Cer uz veselības tūrisma citadeli Liepājā 

Tiecoties iegūt kūrortpilsētas statusu, Liepājas pašvaldība sarīkojusi plašu veselības tūrisma iespēju un nākotnes plānu prezentāciju.

Vēsma Lēvalde, 2013. gada 30. janvāris plkst. 12:49

30.janvārī iepazīšanās vizītē Liepājā ieradīsies Latvijas Kūrortpilsētu asociācijas un Latvijas veselības tūrisma klastera, Veselības centra 4 un Vidzemes olimpiskā centra pārstāvji. Viesu uzmanības lokā ir veselības tūrisma klastera jaunuzņemtie biedri (Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs, Liepājas reģionālā slimnīca, LOC baseinu un spa centrs, kā arī Liepājas Universitāte), to piedāvātie pakalpojumi, esošais un attīstāmais Liepājas piedāvājums veselības tūrisma jomā.

Klastera pārstāvji apmeklēs Liepājas slimnīcu, Liepājas olimpiskā centra baseinu un SPA kompleksu un Liepājas Universitāti. Liepājas slimnīca viesus iepazīstinās ar paveikto slimnīcas labiekārtošanā un turpmākajiem attīstības plāniem, atjaunoto fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļu, dienas stacionāru, Latvijā unikālo runas un balss izpētes laboratoriju un telemedicīnas kabinetu.

Vizītes dalībnieki Liepājas Universitātē pārrunās universitātes iesaistīšanos pētījumos un iespēju pilnveidot Tūrisma vadības studiju programmu, tajā integrējot ar veselības tūrismu un kūrortoloģiju saistītus studiju kursus.

Db.lv rakstīja, ka Liepāja tiecas iegūt kūrortpilsētas statusu. 2012.gada 26.septembrī Liepāja kļuva par biedrības Latvijas Kūrortpilsētu asociācijas biedri.

Latvijas veselības tūrisma klastera biedri ir pētniecības un izglītības iestādes, kūrorta rehabilitācijas centri, sanatorijas, slimnīcas, tūrisma biedrības, kas apvieno dažādus tūrisma komersantus reģionālā un Latvijas līmenī, kūrortviesnīcas, kosmētikas ražotāji, tūrisma kompānijas Latvijā un ārvalstīs, pašvaldības, ārvalstu nevalstiskās organizācijas, kas specializējas veselības tūrismā un kūrortos.

Klastera uzdevums ir popularizēt nozari, lai strauji kāpinātu veselības tūrisma eksporta pakalpojuma apjomu, veicināt sadarbību starp klastera biedriem un zinātniskajām institūcijām, kā arī iesaistīties nozari regulējošu dokumentu izstrādē.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2012. gada 16. oktobris plkst. 15:15

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) rīkotajā konkursā Veiksmīgākais jaunais tūrisma...

2010. gada 31. augusts plkst. 13:47

Ventspils Pludmales akvaparku šovasar apmeklējuši ap 30 tūkstošiem klientu,...

2010. gada 14. aprīlis plkst. 12:52

Pērn Rīgā atklātais SPA komplekss ESPA Riga iekļuvis starp 13 Eiropas aktuālākajiem...

2010. gada 19. marts plkst. 8:22

Zemākas pakalpojumu cenas un vēlme atrast lētāku alternatīvu atpūtai ārzemēs, kaut vai...

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...