FOTO,VIDEO: Cēsīs atver beziepakojuma veikalu; plāno izvērsties arī citviet 

Cēsīs atklāts beziepakojuma veikals ieber.lv. Uzsāktas sarunas par paplašināšanos citviet Vidzemē, biznesa portālam Db.lv pastāstīja ieber.lv idejas autore Agnese Gaidelione.

Monta Glumane, 2019. gada 03. jūlijs plkst. 11:05

A. Gaidelione stāsta, ka ideju par veikala izveidi palīdzēja īstenot draudzene, ar kuru viņa devās kopīgās pastaigās ar bērniem. Sarunājoties un domājot, kas būtu sirdij tīkamais, radās ideja par beziepakojuma veikala izveidi. «Runājām, ka baigi labā lieta ir Rīgā un arī mēs šeit to varētu īstenot. Pamazām, pamazām, solīti pa solītim un viss izdevās,» teic A.Gaidelione.

Uzsākot uzņēmējdarbību, viņa konsultējusies arī ar Lauru un Andi Arnicāniem, kas ir vieni no zero waste dzīvesstila aktīvistiem Latvijā. «Jautājām viņu viedokli, kādas preces viņi iegādātos. Viņi ir lietpratēji un varēja ieteikt, ko mēs varētu mācīties kā uzņēmēji, kas citos veikalos ir labs un ērts, kādu pozitīvo pozitīvo praksi mēs varētu pārņemt un par ko mēs varētu padomāt, lai atšķirtos. Viņi arī bija vieni no mūsu padomdevējiem,» sacīja A.Gaidelione.


Beziepakojuma veikala atvēršanā investēti privātie līdzekļi. «Uzņēmējdarbību uzsākām ar lielu ģimenes atbalstu. Šis ir ģimenes uzņēmums, un arī finansiālā ziņā ģimene lika kopā gan galvas, gan maciņus. Kopējās investīcijas vēl nav apkopotas, jo viss vēl ir procesā. Šobrīd veikalā pieejama pamatprodukcija, lai varētu klientiem jautāt, kas tieši Cēsīm ir aktuāls. Sortiments var būt arī citādāks nekā Rīgā vai Jelgavā. Paplašināmies ar katru dienu,» teic ieber.lv idejas autore.

Viņa novērojusi, ka šobrīd Cēsu iedzīvotāji nāk iepazīties ar jaunatvērto veikalu un tā sortimentu. «Cēsīs šāda koncepta veikals ir jaunums, un ir patīkami dzirdēt pozitīvās atsauksmes no klientiem, kuri saka, ka beidzot nav jābrauc uz Rīgu,» novērojusi A.Gaidelione.

Veikala idejas autore novērojusi, ka klienti īpaši iecienījuši saldumus, piemēram, enerģijas batoniņus, Skrīveru saldumu produkciju, dabīgi žāvētas aprikozes.

Vaicāta, kāda ir piegādātāju atsaucība, A.Gaidelione stāsta: «Lielo darbiņu jau ir izdarījuši mūsu priekšteči. Viņi ar uzņēmumiem jau bija uzsākuši sarunas, tādēļ ir zināms, kas tas par brīnumu - kāpēc bez iepakojuma, kāpēc sverams. Līdz ar to komunikācija bija daudz vieglāka,» atzīst veikala īpašniece.

Savukārt, uz jautājumu, vai iepirkties beziepakojuma veikalā ir dārgāk nekā lielveikalā, ieber.lv pārstāve atbild: «Cenu ziņā noteikti ir jāizvērtē produkcija, kas interesē. Pamatlietu cenas skatījāmies no internetveikaliem ar mērķi, lai mēs būtu klientiem draudzīgi un interesanti,» saka A.Gaidelione.

Uzņēmēja teic, ka arī viņas ģimene ir aizrāvusies ar beziepakojuma dzīvesveidu, pilnveidojot savas ikdienas iemaņas. «Mums tas sākās ar veļas mazgājamiem līdzekļiem. Ikdienā, esot mājās ar bērniem, saskāros ar to, ka ne vienmēr tiekam uz veikalu tos papildināt, tāpēc sākām pirkt lielākus tilpumus. Tā tie tilpumi kļuva lielāki un lielāki līdz sāka rasties ideja, ka arī citiem tas būtu aktuāli,» pieredzē dalās A. Gaidelione.

