Jaunākais izdevums

Rīgas pilsētas būvvalde ir atļāvusi abu atpūtas kompleksa Akvalande ēku ekspluatāciju, aģentūrai BNS pastāstīja būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Žūka.

Viņa atgādināja, ka pērn decembra sākumā būvvalde atļāva ekspluatēt Akvalande kompleksa ēku, kurā notiek dažādas ūdens atrakcijas, bet ceturtdien atļauta arī ēkas, kurā atrodas baseins, ekspluatācija.

Žūka sacīja, ka 30.decembrī būvvalde saņēma Akvalandes telpu nomnieka Big Plus iesniegumu, kam bija pievienots sertificēta būvinženiera atkārtots baseina ēkas tehniskās apsekošanas atzinums un informācija, ka būvinženiera ieteikumi ir izpildīti un lūgums atkārtoti atsākt ēkas ekspluatāciju. Būvinspekcijas pārstāvji šogad 6.janvārī atkārtoti apsekoja abas ēkas un konstatēja, ka abu ēku ekspluatācijas bīstamības pazīmes ir novērstas, tādēļ būvvalde atļāva ēkas, kurā atrodas baseins, ekspluatāciju.

Pēc viņas teiktā, Akvalande nomnieks atļaut baseina ēkas ekspluatāciju lūdza jau pagājušā gada 22.decembrī, vēršoties būvvaldē ar iesniegumu, kam bija pievienots sertificēta būvinženiera baseina ēkas konstrukciju tehniskās apsekošanas atzinums, apliecinot, ka būvinženiera ieteikumi ir izpildīti. Ekspertīzes atzinumā būvinženieris bija norādījis, ka atsevišķu metāla konstrukciju un to elementu korozijas bojājumi neapdraud baseina ēkas drošu ekspluatāciju, taču metāla elementi ēkā ir jāattīra no rūsas un jānokrāso. Tādējādi būvvalde sākotnēji neļāva baseina ēkas ekspluatāciju.

Būvvalde noteica, ka Akvalandes telpu nomniekam līdz šā gada 12.janvārim ir būvvaldē jāiesniedz sertificēta būvinženiera parakstīts atzinums, ka baseina ēkā metāla elementi ir attīrīti no rūsas un metāla elementu krāsošanas pieņemšanas-nodošanas akts ar apliecinājumu par veikto darbu atbilstību Būvniecības likumā minētajām būvēm izvirzītajām prasībām, kā arī jāapliecina baseina ēkas ekspluatācijas drošums un līdz 9.janvārim ēka atkārtoti jāapseko, iepriekš sazinoties ar Būvvaldes būvinspektoru, kas tika paveikts.

Vienlaikus, ņemot vērā sertificētā būvinženiera ekspertīzes atzinumā minētos ekspluatācijas apstākļus abās ēkās ne vēlāk par 12 mēnešiem ir jāveic nākamais abu ēku apsekojums un Akvalandes nomniekam līdz 2016.gada 7.janvārim Būvniecības valsts kontroles birojā ir jāiesniedz abu ēku kārtējās tehniskās apsekošanas atzinums.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas pilsētas būvvalde pērn 8.decembrī atļāva atpūtas kompleksa Akvalande ēkas, kurā notiek dažāda veida ūdens atrakcijas ekspluatāciju. Savukārt piekļuve otrai ēkai, kurā atrodas baseins, apmeklētājiem joprojām tika slēgta un būvvalde ir atkārtoti uzdeva Akvalandes telpu nomniekam Big Plus iesniegt būvvaldē baseina ēkas konstrukciju tehniskās apsekošanas atzinumu.

Ziņots arī, ka saistībā ar nesošo konstrukciju koroziju un citiem būtiskiem bojājumiem Rīgas pilsētas būvvalde kopš 3.novembra ir pārtraukusi Akvalandes kompleksa ekspluatāciju. Būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs savā Twitter kontā norādīja, ka Akvalandes īpašniekiem pret cilvēka drošību jāizturas atbildīgi un būvvaldei nav pārliecības par objekta drošību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas būvvalde, izvērtējot telpu nomnieka iesniegumu un būvtehniskās apsekošanas atzinumu, pagaidām nav atļāvusi atpūtas kompleksa Akvalande ekspluatāciju, informēja Rīgas būvvaldē.

