Transports un loģistika

Vīrusa ierobežojumi pārsit ilgākā komerciālā lidojuma rekordu

Zane Atlāce - Bistere, 17.03.2020

Air Tahiti Nui kompānijas lidmašīna uzstājas 53. starptautiskajā Parīzes gaisa izstādē

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Aviācijas nozari ir smagi skārusi koronavīrusa pandēmija, tomēr tā bijusi iemesls jauna pasaules aviācijas rekorda izveidošanai.

14. martā franču aviokompānija "Air Tahiti Nui" veikusi visu laiku garāko plānoto pasažieru lidojumu ar attālumu - tranzītā vairak nekā 15 000 km no Papeete Taiti līdz Parīzes Šarla de Golla lidostai, vēsta CNN.

Šis lidojums bija tiešas sekas koronavīrusa izraisītajiem ASV ceļošanas ierobežojumiem. Parasti šis maršruts ietver plānotu pieturvietu Losandželosas Starptautiskajā lidostā (LAX). Taču lidmašīnai apstājoties ASV, visiem pasažieriem ir jāizkāpj no gaisa kuģa un jādodas cauri ASV muitai un robežu aizsardzībai, pirms viņiem atļauj doties uz nākamo ceļa posmu.

Pašreizējo ierobežojumu dēļ tas vairs nebija iespējams, līdz ar to reiss TN064 tikai turpināja ceļu, izlidojot no Papeete lidostas pulksten 3:00 pēc vietējā laika un ierodoties Parīzē pulksten 18:30 pēc vietējā laika 15. martā.

Līdz ar to lidojums, kas ilga nepilnas 16 stundas, kļuvis par garāko komerciālo lidojumu pasaulē nobrauktā attāluma ziņā.

Lidojums tikai nedaudz pārsniedza iepriekšējo rekordu, kas piederēja "Singapore Airlines", kas piedāvā regulārus pasažieru pārvadājumus starp Singapūru un Ņūarku.

TN064 ir arī visilgākais plānotais iekšzemes lidojums pasaulē, jo tas ceļoja starp Francijas Polinēziju un kontinentālo Franciju.

Austrālijas pārvadātājs "Qantas" uzrādījis atšķirīgu rekordu garākajam lidojumam 2019. gada beigās. Tas bija eksperimentālais projekta "Sunrise" testa lidojums, kura tiešais attālums starp Londonu un Sidneju bija aptuveni 17 799 km un ilgums 19 stundas un 19 minūtes. Taču, tā kā uz klāja nebija "maksas" pasažieru, tad tas netiek skaitīts kā plānots lidojums.