Transports un loģistika

Vilcienu iepirkumu mediācijas process izmaksājis jau 50 tūkstoši eiro

Dienas Bizness, 13.03.2013

Artis Birkmanis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasažieru vilciens (PV) mediācijas process par jaunu vilcienu iepirkumu ar Spānijas uzņēmumu Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF) līdz šim izmaksājis jau 50 tūkstošus eiro, sacīja PV valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis.

Sarunā ar Latvijas Radio viņš norādīja, ka līdz šim esot panākts būtisks progress un patlaban sarunas par vilciena iepirkumu ir konstruktīvā fāzē. «Mediatori, redzot konstruktīvo, progresīvo sarunu gaitu, izlēma piedāvāt termiņu līdz 29. martam,» sacīja A. Birkmanis.

PV valdes priekšsēdētājs skaidroja, ka ir panāktas vienošanās par 97% no nepieciešamajiem grozījumiem, un šobrīd «suns ir pārkāpts, palikusi tikai aste». Tāpat A. Birkmanis uzsvēra, ka jauni vilcieni ir nepieciešami un par to tikšot domāts.

Db.lv jau vēstīja, ka valdība joprojām cer jaunus vilcienus iepirkt ar ES līdzfinansējumu 100 miljonu latu apmērā, tāpēc CAF un Pasažieru vilciens tiek dota vēl viena, iespējams, pēdējā iespēja. Tāds secinājums izskanēja kuluāros pēc valdības sēdē aiz slēgtām durvīm pieņemtā lēmuma – atlikt ES dāvātās naudas vilcienu iepirkšanai pārdali citiem dzelzceļa infrastruktūras projektiem.

Līgums pērn tika noslēgts par 34 elektrovilcienu un septiņu dīzeļvilcienu iepirkšanu un uzturēšanu, kopumā par 403,9 miljoniem eiro. Vilcienu kopējā cena bija 201,3 miljoni eiro, bet to uzturēšana – 202 miljoni eiro. Kopējā iepirkuma summa bija plānota 610,8 miljonu eiro, tostarp papildus bija iespēja iegādāties 16 dīzeļvilcienus un veikt to uzturēšanu.

Vaicāts par to, kas notiks, ja līgums tomēr netiks noslēgts, A. Birkmanis norādīja, ka tad ir «variants B» - ja neizdosies iegādāties vilcienus ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu, tad būšot jādomā par komercpirkmu un ritošā sastāva atjaunošanas process būs izstiepts gadu garumā. Savukārt juridiskie riski esot advokātu ziņā.

Komentāri

Pievienot komentāru