Līdz marta beigām "MySpotit" platformā sanāksmēm ārpus biroja pieejamo telpu piedāvājums Rīgā sasniegs 70 līdz 80.
Igaunijā izstrādātā sapulču un pasākumu telpu koplietošanas platforma "MySpotit" šobrīd piedāvā vairāk nekā 250 vietas Igaunijā un Latvijā. "Pirmajos divos mēnešos Latvijā mēs pārsvarā esam fokusējušies uz jaunu vietu pievienošanu platformā. Aktīvs mārketings un komunikācija sāksies martā, taču pirmās rezervācijas jau ir veiktas," stāsta Miks Pūrmans (Mikk Puurmann), "MySpotit" līdzdibinātājs.
Db.lv jau rakstīja, ka "MySpotit" saved kopā organizācijas, kas vēlas atrast neparastas tikšanās vietas, ar telpu īpašniekiem, kuri vēlas nopelnīt, iznomājot savas dīkstāvē esošās sapulču vai pasākumu telpas Uzņēmums darbu Latvijā sāka šā gada sākumā. "MySpotit" tiek dēvēta par sapulču telpu "Airbnb".
Līdz šim lielākais izaicinājums Latvijas tirgū ir bijis sasniegt kritisko masu piedāvājumā ierobežotā laika periodā, lai varētu nodrošināt klientiem plašu piedāvājumu un tie varētu atrast piemērotāko vietu, kas atbilstu un atbalstītu konkrēto sanāksmes mērķi. Papildu standarta sapulču telpām klāstā ir arī neierastas vietas, piemēram, sanāksme var notikt lidostā, dizaina galerijā vai vīna bārā.
Baltijā "MySpotit" ir teju 200 klienti, no kuriem labāk zināmie ir "TransferWise", "Veriff", "Bolt", "Evolution Gaming", "Helmes", "Pipedrive", "Eesti Energia", "Elisa", "Inbank", "Swedbank", "SEB" un "Telia".
Vaicāts par atšķirībām Latvijā un Igaunijā, M. Pūrmans norāda, ka ir mazas atšķirības ārpus biroja sanāksmju kultūrā – cik bieži un kāpēc klienti tās organizē. Taču kopēja tendence rādot, ka klienti izvērtē iekšējo sanāksmju stratēģijas – kuras tikšanās rīkot ārpus biroja, jo bizness šodien pieprasa, lai sapulces būtu efektīvas un dotu uzņēmumam vairāk vērtības. "Sanāksmes ārpus biroja ir labs veids, kā to darīt," viņš uzskata.
M. Pūrmans zina teikt, ka cilvēki darbā pavada trešdaļu savas dzīves – aptuveni 90 tūkstošus stundu, turklāt katru nedēļu aptuveni trešdaļu darbalaika aizņem dažādas sanāksmes. Līdz pat 50% sapulču nav efektīvas un lielākajā daļā gadījumu sapulču organizēšana ir saistīta ar rutīnu un korporatīvo kultūru, bet līdz šim to vietā nav nākusi alternatīva vadības un sadarbības metode. "Viens veids, kā kļūt efektīvākiem, ir organizēt tikšanos ārpus biroja, bet atrast un rezervēt piemērotu un funkcionālu vietu prasa līdz pat vienai darba dienai. Mēs varam palīdzēt piecu minūšu laikā. Mēs palīdzam pārvērst ieradumus jaunā mērķa sasniegšanas pieredzē," viņš norāda.
M. Pūrmans uzskata, ka ir svarīgi vairāk fokusēties uz sanāksmes saturu un vides maiņa ir viens no efektīvākajiem veidiem, kas palīdz to nodrošināt un sasniegt mērķus. Tāpat svarīga ir plānošana, laika izvēle, dienaskārtība, ielūgumi dalībniekiem utt. Uzņēmuma nākotnes mērķis ir radīt pievienoto vērtību tūkstošiem uzņēmumu Eiropā, palīdzot to sanāksmēm būt labi organizētām.
"Pie līdzšinējām veiksmēm jāmin klienti, kuri izmanto pakalpojumu atkārtoti, iegūtā uzticība, jaunās vietas, kas pievienojas "MySpotit", un mūsu investori un padomdevēju komanda, kas maina biznesa tikšanos nākotni," norāda M. Pūrmans.
Šā gada sākumā "MySpotit" noslēdza pirmo investīciju raundu, piesaistot vairāk nekā 100 tūkstošus eiro. Investīciju rezultātā uzņēmuma tirgus vērtība ir pārsniegusi miljonu eiro. Investoru vidū ir transporta pakalpojumu platformas "Bolt" līdzdibinātājs Martins Villigs (Martin Villig), "Kapitel" un Tallinas Tehnoloģiju universitātes uzraudzības padomes loceklis un bijušais "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Igaunijā Roberts Kits (Robert Kitt), pirmais "Bolt" investors Mikko Silventola, "Salv" līdzdibinātājs Tāvi Tamkivi (Taavi Tamkivi), "Technopolis Ülemiste" vadītājs Gerts Jostovs (Gert Jostov), "East Capital Baltics" valdes loceklis Martins Otsa (Martin Otsa) un "Lantmännen Unibake" rīkotājdirektors Asso Lankots.
Viens no uzņēmuma investoriem M.Villigs norāda, ka tādam ātri augošam uzņēmumam kā "Bolt" ir būtiskas produktīvas sanāksmes un attiecīgi arī dažādas telpas, un "MySpotit" padarot to rezervēšanu vienkāršu un ērtu. M. Villigs uzskata, ka sapulču telpu starpniecības platforma ir labs risinājums uzņēmumiem, kuru telpas laiku pa laikam ir tukšas, jo tie var gūt papildu ienākumus tieši tāpat kā auto īpašnieki nopelna "Bolt" platformā, dalot savu automašīnu ar citiem lietotājiem, vai "Airbnb" gadījumā – savu nekustamo īpašumu.
Db.lv jau rakstīja, ka "Bolt" līdzdibinātājs M. Villigs uzskata, ka lielāko kompāniju spēkos ir rādīt piemēru un iedvesmot citus uzņēmējus pievērsties savai ietekmei plašākā kontekstā par primāro biznesu. Piemēram, viņš regulāri tiekas ar jauniem uzņēmējiem, mentorē viņus, palīdz, iepazīstinot ar citiem vērtīgiem kontaktiem, kā arī privāti investē jaunuzņēmumos.
Sapulču telpu koplietošanas platformu "MySpotit" 2018. gadā izveidoja Hardi Kinns (Hardi Kinnas), Miks Pūrmans (Mikk Puurmann), Timo Mits (Timo Mitt) un "Orangetime Event".