Jūlijā dzīvokļu tirgus aktīvāks nekā citas vasaras

2011. gada 10. augusts plkst. 11:22
Dalies ar šo rakstu

Darījumu skaits ar dzīvokļu īpašumiem Rīgā jūlijā ir palielinājies, salīdzinot ar jūniju, atsaucoties uz Zemesgrāmatas datiem, ziņo Ober Haus Real Estate.

Rīgas nodaļā reģistrēti 489 dzīvokļu īpašumu iegādes darījumi. Kompānijas speciālisti pieļauj, ka jūlijā pabeigti tie darījumi, kas iesākti agrāk, jo jūnijā svētku un izlaidumu dēļ kāda daļa, iespējams, bija atlikta.

Pēc šīs kompānijas novērojumiem, jūlijā visai aktīvs bija sērijveida dzīvokļu tirgus segments, iespējams, tas esot bijis aktīvākais vasaras mēnesis pēdējos piecos gados, turpretī Rīgas centrā tirgus bija samērā rāms – gan vietējie, gan ārvalstu klienti izbaudījuši vasaru.

Rīgas mikrorajonos dzīvokļu pircēji ir vietējie iedzīvotāji, kas vēlas iegādāties 40–50 m2 lielus dzīvokļus par aptuveni 30 tūkst. eiro. Izvēloties mājokli, pircēji joprojām ir ļoti piesardzīgi. Tādējādi interese ir liela, bet reāli darījumi notiek tikai tad, kad pircējam ir izdevies panākt sākotnēji noteiktās cenas samazinājumu.

Pēc Ober Haus datiem, vidējā neremontētu sērijveida dzīvokļu cena Rīgā jūlijā bija 576 eiro/m2. Salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, tā ir pieaugusi par vidēji 5.8%.

Centra dzīvokļu segmentā esot nedaudz mainījies pieprasījums no Krievijas pircēju puses, kurus interesē nekustamā īpašuma iegāde uzturēšanās atļaujas saņemšanai. Iepriekš lielākais pieprasījums bija pēc nelielu platību kvalitatīviem dzīvokļiem, kuru cena nepārsniedz 150 tūkst. eiro, kuru kadastrālā vērtība parasti bija zem 30 tūkst. latu. Imigrācijas likuma grozījumu dēļ šobrīd viņi ir jāmeklē lielāku platību un zemākas kvalitātes dzīvokļus nerenovētās ēkās vai jāieplāno pirkumam lielāks budžets.

Pilsētas aktīvajā centrā dzīvokļu pārdošanas cenas bija no 800 līdz 1300 eiro/m2, tuvajā centrā – no 1200 līdz 1900 eiro/m2.

Jauno projektu segmentā pieprasījums jūlijā bijis iepriekšējo mēnešu līmenī. Bankas un to meitas kompānijas pamazām sāk piedāvāt pārdošanā savā īpašumā esošos dzīvokļus jaunajās mājās. Būtiski pircēju izvēli starp vairākiem projektiem ietekmē pat minimāla cenas starpība, kas reizēm sasniedz tikai desmit līdz divdesmit eiro uz vienu kvadrātmetru. Taču svarīgākais faktors jaunā projekta izvēlē no pircēju puses joprojām ir apsaimniekošanas izmaksas, akcentē Ober Haus speciālisti.

Jauno projektu dzīvokļu cenas mikrorajonos ir no 890 līdz 1380 eiro/m2, centrā – no 1600 līdz pat 3100 eiro/m2, klusajā centrā dažviet sasniedz 5500 eiro/m2.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām