Citas ziņas

Biznesa simulāciju konkursā uzvar ideja par biogāzes ražošanu no aļģēm

DB, 14.04.2020

Uzvaras laurus konkursā plūca komanda "Quarter Life Crisis" ar ideju, kā ražot biogāzi no aļģēm, tālāk iegūstot elektroenerģiju un siltumu.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Latvijas lielākā biznesa simulāciju konkursā "Bizness24h 2020" pirmo vietu un titulu "Biznesa Guru 2020" ieguva komanda "Quarter Life Crisis" no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, kura konkursa ietvaros izstrādāja ideju, kā ražot biogāzi no aļģēm, tālāk iegūstot elektroenerģiju un siltumu.

Konkursa noslēdzošās kārtas ietvaros katrai dalībnieku komandām bija jāattīsta savs unikālais biznesa koncepts uzņēmējdarbības uzsākšanai. Kritēriji, pēc kuriem tika vērtēti finālistu radītie produkti, ir produkta inovativitāte, atbilstība globālajiem vai vietējiem trendiem, vai produktu iespējams realizēt un ieviest jau esošajā tirgū, patērētāju vēlmju un vajadzību apmierināšana, kā arī, cik pamatoti ir finālistu sniegtie finanšu aprēķini.

Dalībnieku izstrādātās biznesa idejas aptvēra visdažādākās nozares - mobilās aplikācijas, kuras palīdzētu izvairīties no sastrēgumiem, piedāvātu darba sludinājumus vai atvieglotu procesus lidsabiedrību darbībā, apģērbs, kurš veic citas papildfunkcijas to nēsātājiem vai aizsargā no laikapstākļiem.

Atbalstot zero waste dzīvesveidu, dalībnieku komandas bija radījušas vairākkārt lietojamos grāmatu vākus, ūdens pudeli ar regulējamu spiediena strūklu. Asāku izjūtu cienītājiem saistošāka būtu kādas dalībnieku komandas radītā ideja par izdzīvošanas spēles konceptu.

"Bizness 24h 2020" dalībnieku radītos biznesa konceptus novērtēja konkursa fināla žūrija, kurā darbojās "Nordic Training International" dibinātājs un priekšsēdētājs Uģis Strauss, "Swedbank Latvia" pārstāve Elīna Volane, Banku augstskolas rektors Andris Sarnovičs un prorektore Līga Peiseniece, "Bizness24h" 2019 vadītājs Kristers Rimšāns un šī gada konkursa vadītāja Evelīna Igaune. Fināla noslēgumā žūrijas pārstāvji atzina, ka bija grūti noteikt to vienu uzvarētāju komandu, jo finālisti šogad izcili pieteica savu veikumu, un aicināja dalībniekus nepadoties biznesa ideju attīstīšanā, neatkarīgi no rezultātiem konkursa ietvaros.

Uzvaras laurus konkursā plūca komanda "Quarter Life Crisis" (komandas sastāvā Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Valts Kālis, Emīls Ozoliņš, Markuss Rihards Dzintars) kura konkursa ietvaros izstrādāja ideju, kā ražot biogāzi no aļģēm, tālāk iegūstot elektroenerģiju un siltumu. Kā galveno balvu komanda ieguva 800 eiro naudas balvu no "Swedbank" savas idejas realizēšanai, 1500 eiro atlaidi studiju maksai Banku augstskolā un "Biznesa Guru 2020" titulu.

Otro vietu un balvu no "Nordic Training International" ieguva komanda "Tasket" (komandas sastāvā Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni Renārs Tukris, Līva Letīcija Pekarska, Uģis Pumpurs), kura izstrādāja alternatīvu lietotni ierastajām darba sludinājumu vietnēm.

Trešo vietu un balvu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ieguva komanda Ideju Kults (komandas sastāvā Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Kristiāns Vinters, Lorenss Martinsons, Mārtiņš Bariss), kura radīja inovatīvu augu laistīšanas sistēmu. Papildus iepriekš minētajam balvu fondam, dalībnieki ieguva arī dažādas balvas no konkursa atbalstītājiem - "Zinātnes centrs AHHAA", "Mansards", "Falkors", "Purenes.lv", un "Spiediens".

"Bizness24h" ir Latvijā lielākais ikgadējais biznesa simulāciju konkurss vidusskolēniem un studentiem, kura ietvaros dalībnieki var iegūt jaunas zināšanas par uzņēmējdarbību vai pārbaudīt jau esošās reālās simulācijās.

Konkursu organizē "Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde" sadarbībā ar "Banku augstskolu", "Nordic Training International", "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru", "Swedbank", "airBaltic" un informatīvajiem atbalstītājiem "Dienas Bizness". Konkurss savā 12. norises gadā ap sevi pulcējis rekordlielu dalībnieku skaitu - 1.kārtai pieteicās aptuveni 740 skolēni un studenti, no kuriem 200 labākie tika konkursa 2.kārtā, taču tikai 25 labākās komandas 3.kārtā cīnījās par "Biznesa Guru 2020" titulu.