Jautāta, ar ko sākt tiem cilvēkiem, kuri vēlas īstenot beziepakojuma dzīvesveidu, A.Gaidelione iesaka: «Pirmais solis noteikti būtu atnākt pie mums ekskursijā un iepazīties, apskatīt sortimentu, izmēģināt, kā tas ir, ja var iegādāties tādu daudzumu, kāds ir vajadzīgs. Piemēram, ja vēlas pamēģināt jaunu recepti. Tagad populārs produkts ir Smalkais muslis - var atnākt un nopirkt dažus gramus.»

Viņa stāsta, ka klienti uz veikalu var nākt arī ar savu taru. «Mūs priecē arī tas, ka klienti nāk ar savu 5l veļas mazgājamā līdzekļa trauku, kā arī ar mazām garšvielu kārbiņām, piemēram, ir beidzies kanēlis, atnāk un uzpilda. Ja nav līdzi sava trauciņa, tad arī mums ir pieejams videi draudzīgs materiāls, kas ir stikla vai papīra iepakojums. Var atnākt un iegādāties arī vienu vai divas konfektes,» skaidro ieber.lv idejas autore.

Viņa norāda, ka uzņēmuma attīstības koncepcija ir plaša, šis ir pamats, pamata bāze, ar ko uzņēmums sākt. Uzņēmums meklē iespējas paplašināties, domā par klientu informēšanu, kā arī meklē sadarbības iespējas ar vietējām skolām. Plānots, ka varētu rīkot arī ekskursijas un meistarklases bērniem un jauniešiem.

Šobrīd uzņēmums uzsācis sarunas par veikala atvēršanu Smiltenē, arī tur novērota interese par beziepakojuma dzīvesveidu. Tāpat tiek izskatītas iespējas atvērt veikalus arī citur Vidzemē.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2019. gada 22. marts plkst. 10:24

Ieradumus mainīt ir grūti, tie mainās lēni – šajā procesā var palīdzēt...

2018. gada 14. novembris plkst. 10:19

Biznesa portāls db.lv veica eksperimentu, lai noskaidrotu, cik izmaksā pārtikas produkti vienai...

2018. gada 31. oktobris plkst. 13:51

Sabiedrības paradumi, vēlmes un vajadzības mainās nepārtraukti, turklāt pēdējos gados tas notiek...

2018. gada 26. oktobris plkst. 7:23

Pieaugot nulles atkritumu jeb zero waste dzīvesveida popularitātei, Rīgā neilgā laika posmā...

2018. gada 25. oktobris plkst. 9:57

Rīdzinieces Ilze Blāķe un Madara Bundzeniece atklājušas jaunu beziepakojumu veikalu «Turza», kas...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2019. gada 02. jūlijs plkst. 11:47

Pēdējo divu gadu laikā pircēju paradumi veikalu izvēlē, kuros viņi veic lielāko...

2019. gada 28. jūnijs plkst. 14:57

Igaunijā 1.jūlijā stāsies spēkā likuma grozījumi, kas nosaka, ka veikalos vairs nedrīkstēs...

2019. gada 28. jūnijs plkst. 14:27

Tirdzniecības centrā Spice Rīgā atvērts jaunākais Apple Premium Reseller veikals, ko pārstāv...

2019. gada 27. jūnijs plkst. 12:34

Interneta veikali regulāri maldina apmeklētājus ar informāciju par to, cik citi apmeklētāji...

2019. gada 27. jūnijs plkst. 11:21

Sekojot pieprasījumam un tendencēm mazumtirdzniecībā, Lindex laiž tirgū ilgtspējīgas apakšveļas...

2019. gada 26. jūnijs plkst. 10:53

Acu aprūpes uzņēmuma OC VISION pamati likti deviņdesmito gadu sākumā un tas joprojām...

2019. gada 25. jūnijs plkst. 11:16

Lai kafijas pauze atstātu mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi, mazumtirdzniecības tīkls «Narvesen»...

2019. gada 24. jūnijs plkst. 16:30

Eiropas Komisija (EK) pirmdien publicēja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs veiktas pārtikas produktu...

2019. gada 21. jūnijs plkst. 14:06

Doma laukumā piektdien, jau 24. reizi notiek Rīgas pilsētas tradicionālais ielīgošanas pasākums...

2019. gada 14. jūnijs plkst. 9:18

Par degvielas tirgotāja SIA «Neste Latvija» jauno valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais...