Zinātnē balstītos jaunos uzņēmumos pēdējā gada laikā investēti divi miljoni eiro

2015. gada 12. oktobris plkst. 11:18
Autors: Db.lv
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Zinātnē balstītajos Latvijas jaunajos uzņēmumos pēdējā gada laikā investēti divi miljoni eiro, informē biznesa uzsākšanas platformas Komercializācijas reaktors pārstāvji.

Sadarbojoties zinātniekiem un uzņēmējiem, Komercializācijas reaktorā pēdējo piecu gadu laikā radīti 30 novatoriski uzņēmumi, kuru bizness balstīts uz jaunatklātiem tehnoloģiskiem risinājumiem. Pirmajos četros Komercializācijas reaktora pastāvēšanas gados jaunajos zinātnes uzņēmumos kopumā investēti aptuveni trīs miljoni eiro, taču pēdējā gada laikā investīcijas bijušas krietni apjomīgākas - aptuveni divi miljoni eiro.

Komercializācijas reaktora pārstāvis Edgars Grants apgalvo, ka Latvija ir ceļā uz pasaules mēroga līderību tehnoloģiju komercializēšanas jomā. Pēdējo piecu gadu laikā apmēram 30 jaunizveidotie novatoriskie uzņēmumi ir radījuši vērtības vairāk nekā 20 miljonu eiro apmērā, un to cena strauji turpina pieaugt.

«Uzņēmējdarbības un zinātniskās izcilības apvienojums ir galvenais jaunās, postindustriālās ekonomikas aktīvs, ko apliecina investoru interese par šiem uzņēmumiem. Latvija ir viena no pirmajām Eiropas valstīm, kurā zinātnes sasniegumu komercializācija tiek īstenota kopš 2009.gada, kad Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sāka šo programmu atbalstīt,» informē E. Grants.

Pamatu jaunai, zinātnē balstītai uzņēmējdarbībai Latvijā un Baltijā veido Latvijas novatorisko uzņēmumu līderi, kas piesaista vietējās un ārvalstu investīcijas, kā arī paraksta sadarbības līgumus ar pasaules vadošajiem uzņēmumiem. Pārsvarā tie ir jauni cilvēki ar labu izglītību un pieredzi uzņēmējdarbības vadībā. Viņus atbalsta zinātnieku komandas no visas pasaules, komercializēšanai piedāvājot jaunākos tehnoloģiskos risinājumus, tostarp arī Latvijas zinātnieki no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Elektronikas un datorzinātņu institūta.

Šogad 6. un 7.novembrī Rīgā sadarbībā ar Altum un RTU notiks konference 10. Komercializācijas reaktora pasākums, kuras laikā tiks dibināti jauni Latvijas inovatīvo tehnoloģiju uzņēmumi. Pasākumā zinātnieki no dažādām valstīm tiksies ar vietējiem uzņēmējiem, kuri ir ieinteresēti piedalīties Latvijas izcelsmes globālu novatorisku uzņēmumu dibināšanā.

Konferences laikā ārvalstu un vietējie uzņēmēji dalīsies savā pieredzē par to, kā izmantot iespējas attīstīt starptautisku, uz tehnoloģisko izcilību balstītu uzņēmējdarbību. Pasākumā ietilps arī sadaļa Komercializācija iesācējiem, kurā ikviens interesents varēs uzzināt, kā kļūt par inovatīvu uzņēmēju, sākot no nulles.

Pasākums notiks RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām