ABpark izveidotājs meklē vietu 120 tūkstošus eiro vērtai Šausmu mājai 

Norisinās aktīvs darbs, lai izveidotu jaunu izklaides vietu - Šausmu māju, un atrastu tai piemērotu atrašanās vietu, biznesa portālam db.lv pastāstīja ABpark īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

Lelde Petrāne, 18.03.2019
1/8

Foto: no ABpark arhīva

Šobrīd jau darbojas ABpark izklaides parks Lēdmanē un iekštelpu izklaides vieta ar tādu pašu nosaukumu tirdzniecības centrā Spice Home.

«Kopā ar mākslinieci Vladlenu tiek veidota ekspozīcija, kurā būs iespējams satikt dažādās šausmu filmās un stāstos redzētus personāžus reālā cilvēka augumā. Tas viss tiks kombinēts ar jaunākajām digitālajām tehnoloģijām, lai radītu maksimālu jautrību un piedzīvojumu. Sākotnēji to tika plānots izvietot Lēdmanes izklaides parkā, bet, aprēķinot nepieciešamās investīcijas, sapratu, ka būvēt tam atsevišķu ēku prasītu pārāk lielus ieguldījumus,» skaidroja M. Brezauckis. Tiek izskatīti dažādi atrašanās vietas varianti, bet, visticamāk, izklaides vieta tiks atvērta Rīgā. Tā būs piemērota bērniem, sākot no 5 gadu vecuma.

Kopumā šajā projektā plānots investēt aptuveni 120 tūkstošus eiro.

Pirmie eksponāti jau parādīti tūrisma izstādēs visā Baltijā, un gūta pārliecība, ka sabiedrībai ir interese par šādu izklaides vietu.

M. Brezauckis informē, ka attiecībā uz iekštelpu izklaides vietu Spice Home plāni nav mainījušies. Tā tika atklāta pagājušā gada novembrī, un apmeklētājus uzņems visa gada garumā. Apmeklētāju skaits arvien augot, un šobrīd ir apmēram 2000 apmeklētāju mēnesī, kas gan nedaudz atpaliek no plānotā.

Kopējās investīcijas Lēdmanes izklaides parkā 2019. gadā plānotas 600 tūkstošu eiro apmērā. «Daļa no investīcijām nepieciešama jau pavasarī, pirms parka atklāšanas, bet aptuveni divas trešdaļas - nedaudz vēlāk, kad plānota līdz šim lielākās atrakcijas uzstādīšana,» stāstīja M. Brezauckis.

Viņš atzina: «Līdzīgi kā līdz šim, neskatoties uz parka labajiem finanšu un izaugsmes rādītājiem, centieni piesaistīt banku finansējumu nav nesuši vērā ņemamus rezultātus. Neskatoties uz to, februāra beigās parks veiksmīgi piesaistīja īstermiņa aizņēmumu no savstarpējo aizdevumu platformas Capitalia – šoreiz 306 tūkstošu eiro apmērā. Tas ir pietiekami, lai uzsāktu lielos darbus un pavasarī piedāvātu jaunas atrakcijas un krietni pārbūvētu ēdināšanas zonu. Tiks arī izbūvētas papildu nojumes, lai apmeklētāji varētu patverties lietus laikā. Capitalia finansējumu 153 tūkstošu eiro apmērā izmantojām arī iepriekšējā sezonā, lai ātrāk pabeigtu ūdens laukuma būvniecību, kas arī veiksmīgi tika izdarīts un aizdevums savlaicīgi segts.»

Lēdmanes izklaides parkā šā gada sezona sāksies 1. maijā. «Šobrīd speciāli mums tiek projektēta atrakcija, kurā apvienojas uguns un ūdens šovs, kā arī apmeklētāju rokām vadāma strūklaka. Līdz šim lielākā un dārgākā parka atrakcija būs amerikāņu kalniņi, kuru izmaksas veido aptuveni 400 tūkstošus eiro. To uzstādīšanas laiks vēl nav precīzi nosaucams, jo tas atkarīgs no laikapstākļiem un apmeklētāju plūsmas, kas tieši ietekmē pieejamās finanses to ātrākai iegādei. Šobrīd jau ir izvēlēts kalniņu modelis, veikti nepieciešamie projektēšanas darbi, lai visu sagatavotu to uzstādīšanai šogad,» informē izklaides vietas īpašnieks.

Šobrīd izsludināta darbinieku atlase Lēdmanes izklaides parkam.

Jaunākais izdevums