Zādzību un negadījumu skaits liks celties apdrošināšanas cenām 

Gada pirmajā pusē notikušo automašīnu zādzību un ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugums veicinās apdrošināšanas polišu cenu kāpumu, paredz apdrošinātāji.

Žanete Hāka, 2013. gada 12. jūlijs plkst. 12:05

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, jūnijā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, apdrošināšanas cenu līmenis sarucis par 5,7%. Mēneša laikā kritums bijis par 1,2%, savukārt vidēji 12 mēnešos pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu, cenas augušas par 2,3%.

Apdrošināšanas tirgū kopumā vērojama stabilitāte un lēna, taču pakāpeniska, izaugsme, saka AAS Ergo valdes locekle Baltijā Ingrīda Ķirse, piebilstot, ka laba izaugsme šī gada pirmajā pusgadā tika sasniegta veselības un dzīvības apdrošināšanas segmentos. Iepriekš prognozēta dzīvības apdrošināšanas izaugsme 10% apmērā, taču tirgus spējis panākt parakstīto prēmiju pieaugumu 18% apmērā. Arvien biežāk iedzīvotāji izrāda interesi par dzīvības apdrošināšanas produktiem, jo tie dod iespēju ne tikai apdrošināt dzīvību, bet arī veidot uzkrājumus un pelnīt, ieguldot naudu fondos. Jāuzsver, ka šobrīd nav ārēju faktoru, kas varētu ietekmēt tirgus stabilitāti, norāda I. Ķirse.

Savukārt veselības segmenta izaugsmi galvenokārt ietekmēja fakts, ka būtiski pieaudzis valsts iestāžu iegādāto apdrošināšanas polišu skaits, jo kopš 2012. gada janvāra atcelts aizliegums valsts iestādēm iegādāties apdrošināšanas polises, uzsver eksperte.

Runājot par privātpersonu apdrošināšanas segmentu, pašlaik ir grūti minēt pamatotus iemeslus kopējam apdrošināšanas cenu kritumam, tās drīzāk varētu dēvēt par sezonālām svārstībām, norāda AAS Balta tehniskais direktors Juris Kipļuks. Taču, ņemot vērā tirgus situāciju, šajā pavasarī atsevišķi apdrošinātāji ir veikuši OCTA cenu korekcijas, kas nozīmē, ka pēc pagājušā gada pavasarī piedzīvotās cenu paaugstināšanas šogad tās ir koriģētas, tādejādi ietekmējot kopējo apdrošināšanas cenu līmeni.

Tajā pašā laikā jāmin, ka šī gada pirmajā pusgadā ir būtiski pieaudzis auto zādzību un ceļu satiksmes negadījumu skaits, tāpēc sagaidāms, ka transporta apdrošināšanas segmentā cenas turpinās celties, paredz AAS Balta pārstāvis. Tāpat no auto dīleriem un servisiem apdrošinātāji saņem signālus, ka tuvākajā laikā palielināsies remontu izmaksas, kas arī, visticamāk, atstās iespaidu uz polišu cenām, viņš uzsver.

Transportlīdzekļu apdrošināšanas segmentos prēmiju apjoms nākamajā ceturksnī varētu saglabāties līdzšinējā apmērā, prognozējams pat neliels pieaugums, uzskata Ergo pārstāve, piebilstot, ka ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugums un vidējo atlīdzības izmaksu palielināšanās tendence varētu ietekmēt OCTA pakalpojuma cenu – prognozējams, ka polises kļūs dārgākas. OCTA nozare nevar ilgstoši strādāt ar zaudējumiem un tās rentabilitātes problēmu risināšanai neizbēgami sekos polišu cenu pieaugums, kas atsevišķos klientu segmentos, kas ģenerē lielākās atlīdzību izmaksas tas varētu sasniegt līdz pat 20%, turpretī klientiem, kuriem nav atlīdzību vēstures pakalpojumu cenas varētu pat nedaudz samazināties, viņa norāda.

Tāpat abos segmentos sagaidāmais pakalpojuma cenu pieaugums, varētu notikt auto remonta uzņēmumu plānotā cenu kāpuma, tirgus konkurences un inflācijas dēļ.

Līdzīga situācija ir arī KASKO segmentā, kur paredzams neliels cenu kāpums, uzsver I. Ķirse. To ietekmē satiksmes negadījuma skaitu palielināšanās un jaunu transporta līdzekļu pārdošanas apjomu pieaugums, kas iespējams, pateicoties intensīvākas banku finansēšanas politikas atsākšanai.

Pieaugumu komercīpašuma apdrošināšanas segmentā ļauj prognozēt pozitīvās tendences ražošanas un eksporta jomā, kas savukārt veicina ražošanas līdzekļu, izejvielu un preču apdrošināšanas pieaugumu, norāda Ergo pārstāce. Privātajā segmentā paredzams apdrošināto objektu skaita pieaugums, ko veicina nekustamo īpašumu tirgus atdzīvošanās. Tomēr komercīpašuma segmentā apdrošinātāji joprojām strādā ar zaudējumiem, nespējot ilgtermiņā nodrošināt produkta rentabilitāti, tāpēc, tirgus situācijas spiediena dēļ, paredzams pakalpojuma cenu pieaugums, stāsta I. Ķirse.

Par spīti faktam, ka privātīpašuma segmentā cenas ir nepamatoti zemas, nav pamats domāt, ka tās varētu pieaugt. Visticamāk arī turpmāk tās būs stabilas, galvenokārt, sīvās tirgus konkurences dēļ.

Nekustamo īpašumu un nelaimes gadījumu apdrošināšanā nav gaidāmas būtiskas izmaiņas, ja vien apdrošinātāji neveiks kādas ievērojamas mārketinga aktivitātes, piekrīt arī J. Kipļuks. 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2013. gada 12. jūlijs plkst. 11:37

Neraugoties uz to, ka ASV darba tirgus dati izrādījušies sliktāki nekā iepriekš...

2013. gada 12. jūlijs plkst. 11:13

Jūnijā iztikas minimums sasniedzis 180,43 latus, kas ir augstākais līmenis kopš dati...

2013. gada 12. jūlijs plkst. 10:08

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) apšauba, ka Latvijā kāds vēlētos latu, kura...

2013. gada 12. jūlijs plkst. 7:53

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ināras Pētersones vadībā VID varētu...

2013. gada 11. jūlijs plkst. 18:11

Augustā notiks AS Goldinvest Asset Management akcionāru sapulcē, kurā paredzēts lemt par...

2013. gada 11. jūlijs plkst. 18:03

Šajā nedēļā no likvidējamās AS Latvijas Krājbanka izsolē pārdotajiem īpašumiem...

2013. gada 11. jūlijs plkst. 17:01

Ceturtdienu Baltijas biržas noslēdza ar plusiem, liecina NASDAQ OMX dati....

2013. gada 11. jūlijs plkst. 16:30

Ņemot vērā, ka inflācijas rādītāji Latvijā ir noturīgi zemi un tautsaimniecības attīstības...

2013. gada 11. jūlijs plkst. 16:25

Ceturtdien dolāra kurss pret eiro saruka līdz trīs nedēļu zemākajam līmenim, reaģējot...

2013. gada 11. jūlijs plkst. 16:20

Ceturtdien vara cena pieauga līdz trīs nedēļu augstākajam līmenim....