Zirgi cīnās ar herpes vīrusu 

Kā ziņo Jelgavas Pils salas zirgu ganāmpulka īpašnieks un uzraugs Einārs Nordmanis, Zemgalē šopavasar ļoti izplatījies herpes vīruss, kas īpaši bīstams grūsnām ķēvēm un jaundzimušiem kumeļiem.

Dienas Bizness, 27.4.2015

Pastāv liela varbūtība, ka vīruss jau ievazāts arī Pils salā, vēsta reģionālais medijs Zemgales Ziņas. Tādēļ kategoriska prasība līdz 15.jūnijam Pils salas pļavās aiz ganību aplokiem bez īpašas vajadzības neatrasties, zirgiem netuvoties un nekādā gadījumā tos nebarot.

Atbildīgā vetārste docente Evija Liepiņa-Reine, kas Pils salā zirgus pieskata jau kopš 2010.gada, Zemgales Ziņām stāsta, ka ganāmpulkā plosās dzīvnieku slimība, kuras nosaukums ir rinopneimonija jeb zirgu herpes vīruss abortu formā. Īsā laikā – divās trīs nedēļās – četrās dzemdībās nav izdzīvojuši 3 kumeļi, taču «uz rindas» stāv vēl 17 grūsnas ķēves, tā ka nekas nav beidzies.

«Kumeļu mammām ir stress, tādēļ būtu vēlams nenākt vispār arī pie aploka. Skatītāju un fotogrāfu pulks traucē arī man, tādēļ mēs, es un Einārs, lūdzam zirdziņus netraucēt. Jābūt ļoti drošam un pārliecinātam, lai vispār ietu iekšā, jo arī kumeļu mātes ir ļoti intensīvas – vaislas sezonā bīstamība ir milzīga, un bars šobrīd ļoti sargā vienīgo kumeliņu,» stāsta vetārste Evija Liepiņa-Reine.

Šī slimība ir infekcioza tikai zirgiem, tādēļ cilvēkiem tā nav bīstama, toties ir liels risks to aizvest mājās pie saviem zirgiem, ja tādi ir.