Ziemeļu Investīciju banka aizdos 114 miljonus eiro Lietuvas dzelzceļam

2013. gada 27. jūnijs plkst. 16:38
Dalies ar šo rakstu

Uz 19 gadiem noslēgtais aizdevums tiks izmantots, lai būvētu Eiropas platuma (1435 mm) sliežu ceļu Rail Baltica maršruta ietvaros, kā arī modernizētu Eiropas transporta tīkla (TEN-T) austrumu–rietumu Lietuvas koridorus. Aizdevums ir domāts 115 km Lietuvas dzelzceļa (AB Lietuvos gelezinkeliai) Eiropas platuma sliežu ceļa būvniecībai no Lietuvas–Polijas robežas līdz Kauņas pilsētai, informē Ziemeļu Investīciju banka (ZIB). Tas tiks uzbūvēts paralēli esošajam 1520 mm platajam sliežu ceļam. Tāpat projekts paredz 60 km 1520 mm sliežu ceļa rekonstrukciju no Šauļiem līdz Latvijas–Lietuvas robežai. Gan jaunās, gan rekonstruētās līnijas ļaus vilcieniem sasniegt 120 km stundā lielu ātrumu.

Kā daļa no Rail Baltica maršruta, šis būs pirmais Baltijas valstīs uzbūvētais Eiropas platuma sliežu ceļš, paverot tiešu savienojumu ar Poliju un dodot iespēju nākotnē nodrošināt pasažieru un kravu pārvadā’jumus uz citām Eiropas Savienības valstīm.

«Aizdevums palīdzēs palielināt Lietuvas dzelzceļa infrastruktūras jaudu, drošību un uzticamību. ZIB fianansētais Eiropas platuma sliežu ceļš, ko būvē Lietuvā, ir pirmais solis, lai uzlabotu savienojumu starp Baltijas dzelzceļa tīklu un Rietumeiropu,» saka ZIB prezidents Henriks Normans.

AB Lietuvos gelezinkeliai ir valstij piederoša kompānija, kas pārvalda publisko dzelceļa infastruktūru un sniedz pasažieru un kravu pārvadājumu pakalpojumus. Lietuvas kopējais dzelzceļa tīkls ir 1767 km garš. Galvenās caur Lietuvu pārvadājamās kravas ir nafta un tās produkti, kā arī minerālmēsli.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām