Ražošana

Baltic Block saskaras ar ievērojamu izmaksu pieaugumu

Lelde Petrāne, 11.09.2019

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas kokskaidu palešu bloku ražotājs «Baltic Block» šā gada pirmajā pusgadā ir pārdevis 70366 m3 gatavās produkcijas, kas ir par 42,17% vairāk nekā attiecīgajā pārskata periodā 2018. gadā. Uzņēmuma direktors Andis Šķēle norāda, ka, neraugoties uz labajiem pārdošanas tempiem, pirmais pusgads nav bijis tik veiksmīgs kā gadu iepriekš.

«Jau gada sākumā, vērtējot notiekošos un prognozējamos procesus Eiropas lielajās ekonomikās, bija skaidrs, ka šis gads mums liks meklēt un rast efektīvus risinājumus uz daudziem izaicinājumiem. Piemēram, Vācijas ekonomika, kas ir lielākais «Baltic Block» eksporta tirgus un veido aptuveni 1/4 daļu no eksporta kopapjoma, šobrīd ir principā stagnējoša. Un to izjūt gandrīz visas Latvijas eksportējošās nozares,» par pirmo pusgadu norāda A. Šķēle.

Neraugoties uz ievērojamo pārdošanas apjomu kāpumu, uzņēmuma peļņa ir samazinājusies par 17,1%. Attiecīgi šā gada pirmajos sešos mēnešos tā bija 354 000 eiro, bet pagājušā gada pirmajā pusgadā tika nopelnīti 427 000 eiro. Savukārt 2019. gada pirmajos sešos mēnešos «Baltic Block» ir apgrozījis 10,6 miljonus eiro, salīdzinot ar 8,3 miljoniem eiro gadu iepriekš.

«Pirmajam pusgadam ir bijis raksturīgs cenu kāpums faktiski visās ražošanas izejvielu pozīcijās. Dārgāka ir palikusi līme, koks, siltumenerģija, elektrība. Arī atalgojuma līmenis nozarē un mūsu uzņēmumā ir kāpis. Tas viss kopumā veido ievērojamu izmaksu pieaugumu. Savukārt gatavās produkcijas cena šā brīža tirgus apstākļos ir samazinājusies. Tā arī veidojas peļņas samazinājums,» skaidro A. Šķēle.

Kā norāda A. Šķēle, uzņēmums ir pelnošs un stabils, un otrais pusgads vēl var ieviest pozitīvas korekcijas. Tomēr prognozes ir ļoti piesardzīgas.

«Mūsu priekšrocība ir tā, ka iepriekšējos gados esam investējuši «Baltic Block» ražotnes modernizācijā. Uzņēmumā ikdienā strādā ļoti augstas raudzes speciālisti. Tas jau šobrīd mums sniedz iespēju uz efektivitātes rēķina samazināt ievērojamus izmaksu apmērus. Tomēr arī ražotnes efektivizācijas lauciņā mēs neesam sasnieguši savu maksimālo kapacitāti un īstermiņā tieši šis ir mūsu galvenais uzdevums - atrast veidus, kā strādāt vēl efektīvāk,» pauž A. Šķēle.

«Baltic Block» ir otrs lielākais kokskaidu palešu bloku ražotājs Eiropā, kura ražotne atrodas Madonas novadā, Sauleskalnā. Uzņēmumā ikdienā tiek algoti aptuveni 100 darbinieki. «Baltic Block» saražoto produkciju eksportē uz vairāk nekā 25 pasaules valstīm, tostarp ASV, Ķīnu, Kataru, AAE un praktiski visu Eiropu.

Komentāri

Pievienot komentāru