Zemes vienību robežu karte tagad apskatāma bez maksas 

Sākot ar 16. jūniju, ir pieejama karšu pārlūka Topografija.lv atjauninātā versija. Viens no tās svarīgākajiem papildinājumiem ir par brīvu apskatāma kadastra karte ar zemes īpašumu robežām. Pirmo reizi kadastra dati bez maksas ir aplūkojami arī datora ekrānā (līdz šim to varēja izdarīt vienīgi mobilo telefonu aplikācijā).

Dienas Bizness, 16.6.2015

Zemes vienību telpiskos datus jeb robežu kontūras tagad varēs aplūkot ikviens interesents, vienkārši apmeklējot adresi www.topografija.lv un pietuvinot sev interesējošo vietu interaktīvajā Latvijas kartē. Šos datus varēs aplūkot arī salikumā ar citiem bezmaksas datu slāņiem – ortofoto, meliorācijas kadastru, u.c.

«Karte ir vissarežģītākais zīmējums, ko radījusi cilvēce. Topogrāfija.lv uzdevums ir padarīt šo sarežģīto zīmējumu saprotamu ikvienam. Kadastra karte ir jaunākais papildinājums mūsu portāla datu klāstā, tā ļauj ērti un bez maksas aplūkot zemes īpašumu robežas Latvijā», stāsta Topografija.lv īpašnieka SIA Mērniecības Datu Centrs izpilddirektore Una Krutova.

Karšu pārlūks Topografija.lv ir interaktīva datu platforma ģeotelpiskās informācijas lietotājiem – mērniekiem, plānotājiem, pašvaldību darbiniekiem un visiem pārējiem interesentiem. Daļa Topografija.lv publicēto datu kopu ir pieejamas bezmaksas (kā, piemēram, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ortofotokartes, Padomju Savienības laika kartes, vietējā ģeodēziskā tīkla dati, u.c.), daļa – par maksu (augstas detalizācijas topogrāfiskā informācija, aktuāli nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas un valsts adrešu reģistra dati).

Šā gada februārī Topografija.lv saņēma Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) Gada balvu Privātajā sektorā kā Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā. Augstais novērtējums tika saņemts gan par karšu pārlūka izstrādes kvalitāti, gan ģeotelpisko datu svarīgo nozīmi, gan iespēju daļu no tiem aplūkot par brīvu, kas atbilst pasaulē arvien populārākajai atvērto datu idejai. 

 

No šīs sadaļas

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sabiedrības uzmanības un ziedojumu piesaistes kampaņā Inženierzinātņu...

Līdz 2015. gada 30. jūnijam visām divu un vairāku dalībnieku SIA, kas...

"Baidos, ka mums nāksies tikties arī pēc trim gadiem," skumji nosmaida Ilva...

Šonedēļ dažādu veidu būvdarbi notiek 75 posmos uz valsts galvenajiem un reģionālajiem...

Aizsardzības ministrs un jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis atturas komentēt laikraksta...

Sākušies ceļa seguma atjaunošanas un pastiprināšanas darbi uz autoceļa Liepāja-Lietuvas...

«Izskatās nesmuki,» par veidu, kā noritējis 273 187 eiro vērtais bateriju iepirkums...

Dažas valsts augstskolas paplašina studiju programmu klāstu, dažas ceļ studiju maksu, teju...

Drošības policija (DP) šodien veikusi kratīšanu Krievijas īstenotās tautiešu politikas atbalstītāja...

Valsts policijas Ziemeļu iecirkņa policisti ir atraduši mantas, kuras pieder attēlā redzamajai...