Uz konkursa norises gaitu iespējams atskatīties konkursa mājaslapā www.bizness24h.lv vai Facebook lapā www.facebook.com/Bizness24h.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Neatkarīgi no Latvijā un pasaulē valdošajiem apstākļiem, biznesa simulāciju un uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss jauniešiem "Bizness24h" šogad turpina savu norisi.

Neapdraudot konkursa dalībnieku un citu iesaistīto personu veselību, konkursa 3. kārta un fināls notiek tiešsaistē ar dažādu komunikācijas un uzdevumu risināšanas platformu palīdzību. Līdz ar to dalībnieku komandas turpina cīņu par "Biznesa Guru 2020" titulu, kuru konkursa žūrija piešķirs tikai vienai labākajai dalībnieku komandai konkursa finālā 6.aprīlī.

Konkurss savu norisi uzsāka februāra sākumā, kad teju 740 motivēti jaunieši ar interesi par uzņēmējdarbību vienlaikus iesaistījās konkursa sadarbības partnera "airBaltic" gadījuma izpētē jeb business case study. Dalību konkursa 2.kārtā turpināja 200 jeb 66 komandu labāko risinājumu autori. Šajā kārtā dalībnieki tikās Banku augstskolas telpās, lai izspēlētu valsts politisko un ekonomisko procesu simulāciju spēli "Prezidents - papildinātais". Šīs kārtas laikā tika pārbaudītas problēmu risināšanas, organizācijas stratēģijas, finanšu plānošanas, efektīvas komunikācijas un sadarbošanās komandā prasmes. Taču tikai divdesmit piecas komandas, kuras sevi vislabāk parādīja otrajā kārtā, šobrīd turpina cīņu konkursa trešajā kārtā jeb finālā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadīta konkursa vidusskolēniem un studentiem "Bizness 24h" 1. kārta.

Vidusskolēnu un studentu biznesa simulācijas spēļu konkursa "Bizness 24h" pirmā kārta norisinājās šā gada 5. februārī. Dalībai konkursā sevi pieteica 740 vidusskolēni un studenti no visas Latvijas, kuri pirmās kārtas ietvaros radīja praktiskus risinājumus "airBaltic" gadījuma izpētes situācijai, lai noskaidrotu ideju dzīvotspēju, kā arī 200 veiksmīgākos un prasmīgākos konkursa dalībniekus, kuri turpinās cīņu 2. kārtā.

Konkursa pirmās kārtas ietvaros dalībnieki risināja "airBaltic" un Banku augstskolas īpaši sagatavoto business case study jeb gadījuma izpētes uzdevumu. Šogad konkursa norisē visievērojamākās pārvērtības piedzīvoja konkursa pirmā kārta, kuras koncepts tika pilnībā mainīts. Dalībniekiem tika sniegta iespēja piedalīties konkursā ne tikai klātienē, Banku augstskolas telpās, bet arī attālināti ar tiešsaistes palīdzību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz 31.janvārim iespējams pieteikties ikgadējam biznesa simulāciju konkursam vidusskolēniem un studentiem "Bizness 24h", kura ietvaros dalībnieki var iegūt jaunas zināšanas vai pārbaudīt jau esošās par uzņēmējdarbību reālās simulācijās.

Konkursu, kuru arī šogad atbalstīs "Dienas Bizness", organizē Banku augstskolas studējošo pašpārvalde sadarbībā ar Banku augstskolu, "Nordic Training International" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, "Swedbank" un "airBaltic".

Konkurss norisinās jau 12. reizi, sniedzot iespēju 1000 Latvijas jauniešiem vecumā no 16 līdz 25 gadiem izmēģināt spēkus un demonstrēt savas zināšanas dažādās biznesa simulācijās. Konkursa kopējais norises laiks sniedzas līdz 2 mēnešu robežai, kuru laikā ar dažādu uzdevumu palīdzību tiks atlasīti prasmīgākie jaunie uzņēmēji, lai konkursa finālā noskaidrotu komandu, kura iegūs "Biznesa Guru 2020" titulu.

Pirmā kārta norisināsies šā gada 5. februārī, pēc tās tiks noteiktas 66 veiksmīgās komandas jeb 200 dalībnieki, kuri turpinās cīņu konkursa pusfinālā. Tikai 25 prasmīgākās komandas mērosies spēkiem konkursa finālā. Konkursa nosaukums ietver "24h jeb 24 stundas" – tā nosaukums ir saglabājies vēsturiski, atgādinot, ka uzņēmējdarbība un darbošanās biznesā atgādina par sevi 24 stundas diennaktī, proti, biznesam nav darba laika, tas darbojas bez mitas.

Komentāri

Pievienot komentāru