Quantcast

Jaunākais izdevums

Baltijas valstīs un Ukrainā nekustamo īpašumu tirgū pēdējo trīs gadu laikā vērojams stabils cenu kāpums – Latvijā nekustamo īpašumu cena par kvadrātmetru laikā no 2016.līdz 2018.gadam pieaugušas par vidēji 15,4%, liecina nekustamā īpašuma platformas DOM.RIA.com pārvaldītāja, Igaunijas uzņēmuma «RIA.comMarketplacesOÜ» apkopotā informācija.

Tāpat izpētīts, ka arvien populārāka izvēle dzīvokļu pircēju vidū ir studiju tipa dzīvokļi. Pircējiem arvien svarīgāks faktors ir arī tas, vai dzīvoklis aprīkots ar tā dēvētajiem viedajiem risinājumiem, piemēram, tehnoloģijām, kas ļauj ar viedierīču palīdzību ērti pārvaldīt mājokļa temperatūru, apgaismojumu un ventilāciju.

No 2016. gada līdz 2018. gada otrā ceturkšņa beigām Latvijā mājokļu cenu indekss vidēji audzis par 15,4%, Igaunijā - par 15,9%, Lietuvā – par 14,6%, bet Ukrainā – par 12% (OECD.Stat dati). Balstoties uz uzņēmuma «RIA.com Marketplaces OÜ» apkopotajiem un izanalizētajiem datiem, prognozējams, ka cenu palielinājuma tendence par kvadrātmetru turpināsies vismaz līdz 2020. gada beigām.

Baltijas valstu nekustamo īpašumu tirgū arvien pieaug pieprasījums pēc studio tipa dzīvokļiem un ar jaunajām tehnoloģijām aprīkotiem mājokļiem. «Pirmo reizi šī tendence tika fiksēta 2017. gadā, un kopš tā brīža kļuvusi arvien izteiktāka. Rīgā joprojām ir liels pieprasījums arī dārgo dzīvokļu segmentā. Pēdējos gados pircēju acīs ēkas kvalitāte novirzās otrā plānā, un par galveno akcentu kļūst pārdomāta infrastruktūra, labiekārtota un noslēgta teritorija, autostāvvietas, bērnu laukumi un citas ekstras,» stāsta «RIA.com Marketplaces OÜ» valdes loceklis Nikolajs Zlotņickis.

Aizvien vairāk cilvēku nekustamo īpašumu meklē internetā. Parasti no meklējumu sākuma līdz īpašuma izvēlei paiet vismaz mēnesis, un šajā laikā potenciālie pircēji apmeklē desmitiem nekustamā īpašuma portālus. Šai laikā potenciālie pircēji salīdzina un pēta cenas, un ieskatās ne tikai nekustamā īpašuma portālos, bet arī attīstītāju mājaslapās. Tāpat cilvēki lasa atsauksmes par pārdevējiem un aģentūrām.

Pircēji arvien biežāk nekustamo īpašumu meklē, izmantojot viedtālruni. Ja 2015. gadā informāciju par nekustamo īpašumu savā viedtelefonā meklēja 30% cilvēku, tad 2018. gadā šis skaitlis jau ir pārsniedzis 50%. 96% cilvēku nekustamo īpašumu meklē, izmantojot datoru. Savukārt 34% potenciālo pircēju izvēles procesā aplūkojuši arī piedāvātos nekustamā īpašuma video.

«Šobrīd pircēji vairāk uzmanības pievērš nekustamā īpašuma reklāmai internetā, savukārt vides reklāma, reklāmas lapas un žurnāli savu aktualitāti pamazām zaudē un vairs nav efektīvi. Redzot nekustamo īpašumu piedāvājumus internetā, cilvēkiem ir svarīga bilžu un video kvalitāte, kā arī citas modernās iespējas. Piemēram, DOM.RIA.com tiek piedāvāta atlases opcija pārbaudītie dzīvokļi. Tas nozīmē, ka pats pārdevējs vai attīstītājs uzaicina neatkarīgu inspektoru pārbaudīt konkrēto nekustamo īpašumu, un pēc tam mājaslapā sludinājumam tiek pievienota norāde pārbaudīts dzīvoklis. Klientiem tā ir lieliska iespēja nezaudēt laiku, atrast piemērotu piedāvājumu un noskaidrot visas dokumentu un noformēšanas nianses, kuras inspektors jau ir pārbaudījis. Savukārt objekta filmēšana ar 360° skatu ļauj apskatīties objektu ar reālas klātbūtnes efektu, neizejot no savas mājas,» stāsta Nikolajs Zlotņickis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums "AVER Brokerage", novērojot pircēju un darba meklētāju galveno problēmu - ilgo laiku, kas tiek patērēts sludinājumu portālos, lai atrastu sev piemērotu īpašumu, auto un darba vietu, ir izveidojis automatizētu robotu "Adify.lv", kurš pēc vēlamajiem kritērijiem atradīs nepieciešamo objektu, informē uzņēmuma pārstāvji.

