Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kuldīgā, Liepājas ielā durvis vēris pirmais beziepakojuma veikals "Kuule".

Ideja par šādu veikalu radusies jau pirms diviem gadiem un tā tikai gaidījusi īsto brīdi, telpas un cilvēkus, lai realizētos. Veikalu izveidojusi četru cilvēku komanda – Kārlis Mednieks, Justīne Grantiņa, Māris Ločmelis un Inese Ločmele. K.Mednieks ir dzimis kuldīdznieks, bet pārējie nesen pārcēlušies uz dzīvi Kuldīgā.

"Kuldīga šobrīd aug un attīstās, un arī mēs gribam dot savu artavu tajā, kaut kādā ziņā celt šejienes dzīves kvalitāti, piedāvājot cilvēkiem iespēju iegādāties ikdienā nepieciešamās preces bez iepakojuma, samazinot sadzīves atkritumu daudzumu un iedvesmojot cilvēkus dzīvot dabai draudzīgāk un veselīgāk," stāsta veikala līdzizveidotāja J.Grantiņa.

FOTO,VIDEO: Cēsīs atver beziepakojuma veikalu; plāno izvērsties arī citviet 

Cēsīs atklāts beziepakojuma veikals ieber.lv. Uzsāktas sarunas par paplašināšanos citviet Vidzemē,...

Iepriekš "Kuule" telpās atradušies dažādi veikali. "Godīgi sakot, mums ļoti paveicās ar telpām – tās jau bija gatavas, tik, cik pašiem vajadzēja iekārtot šāda veikala vajadzībām, un arī īpašnieki izrādījās ļoti pretimnākoši. Tāpat arī daudzi uzņēmēji un ražotāji ir izrādījuši savu iniciatīvu, par ko mums liels prieks," komentē J.Grantiņa.

Veikals pārsvarā vēlas balstīties uz vietējo tirgu, dot iespēju vietējiem ražotājiem piedāvāt savu produkciju un veidot konkurētspējīgu tirgu vietējā mērogā.

"Kuule" vēlas piedāvāt Kuldīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem daudzveidību ikdienā nepieciešamās beramās un izlejamās produkcijas iegādei un dažādu zero waste produktu klāstu. Veikala sortimentā ietilpst sausā pārtika, ar laiku dažādas eļļas un sīrupi, sadzīves ķīmija, higiēnas preces un dažādi zero waste dzīvesstila aksesuāri.

Beziepakojuma veikals sevi var uzturēt 

Beziepakojuma preču tirdzniecības idejas pamatā ir radīt mazāk atkritumu, tādējādi rūpējoties...

Šobrīd veikala telpas un sortiments tiek veidots tā, lai tas būtu piemērots gan māmiņām ar bērniem, gan vecāka gada gājuma cilvēkiem, gan jauniešiem, gan vegāniem, gan cilvēkiem ar dažāda veida nepanesamībām. Ar laiku plānots pielāgoties pircēju vēlmēm. Jau tagad veikals pie tā strādā, veicot aptauju savā sociālo tīklu profilā "Facebook".

Vaicāta, kā un vai Covid-19 ietekmēs beziepakojuma veikalu biznesu, J.Grantiņa komentē: "Covid-19 atstās milzīgas sekas ne tikai uz cilvēkiem, bet arī uz vidi, mūsu planētu un tās ekosistēmu. Jau tagad kaudzēm atkritumu nonāk tur, kur tiem nebūtu jānonāk, ja tie vispār nebūtu saražoti. Mēs gribam dot cilvēkiem šo iespēju - mainīt iepirkšanās paradumus, jo līdz šim Kuldīgā tādas iespējas īsti nebija. Un līdz ar to palīdzēt samazināt savu ikdienā saražoto atkritumu daudzumu, resursu patēriņu un veicināt lietu otrreizēju izmantošanu."

Db.lv eksperiments: salīdzinām cenas Turzā un Rimi 

Biznesa portāls db.lv veica eksperimentu, lai noskaidrotu, cik izmaksā pārtikas produkti vienai...

To, vai nākotnē plānots atvērt vēl kādu beziepakojuma veikalu, J.Grantiņa neatklāj un teic: "Par šo nākotne un zvaigznes vēl klusē. Redzēsim, kā mums ies un kāds būs pieprasījums no cilvēku puses. Tad arī skatīsimies un domāsim."

Komentāri

Pievienot komentāru