Bankas

Akcionāri ievēl Reverta padomi

Gunta Kursiša, 26.07.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s Reverta akcionāru sapulce piektdien padomes locekļu amatos ievēlēja Maiklu Borku (Michael Joseph Bourke), Meri Elenu Kolinsu (Mary Ellen Collins) , Kasparu Āboliņu un Andri Ozoliņu, informē Reverta pārstāvji.

Padome tika pārvēlēta, jo iepriekš ievēlētajai padomei beidzās pilnvaru termiņš - saskaņā ar Reverta statūtiem padome tiek ievēlēta uz trīs gadiem.

Kaspars Āboliņš ir Valsts kases pārvaldnieks un Ziemeļu Investīciju bankas direktoru valdes loceklis, savukārt Andrim Ozoliņam ir nozīmīga pieredze banku pārvaldībā. Viņš ir bijis DNB Bankas valdes priekšsēdētājs, kā arī darbojies kā biznesa konsultants finanšu jomā, skaidro PA.

PA tāpat norāda, ka līdzšinējo padomes locekļu Sarmītes Jumītes un Vladimira Loginova ieguldījumu Reverta padomes darbā kopš Parex bankas restrukturizācijas 2010. gada augustā atzinīgi vērtējusi gan PA, gan Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (turpmāk - ERAB).

Akcionāru sapulce padomē pārvēlēja līdzšinējo padomes priekšsēdētāju Maiklu Borku, kura kandidatūru saskaņā ar akcionāru līgumu saskaņoja ERAB un PA. Akcionāru sapulce amatā atkārtoti ievēlēja arī ERAB izvirzīto Meri Elenu Kolinsu.

Reverta (iepriekš Parex banka) darbībai ir trīs galvenie virzieni: kredītu restrukturizācija, parādu atgūšana un nekustamo īpašumu pārvaldīšana, lai valsts maksimāli atgūtu tās glābšanā ieguldītos līdzekļus. Šobrīd PA īpašumā ir 84,15 % Reverta akciju, ERAB pieder 12,74 % Reverta akciju, bet pārējiem akcionāriem kopā – 3,11% akciju.

Reverta Db.lv iepriekš informēja, ka tās 2013. gada pirmā ceturkšņa finanšu pārskati turpina uzrādīt pozitīvus rezultātus – sabiedrība ir sasniegusi tai izvirzīto mērķi un samaksājusi Valsts kasei 7,1 miljonu eiro procentu maksājumu par savulaik Parex bankā veikto ieguldījumu. Kopumā pārskata periodā no problemātisko aktīvu izstrādes un realizācijas ir izdevies atgūt 16,7 miljonus eiro, un neilgi pēc perioda beigām Valsts kasē ieskaitīti vēl 5,9 miljoni eiro. Tāpat kā iepriekš, arī šajā pārskata periodā Valsts kasei veiktajiem maksājumiem nepieciešamās finanšu līdzekļi ir galvenokārt atgūti kredītu restrukturizācijas un atsevišķu prasījuma tiesību pārdošanas rezultātā. Pārskata perioda beigās sabiedrības pārziņā atradās 2386 kredītlietas, kas nodotas piedziņas darbību veikšanai, tā Revertas pārstāve Marita Ozoliņa.

Kopš 2012. gada pēdējā ceturkšņa ir ievērojami pieaudzis no nekustamo īpašumu portfeļa objektu pārdošanas atgūto naudas līdzekļu apjoms. Izsolēs, kurās tiek pārdoti sabiedrības ieķīlāti vai ar piedziņas atzīmi apgrūtināti nekustamie īpašumi, trešās personas ir nosolījušas 120 īpašumus par kopējo summu 3,3 miljoni eiro. Kopumā pārskata periodā sabiedrība ir nodrošinājusi savu dalību 362 nekustamo īpašumu izsolēs. Pēc nepieciešamo darbu veikšanas pārskata perioda beigās pārdošanā bija izlikti aptuveni 370 nekustamo īpašumu objektu ar kopējo tirgus vērtību 30 miljonu eiro apmērā.

Revertas problemātisko aktīvu portfelis ir sadalīts starp Baltijas un NVS valstīm, Latvijā tiek atgūti aptuveni 60% no parādiem. Db.lv jau vēstīja, ka no 2010.gada 1.augusta līdz šā gada februāra beigām Reverta no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas ir atguvusi vairāk nekā 450 miljonus eiro. Pērn Reverta Valsts kasē ieskaitījusi 89,7 miljonus eiro. Kopš 2010.gada 1.augusta Valsts kasei ir atmaksāti 100,5 miljoni eiro. Papildus tam 2011.gadā Reverta ir atmaksājusi arī valsts galvoto sindicēto kredītu 234 miljonu eiro apmērā. Revertai vēl jāatmaksā ap 600 miljoni latu valsts atbalsts.

Komentāri

Pievienot komentāru