumu iegādi esot interesējušies ne tikai NVS valstu un Izraēlas iedzīvotāji, bet arī potenciālie pircēji no Dānijas, Šveices un Somijas.

Jauno projektu segmentā maijā turpina samazināties dzīvokļu piedāvājums. Pircēji izvēlas dzīvokļus kvalitatīvos projektos ar pilnu apdari. Jaunu dzīvokļu cenas ir 860 – 1350 eiro/m2, bet Rīgas centrā 1600 – 3100 eiro/m2, bet piedāvājumā ir arī dārgāki īpašumi.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām