Enerģētika

Visās Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas pieaugušas

Db.lv, 08.10.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā nedēļā visos Nord Pool tirdzniecības reģionos auga elektroenerģijas spot cena, vidējai sistēmas cenai kāpjot par 27 % līdz 47,22 EUR/MWh, informē AS Latvenergo.

Baltijas valstīs lielākais elektroenerģijas cenu pieaugums bija Igaunijā, kur vidējā cena pieauga par 17 % un sasniedza 50,56 EUR/MWh. Otrs lielākais kāpums – par 12 % – bija Lietuvā, cenai sasniedzot starp Baltijas valstīm augstāko līmeni – 59.41 EUR/MWh. Savukārt Latvijā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, kāpums bija zemākais – par 10 % līdz 58,59 EUR/MWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenu Nord Pool reģionā galvenokārt ietekmēja patēriņa pieaugums, sākoties vēsākiem laikapstākļiem. Līdz ar vēja staciju izstrādes samazinājumu un Zviedrijas atomelektrostacijas remontdarbiem bija ierobežota pieejamā izstrādes jauda Ziemeļvalstīs. Arī augstas gāzes un emisijas kvotu cenas ietekmēja ražošanas cenu pieaugumu, tādējādi veicinot spot cenu kāpumu.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieaudzis līdz 7 807 GWh, un arī izstrādes apjoms pieaudzis līdz 7 817 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs bija 521 GWh; tas ir par 3 % vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, un tas ir audzis visās Baltijas valstīs. Vislielākais kāpums bija Latvijā – par 5 % vairāk nekā nedēļu iepriekš, sasniedzot 139 GWh. Lietuvā un Igaunijā patēriņa pieaugums bija 3 % un 2 %, attiecīgi apjoms bija 229 GWh un 152 GWh.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pieauga par 16 % līdz 373 GWh. Vislielākais ģenerācijas apjoma pieaugums bija Igaunijā – par 40 % augstāks nekā iepriekšējā nedēļā, sasniedzot 204 GWh. Latvijā izstrādes apjoma pieaugums bija par 10 % līdz 84 GWh. Savukārt Lietuvā bija izstrādes apjoma samazinājums par 14 % līdz 85 GWh.

Izstrādes apjoms attiecībā pret patēriņu Latvijā 60 %, Igaunijā 134 %, Lietuvā 37 %, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 72 % attiecībā pret pagājušajā nedēļā reģionā patērēto elektroenerģijas apjomu.

Komentāri

Pievienot komentāru