Kā pastāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka, būvvaldē 14.novembrī ir iesniegts telpu Mūkusalas ielā 45/47 nomnieka SIA Big Plus iesniegums, kam pievienots sertificēta eksperta - būvinženiera Aleksandra Korjakina būvtehniskais apsekošanas atzinums akvaparka Akvalande vienai ēkai. Savukārt otrai ēkai, kurā atrodas baseins, kā norādīts iesniegumā, laika trūkuma dēļ nav veikta apsekošana, un šo ēku patlaban neesot paredzēts ekspluatēt.

Telpu nomnieks, pamatojoties uz būvtehniskās apsekošanas atzinumu, iesniegumā norādījis, ka saskaņā ar eksperta norādījumiem ir veikti atjaunošanas darbi vienai ēkai un tādēļ būvvaldei tiek lūgts atļaut daļēju Akvalandes ekspluatāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas būvvalde atļāvusi ūdens atpūtas kompleksa Akvalande vienas ēkas ekspluatāciju, aģentūra LETA uzzināja būvvaldē.

Būvvaldes pārstāve Ilze Žūka pastāstīja, ka 5.decembrī būvvaldē saņemts SIA Big Plus iesniegums ar pievienotu 4.decembrī sagatavotu sertificēta būvinženiera Aleksandra Korjakina vienas kompleksa ēkas tehniskās apsekošanas atzinumu un atkārtotu lūgumu atļaut atsākt tās ekspluatāciju.

Izvērtējot saņemto ekspertīzes atzinumu kopsakarībā ar jau iepriekš saņemtajiem atzinumiem par konkrēto ēku, būvvalde konstatēja, ka Korjakins, veicot šīs ēkas atkārtotu apsekošanu, secinājis, ka visi iepriekšējā ekspertīzē norādītie būtiskie trūkumi ir novērsti un nav konstatētas konkrētās ēkas konstrukciju nepilnības un defekti, kas norādītu uz telpu nesošo konstrukciju nestspējas samazinājumu. Līdz ar to šīs ēkas ekspluatācija ir pieļaujama.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas būvvalde uzdevusi pārtraukt ūdens un atpūtas centra Akvalande kompleksa Mūkusalas ielā ekspluatāciju, informē būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Akvalandes darbība apturēta nesošo konstrukciju korozijas un citu būtisku bojājumu dēļ. Piektdien brīdinājums izteikts mutiski, taču pirmdien īpašnieki izsaukti uz būvvaldi un tiks sniegts dokumentēts atzinums pārtraukt Akvalandes ekspluatāciju.

Akvalande pārstāvji informē, ka uzņēmums darbību ir apturējis un darbu atsāks pēc atļaujas saņemšanas.

Kompānija paredz, ka darbību tā atsāks 10. novembrī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas būvvalde uzdevusi ūdens un izklaides parka Akvalande īpašniekiem nekavējoties pārtraukt abu ēku ekspluatāciju, līdz to konstrukciju tehniskās apsekošanas atzinuma iesniegšanai Būvvaldē un tā izvērtēšanai, informē būvvaldes pārstāve Zane Rezgale.

Uzņēmumam uzdots nekavējoties veikt abu ēku konstrukciju detalizētu tehnisko izpēti, iesniedzot tehniskās apsekošanas atzinumu izvērtēšanai būvvaldē līdz 21.novembrim un informēt īpašnieku par šajā atzinumā konstatētajiem faktiem un norādījumiem.

Būvvalde ir uzdevusi iesniegt tehniskās apsekošanas atzinumu izvērtēšanai Būvvaldē līdz 21.novembrim. To, cik ātri tiks pasūtīts abu ēku konstrukciju tehniskās apsekošanas atzinums un cik ātri sertificēts speciālists to sagatavos, ir atkarīgs attiecīgi no īpašnieka un sertificētā speciālista.

Atkarībā no tā, kas tiks norādīts sertificēta speciālista sagatavotajā atzinumā, ko iesniegs Rīgas pilsētas būvvaldei izvērtēšanai, būs atkarīga turpmākā rīcība, skaidro būvvalde.

Komentāri

Pievienot komentāru