Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar svinīgu ceremoniju klātienē un virtuālajā realitātē 28.oktobrītiks atklāts jaunais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs, kurā studenti, uzņēmēji, zinātnieki un pētnieki varēs radīt inovatīvus produktus un attīstīt zinātņietilpīgas idejas, izmantojot jauno plaša spektra aprīkojumu atvērtā tipa darbnīcās, kā arī kopstrādes un citas telpas.

RTU Zinātnes un inovāciju centrs attīsta inovāciju zināšanu, radīšanas un īstenošanas atbalsta vidi, kas ietver gan produktu izstrādi, gan dažādus nacionāla un starptautiska mēroga instrumentus ideju attīstībai no agrīnas stadijas līdz globālai tirgus iekarošanai. Centrs līdzdarbojas arī inovāciju politikas veidošanā Latvijā un Eiropā.

Vairāk nekā 1000 kvadrātmetru plašajās telpās RTU Būvniecību inženierzinātņu fakultātes, Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā izvietota tīrā un netīrā prototipēšanas darbnīca, kurā pieejamas lāzergriešanas, vakuumformēšanas iekārtas, dažādas 3D drukas iekārtas, kas papildinātas arī ar konveijera lentu neierobežota garuma detaļu drukāšanai, nosūces galds, kas ļaus veikt plašāka mēroga apstrādes procesus, CNC frēze un citas iekārtas prototipēšanai, kas ir vitāli nepieciešamas mūsdienu ražošanas vai produktu izstrādes procesos.

Būs pieejams atbalsts no centra speciālistiem – augsta līmeņa inženieriem, rūpnieciskajiem dizaineriem un citiem ekspertiem, kas palīdzēs studentiem, zinātniekiem un uzņēmumiem attīstīt inovatīvus augstas pievienotās vērtības produktus.Centrā būs arī kopstrādes telpa, vairākas sapulču telpas, pasākumu un konferenču zāle. Tur mājvietu radīs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju biznesa centrs.

Atklāšanas pasākumi turpināsies arī 31. oktobrī un 1.novembrī. Studenti, novatori un uzņēmumi aicināti iesaistīties jaunrades aktivitātēs, piemēram, 31. oktobrī plkst. 15.00 notiks radošā NEdarbnīca «Varoņa ceļojums», kurā studentu komandas, izmantojot dizaina domāšanas pieeju, dinamiskā vidē radīs idejas un tās prototipēs. Savukārt uzņēmumu pārstāvji plkst. 13.00 aicināti uz praktisku semināru «U teorija nākotnes vadītājiem», ko vadīs Georgs Rubenis. 1. novembrī plkst. 13.00 norisināsies meistarklase jaunuzņēmumiem «Ideju fitness jeb kā uzlabot savas idejas», bet pēcāk būs iespēja dzirdēt veiksmīgu Latvijas un Igaunijas jaunuzņēmumu pieredzes stāstus.

Jaunizveidotā Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra iekārtu, multimediju un digitālā aprīkojuma izveidē investēti vairāk nekā 0,5 milj. eiro. Līdzekļi piesaistīti no valsts budžeta un RTU pašu līdzekļiem, tai skaitā izmantots Eiropas Padomes Attīstības bankas aizdevums.

RTU Zinātnes un inovāciju centrs atrodas Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, Ķīpsalas ielā 6A, kas pēc rekonstrukcijas tika atklāta 1. septembrī. Fakultātes un līdz ar to arī Zinātnes un inovāciju centra telpu renovācija tika līdzfinansēta no vairākiem avotiem, tai skaitā no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā «Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra infrastruktūras attīstība Viedās specializācijas jomās» (vienošanās Nr. 1.1.1.4/17/I/004).

Komentāri

Pievienot komentāru