Nekustamais īpašums

Būvvalde atļauj abu Akvalandes ēku ekspluatāciju

BNS, 08.01.2015

Foto: Akvalande

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas būvvalde ir atļāvusi abu atpūtas kompleksa Akvalande ēku ekspluatāciju, aģentūrai BNS pastāstīja būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Žūka.

Viņa atgādināja, ka pērn decembra sākumā būvvalde atļāva ekspluatēt Akvalande kompleksa ēku, kurā notiek dažādas ūdens atrakcijas, bet ceturtdien atļauta arī ēkas, kurā atrodas baseins, ekspluatācija.

Žūka sacīja, ka 30.decembrī būvvalde saņēma Akvalandes telpu nomnieka Big Plus iesniegumu, kam bija pievienots sertificēta būvinženiera atkārtots baseina ēkas tehniskās apsekošanas atzinums un informācija, ka būvinženiera ieteikumi ir izpildīti un lūgums atkārtoti atsākt ēkas ekspluatāciju. Būvinspekcijas pārstāvji šogad 6.janvārī atkārtoti apsekoja abas ēkas un konstatēja, ka abu ēku ekspluatācijas bīstamības pazīmes ir novērstas, tādēļ būvvalde atļāva ēkas, kurā atrodas baseins, ekspluatāciju.

Pēc viņas teiktā, Akvalande nomnieks atļaut baseina ēkas ekspluatāciju lūdza jau pagājušā gada 22.decembrī, vēršoties būvvaldē ar iesniegumu, kam bija pievienots sertificēta būvinženiera baseina ēkas konstrukciju tehniskās apsekošanas atzinums, apliecinot, ka būvinženiera ieteikumi ir izpildīti. Ekspertīzes atzinumā būvinženieris bija norādījis, ka atsevišķu metāla konstrukciju un to elementu korozijas bojājumi neapdraud baseina ēkas drošu ekspluatāciju, taču metāla elementi ēkā ir jāattīra no rūsas un jānokrāso. Tādējādi būvvalde sākotnēji neļāva baseina ēkas ekspluatāciju.

Būvvalde noteica, ka Akvalandes telpu nomniekam līdz šā gada 12.janvārim ir būvvaldē jāiesniedz sertificēta būvinženiera parakstīts atzinums, ka baseina ēkā metāla elementi ir attīrīti no rūsas un metāla elementu krāsošanas pieņemšanas-nodošanas akts ar apliecinājumu par veikto darbu atbilstību Būvniecības likumā minētajām būvēm izvirzītajām prasībām, kā arī jāapliecina baseina ēkas ekspluatācijas drošums un līdz 9.janvārim ēka atkārtoti jāapseko, iepriekš sazinoties ar Būvvaldes būvinspektoru, kas tika paveikts.

Vienlaikus, ņemot vērā sertificētā būvinženiera ekspertīzes atzinumā minētos ekspluatācijas apstākļus abās ēkās ne vēlāk par 12 mēnešiem ir jāveic nākamais abu ēku apsekojums un Akvalandes nomniekam līdz 2016.gada 7.janvārim Būvniecības valsts kontroles birojā ir jāiesniedz abu ēku kārtējās tehniskās apsekošanas atzinums.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas pilsētas būvvalde pērn 8.decembrī atļāva atpūtas kompleksa Akvalande ēkas, kurā notiek dažāda veida ūdens atrakcijas ekspluatāciju. Savukārt piekļuve otrai ēkai, kurā atrodas baseins, apmeklētājiem joprojām tika slēgta un būvvalde ir atkārtoti uzdeva Akvalandes telpu nomniekam Big Plus iesniegt būvvaldē baseina ēkas konstrukciju tehniskās apsekošanas atzinumu.

Ziņots arī, ka saistībā ar nesošo konstrukciju koroziju un citiem būtiskiem bojājumiem Rīgas pilsētas būvvalde kopš 3.novembra ir pārtraukusi Akvalandes kompleksa ekspluatāciju. Būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs savā Twitter kontā norādīja, ka Akvalandes īpašniekiem pret cilvēka drošību jāizturas atbildīgi un būvvaldei nav pārliecības par objekta drošību.

Komentāri

Pievienot komentāru