Bite cer kāpināt biznesa pieslēgumu skaitu 

«Bite», sadarbībā ar «Stream Networks» un tās meitasuzņēmumu «LATNET Serviss», cer būtiski kāpināt biznesa pieslēgumu skaitu

Anda Asere, 14.8.2018

Kaspars Buls

Foto: LETA

«Pasaules tendences liecina, ka viens no telekomunikāciju nozares attīstības stūrakmeņiem ir integrēti biznesa mobilo sakaru un IKT pakalpojumi. Tāpēc pērn nolēmām likt pamatus mūsdienīga mobilo sakaru un IKT pakalpojumu portfeļa izveidei biznesa segmenta klientiem, uzsākot kompānijas «Stream Networks» un tās meitasuzņēmuma «LATNET Serviss» iegādes darījumu, kas veiksmīgi tika noslēgts šā gada pavasarī,» stāsta Kaspars Buls, «Bite» vadītājs. Uzņēmuma izvēle apvienoties ar šīm kompānijām neesot nejauša – uzņēmums mērķtiecīgi stiprina pozīcijas biznesa segmentā un pagājušā gada laikā biznesa pieslēgumu skaits palielinājās par 20%. Viņš ir pārliecināts, ka sadarbībā ar «Stream Networks» un «LATNET Serviss» arī šogad biznesa pieslēgumu skaits būtiski pieaugs. «Šie uzņēmumi nodrošina kvalitatīvus IKT pakalpojumus, piemēram, optisko internetu, IP telefoniju, videonovērošanu, mākoņpakalpojumus. Tāpat tie lepojas ar augstas kvalifikācijas speciālistiem un ievērojamu pieredzi biznesa klientu apkalpošanā,» norāda K. Buls.

«Stream Networks» un «LATNET Serviss» birojs ir pārvietots uz biroju centru, kur atrodas «Bite» centrālais birojs. Šim nolūkam kompānijas biroja telpas ir palielinātas pusotru reizi un kopējā platība šobrīd veido 2865 m2.

Pasaulē ir vairāki veiksmīgi uzņēmumu apvienošanās piemēri. Piemēram, 2007. gadā Nīderlandes fiksēto un mobilo pakalpojumu operators «KPN» apvienojās ar IKT uzņēmumu «Getronics», pērn britu mobilo sakaru operators «Three» iegādājās 4G platjoslas interneta piegādātāju «UK Broadband», savukārt Igaunijas mobilo sakaru operators «Elisa Corporation» iegādājās IKT uzņēmuma «Santa Monica Networks Group» aktīvus Igaunijā un Somijā. «Esmu pārliecināts, ka arī mēs būsim lielisks piemērs tam, ka IT un mobilo sakaru uzņēmumu konsolidācija var nest būtiskus ieguvumus patērētājiem un valsts ekonomikai arī Latvijā,» norāda K. Buls.

Viņš stāsta, ka, apvienojot mobilās un IKT tehnoloģijas, robeža starp fiksēto un mobilo internetu pakāpeniski izzūd – mūsdienās šīs tehnoloģijas spēj nodrošināt līdzvērtīgu ātrumu. Taču, ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību, biznesam ar to vien esot par maz. Tādējādi mobilo sakaru operatoru un IKT risinājumu izstrādātāju apvienošanās un kvalitatīva sadarbība ir dabisks process, kura lielākie ieguvēji ir klienti, jo tās ietvaros tiek izstrādāti jauni, inovatīvi pakalpojumi, kas ļauj klientiem paaugstināt viņu darbības caurskatāmību un efektivitāti. «Tieši pie šādiem pakalpojumiem šobrīd aktīvi strādā arī «Bite», «Stream Networks» un «LATNET Serviss» apvienotā komanda. Klientiem sāksim tos piedāvāt jau pavisam drīz,» sola K. Buls.

Db.lv jau rakstīja, ka «Bite» šogad plāno ieguldīt tīkla infrastruktūras attīstībā aptuveni 10 miljonus eiro, lai nodrošinātu tīkla kapacitāti atbilstoši patērētāju interneta lietošanas paradumiem, kā arī sagatavotu bāzi nākamās paaudzes datu pārraides standarta 5G ieviešanai.

«Bite» apgrozījums 2017. gadā sasniedza aptuveni 92,9 miljonus eiro, bet EBITDA – 22,5 miljonus eiro.

Tevi varētu interesēt

Mobilo sakaru operators BITE sācis piedāvāt nepārtraukto ceļojuma apdrošināšanu no «Compensa...

Uzzini, kā radušies uzņēmumu Fazer, Rīgas Dzirnavnieks, Madara Cosmetics, Lāči un Bite...

Mobilo sakaru operators «BITE Latvija» noslēdzis «Stream Networks» un tā meitasuzņmēmuma «LATNET...

Izdevniecība «Dienas Bizness» un BITE Latvija rīko semināru uzņēmumu vadītājiem, kura mērķis...

Galvenais, ka darbs ir izpildīts.

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Mobilo sakaru operators «Tele2» par 3.-4. augustā traucētajiem mobilajiem sakariem viesabonēšanā...

Mobilo sakaru operators «Tele2» izsludinājis prestižu prakses programmu «Piestartē savu karjeru»...

Mobilo sakaru operators «Tele2» turpina pilnveidot mobilo tīklu un internetu, 2018. gada pirmajā...

Ir divas iespējas – vai nu jūs cenšaties konkurēt ar robotiem, vai...

Mobilo sakaru operatoram Tele2 2018. gada pirmajā ceturksnī kāpusi telefonu, planšetdatoru, datoru,...

LMT ir noslēdzis testu periodu un kā viens no pirmajiem operatoriem Eiropā...

Visaktīvāk klientu pārnākšana uz «Tele2» novērota pēc Eiropas viesabonēšanas atvēršanas,...

Samsung laidis klajā viedtālruņus Samsung Galaxy S9 un S9+, kas atšķiras ar...

Zvērinātu advokātu biroja BDO Law konkurences tiesību komanda ir izstrādājusi un laidusi klajā...

Galvenais, ka darbs ir izpildīts.