Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Stiprinot savas pozīcijas vietējā tirgū, Latvijas pirmais auto koplietošanas uzņēmums SIA “Slyfox”, kas strādā ar zīmolu “Carguru”, papildinās savu autoparku ar 50 jaunām Toyota hibrīdautomašīnām.

Auto iegādei piesaistīts finansējums no Citadele Leasing viena miljona eiro apmērā.

“Neskatoties uz to, ka uzlādes staciju tīkls Rīgā un Latvijā kopumā attīstās, vēl nepieciešams laiks, lai pāreja uz elektroauto būtu ērta arī koplietošanas tirgus lietotājiem. Tas arī viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc “Carguru” autoparks papildināts ar Toyota pilnā hibrīda elektriskajiem automobiļiem. Minētie auto ir pašuzlādes - tos nav nepieciešams pievienot elektrotīkliem, un tas nerada neērtības mūsu lietotājiem,” uzņēmuma investīciju raksturo tā dibinātājs Vladimirs Reskājs.

“Iedzīvotāju interese par auto koplietošanas pakalpojumiem aug gadu no gada, taču īpašu pieprasījuma kāpumu jūtam no šī gada otrā ceturkšņa,” norāda uzņēmuma dibinātājs, vienlaikus atklājot, ka “Carguru” lietotāju iecienītākais auto modelis ir Toyota CHR Hybrid.

“Uzņēmumi, kuru darbība ir balstīta uz zaļās mobilitātes principiem, jau šobrīd nodrošina savu konkurētspēju nākotnē, turklāt degvielas cenu pieaugums hibrīdauto iegādi pamato arvien vairāk. Esam novērojuši, ka iedzīvotājiem transporta kontekstā arvien svarīgāk ir saprast pašu atstāto ietekme uz vidi, tāpēc no maija Citadele Leasing klientu portālā ikvienam ir iespēja redzēt sava transporta līdzekļa oglekļa pēdas nospieduma aprēķinu un noskaidrot, cik koku nepieciešams iestādīt, lai to kompensētu,” uzsver Pēteris Plaudis, bankas Citadele meitas uzņēmuma Citadele Leasing vadītājs Latvijā.

Plaudis piebilst, ka, neskatoties uz Latvijā patreiz valdošo elektroauto popularitātes pieaugumu, no Rietumeiropas šajā nišā joprojām atpaliekam par 5 - 7 gadiem: “Elektroauto lielākoties iegādājas juridiskas personas un tieši dažādu uzņēmumu autoparki nodrošina lielāko nobraukumu, tādēļ nozare aktīvi runā par nepieciešamo valsts atbalsta programmu arī juridiskām personām, kas dotu būtisku pienesumu elektroauto tirgus stimulēšanā un CO2 izmešu samazināšanā.”

“Carguru” autoparks patlaban sastāv no 200 automašīnām, no kurām aptuveni 70 % ir Toyota markas hibrīdauto, kā arī Nissan un Volkswagen markas automašīnas. Toyota hibrīda klases auto ir gan ekonomiski, gan arī nodrošina savā klasē zemākās CO2 emisijas.

SIA “Slyfox” ar zīmola nosaukumu “Carguru” ir Latvijā pirmais reģistrētais auto koplietošanas uzņēmums, kas tirgū darbojas kopš 2016. gada.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums "Slyfox", kas pārstāv automašīnu koplietošanas pakalpojumu zīmolu "Carguru", sadarbībā ar Swedbank papildinās savu autoparku ar jaunām, videi draudzīgām automašīnām. Investīcijas autoparka palielināšanā mērāmas 1,7 miljonu eiro apmērā.

Ar Swedbank atbalstu SIA "Slyfox" jau iegādājies 26 “Toyota” markas automašīnas ar samazinātu CO2 izmešu daudzumu. Tādējādi Latvijas iedzīvotajiem ikdienas lietošanai ir pieejamas vēl vairāk "Toyota Yaris", "Toyota Corolla" un "Toyota RAV4" automašīnas ar hibrīda dzinējiem.

“Mums ka uzņēmumam svarīga zaļā domāšana un mēs redzam, ka arī mūsu klientiem svarīgs ir ne tikai komforts, bet iespēja izmantot videi draudzīgus mobilos risinājumus, kas samazina nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi. Piešķirtais finansējums ļāvis mums būtiski papildināt mūsu autoparku ar modernām un videi draudzīgākām automašīnām. Ir būtiski uzsvērt to, ka izvēlētie auto modeļi ir Toyota pašuzlādes hibrīdi un tie dod mūsu klientiem iespēju laiku pavadīt ceļā, nevis veicot auto uzlādi,” komentē "Carguru" dibinātājs Vladimirs Reskājs.

Komentāri

Pievienot komentāru