Zemnieku saeima: Latvijas dārzkopības nozare ir apdraudēta

2018. gada 05. februāris plkst. 10:25
Dalies ar šo rakstu

Nelabvēlīgo klimatisko apstākļu dēļ pēdējās divas sezonas dārzeņu audzētājiem Latvijā bijušas smagas. Izvērtējot pašreizējo situāciju, biedrība «Zemnieku saeima» janvāra beigās nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam un Zemkopības ministram ar aicinājumu atbalstīt Latvijas dārzeņu un augļu audzētājus.

Biedrības «Zemnieku saeima» priekšsēdētājs Juris Lazdiņš skaidro: «Lai saglabātu Latvijas tautsaimniecībai un reģionu attīstībai tik nozīmīgās nozares ekonomisko dzīvotspēju un pastāvēšanu, kā arī vienlaicīgi nodrošinātu iespēju Latvijas patērētājam arī nākotnē iegādāties Latvijā augušus dārzeņus un augļus, aicinām Ministru prezidentu un Zemkopības ministru izvērtēt situāciju un iespēju robežās rast atbalsta mehānismus dārzeņkopības un augļkopības nozarei.

Visu laiku Latvijā dārzeņu audzēšanas platībām ir tendence samazināties un šādi gadi to tikai pastiprina. Pie tik sarežģītiem apstākļiem, iespējams, ka daļa dārzeņkopju samazinās ražošanu vai izvēlēsies citu darbības veidu.»

Klimata un tirgus diktēto apstākļu ietekmē dārzkopības nozare šobrīd esot apdraudēta. Tuvojās jaunā sezona, lauksaimniekiem būs jāiegādājas sēklas, kūdra un citi resursi ražošanai, kas prasa ievērojamus ieguldījumus. Pēc tik sarežģīta gada daudziem dārzeņu audzētājiem būs finansiālas grūtības uzsākt jauno sezonu, brīdina «Zemnieku saeima». Nozares stabilizēšanai atbalsts būtu ļoti nozīmīgs, tā norāda.

«Ir zināms, ka Eiropas Komisija piešķīra atbalstu Baltijas valstu un Somijas augkopības nozarei zaudējumu segšanai par neiesētajiem un izslīkušajiem ziemājiem. Diemžēl šo atbalstu nedrīkst izmantot zaudējumu segšanai dārzeņu un augļu audzētājiem. Tādēļ mēs aicinām Zemkopības ministru un Ministru prezidentu domāt par iespējamiem risinājumiem nozares atbalstam,» biznesa portālam db.lv sacīja biedrības pārstāve Līva Norkārkle.

Informācijai

Biedrība «Zemnieku saeima» dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds