Mājas apstākļos lietojama lāzerterapijas rīka ražošanai pūļa finansēšanas kampaņā cer savākt 100 000 ASV dolāru 

Pūļa finansēšanas vietnē Indiegogo.com sākta kampaņa, kuras mērķis ir savākt 100 000 ASV dolāru (90 122 eiro) mājas apstākļos lietojama lāzerterapijas rīka BambooLaser ražošanas sākšanai un sertifikācijai, aģentūrai LETA sacīja projekta autors Māris Belte.

LETA, 23.02.2016

Kā sacīja Belte, BambooLaser domāts dažādu slimību ārstēšanai mājas apstākļos. «Galvenokārt tās ir herpes, slikti dzīstošas brūces, arī pinnes, artrīts, muskuļu sāpes, locītavu, muguras sāpes,» iespējamos pielietojumus uzskaitīja Belte.

«Kā tas strādā? BambooLaser ir zemas intensitātes lāzerterapijas rīks, kas ar lāzera gaismas palīdzību inducē šūnā noteiktus fermentus, aktivizējot šūnas elpošanu,» skaidroja Belte. «Līdztekus tam šūnā tiek ieslēgti citi procesi, kas noved pie dažādu signālvielu sintēzes ārpus šūnas, kas veicina to, ka, piemēram, labāk sadzīst brūces.»

Viņš norādīja, ka BambooLaser darbības principu iespējams izskaidrot līdzībās ar dabā vērojamiem procesiem. «Kad no rīta pie horizonta parādās saule, tās gaisma ir zemas intensitātes, un tajā ir daudz sarkanās un infrasarkanās gaismas. Tajā nav kaitīgā ultravioletā starojuma,» stāstīja Belte. «Tas ir evolūcijas gaitā izstrādājies signāls šūnām, ka drīz saule būs zenītā un sekos liela gaismas intensitāte un kaitīgais ultravioletais starojums, līdz ar to šūna mobilizē savus iekšējos resursus, lai varētu cīnīties ar kaitīgo ietekmi.»

«Kad saule riet, atkal ir zemas intensitātes sarkanā gaisma, ko šūnas saprot kā signālu, ka var ieslēgt atjaunošanās procesus, lai tiktu galā ar dienas laikā radītiem bojājumiem. Tāpēc arī mēs reaģējam uz sarkano gaismu,» piebilda Belte.

Runājot par BambooLaser priekšrocībām pār citiem līdzīgiem produktiem, Belte minēja, ka tam nav maināmu bateriju, bet ir lādējams akumulators. Galvenā inovācija ir speciāli pielāgotā lietotne. «Lietotnē iekšā ir informācija par individuālajām devām, vadlīnijām. Cilvēkam nav jāstudē, viņš ieraksta savu problēmu, un lāzers automātiski ievada vajadzīgo devu,» sacīja Belte. «Arī tad, ja nepieciešams ilgāks ārstēšanās kurss, lietotne atgādina par kārtējo procedūru. Tas palīdz automatizēt un personificēt procesu.»

Viņš piebilda, ka līdzīgas iespējas ir profesionālajiem aparātiem, kur ārsts var veikt nepieciešamās izvēles, bet mājas apstākļos šāds risinājums BambooLaser ir pirmajam.

Pūļa finansēšanas kampaņa sākta, lai varētu sākt ražošanu un izietu sertifikāciju. «Mums ir prototips, tagad vajag ražot, tirgot, sertificēt, bet tas prasa naudu. Doma ir pamēģināt Indiegogo, ja nesanāks, naudu meklēsim citur,» plānus ieskicēja Belte.

Kā redzams projekta vietnē indiegogo.com/projects/bamboolaser#/b, projekts ilgs vēl 41 dienu, un pašlaik to ar 1278 ASV dolāriem (1151 eiro) atbalstījuši pieci cilvēki.

BambooLaser izstrādā SIA EkoMed, kas pērn apgrozīja 50 256 eiro, bet zaudēja 11 038 eiro. Tas pieder Mārim un Aritai Beltēm.

Jaunākais izdevums