Interneta aptaujā, kurā atbildes sniedza biedri no lielākās "Facebook" nekustamā īpašuma grupas Latvijā, tika apkopots, ka vidēji īpašuma pircējs pavada 1,5 gadus, skatoties sludinājumus, tam veltot vairāk nekā 70 stundas internetā. Visbiežāk cilvēki atbildēja, ka aplūko sludinājumus 2-3 reizes dienā pa 5-10 minūtēm.

"Daudzi īpašumu, auto un darba meklētāji jūtas kā cilvēks, kurš virina tukšu ledusskapi. Tas, ka to atvērsi atkal pēc pusstundas nenozīmē, ka tajā būs tas, ko tu meklē. Pie iespējām, ko piedāvā tehnoloģijas, šo darbību var aizstāt ar tikai sev interesējošo objektu apskati un izvērtēšanu," secina uzņēmuma "AVER Brokerage" valdes loceklis Deivids Barons.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sports

FOTO, VIDEO: Murjāņu koka kamaniņu trase gaida glābšanu

Laura Mazbērziņa, 17.08.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trīs gadu laikā Murjāņu koka kamaniņu trase varētu piedzīvot pārmaiņas - kļūt pievilcīga gan sportistiem, gan tūristiem, biznesa portālam db.lv savas cerības pauda teritorijas īpašnieks Haralds Buņķis. Arī tagad, esot šādā stāvoklī, trase piesaista tūristu uzmanību.

Pašlaik gan Murjāņu koka kamaniņu trases nākotne ir miglā tīta. Šobrīd ir tikai vīzijas, jo ēkas, kuras atrodas uz H. Buņķa divus hektārus plašās teritorijas, juridiski nepieder nevienam.

H. Buņķis Murjāņu koka kamaniņu trasi vēlas pārņemt savā īpašumā, lai veidotu muzeju, kurā interesentiem parādītu skrituļu kamanas, sportistu tērpus, ķiveres, fotogrāfijas, kinohronikas, kas saistītas ar šī sporta veida vēsturi Latvijā. Muzeja eksponāti gan viņam vēl būtu jāmeklē. «Es esmu ieinteresēts šeit visu atjaunot un sakopt. Kopējās investīcijas varētu būt no 40 000 līdz 50 000 eiro,» apgalvo H. Buņķis. Lai vīzijas īstenotu, vispirms gan jāsakārto juridiskās formalitātes.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Policija neatklāj ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes pērn izdegušajā 100 gadus vecajā Kalnciema ielas graustā

LETA, 25.06.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izmeklētāji nav atklājuši ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes pērn notikušajā ugunsgrēkā vairāk nekā 100 gadus vecajā, par graustu pasludinātajā sešstāvu ēkā Rīgā, Kalnciema ielā 2b, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš stāstīja, ka izmeklētāji ir veikuši ēkas apskati. Veicot visu iespējamo paraugu izņemšanu, nav konstatēti ļaunprātīgas dedzināšanas fakti, apstākļi vai priekšmeti, kas par to liecinātu, sacīja Ķuzis.

Iespējams, lieta varētu tikt izbeigta, viņš teica, piebilstot, ka šobrīd notiek konsultācijas ar uzraugošo prokuroru.

Kā vēstīts, kriminālprocesu par ugunsgrēku šajā ēkā policija sāka pērn novembrī. Tas sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu, informēja policijā.

Ugunsgrēks izcēlās naktī no 24. uz 25.novembri plkst. 3.38. Kopumā 4650 kvadrātmetru platībā dega ēkas visi stāvi un jumts.

Pirms vairākiem gadiem Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija klasificēja ēku Kalnciema ielā 2b par B kategorijas vidi degradējošu būvi un tās īpašniekiem piemēroja paaugstināto nekustamā īpašuma nodokļa likmi. Jūgendstila ēka ir celta 1914.gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru