Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vienistabas dzīvokļu Rīgā, Viestura prospektā pārdošanas sludinājumi pazūd no serveriem vidēji pusotra mēneša laikā – tas ir aptuveni tikpat ilgi, cik vidēji Rīgas sērijveida dzīvokļiem, liecina nekustamo īpašumu aģentu platformas «Big Bang Realty» un programmatūras un datu analīzes uzņēmuma «D.Vision» pētījums.

Īpaši pievēršoties šo īpašumu izpētei, secināts, ka pat dārgāki vienistabas dzīvokļi, kas maksā līdz 1500 EUR/m2, parasti Viestura prospektā tiek pārdoti divu mēnešu laikā.

Par Viestura prospekta mājām šajā pētījumā tiek dēvētas 19 specprojekta ēkas, kas celtas Viestura prospekta kreisajā pusē 1970.gadu sākumā. Tās ir deviņu stāvu mājas, kas ir celtas no baltā silikāta ķieģeļiem. Neraksturīgi Rīgas sērijveida ēkām, tās ir izvietotas uz teritorijas ar nelielu reljefu. Ēkās ir izvietoti dažādu plānojumu vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi, kopā 72 katrā ēkā (8 katrā stāvā). Dzīvokļu platība svārstās no 26 m2 līdz gandrīz 70 m2 atsevišķiem trīsistabu dzīvokļiem.

Divistabu un trīsistabu dzīvokļi Viestura prospektā tiek pārdoti vidēji divu mēnešu laikā ar nosacījumu, ka cena par kvadrātmetru nepārsniedz 1000 EUR – dārgākiem dzīvokļiem var nākties gaidīt līdz pat trīsarpus mēnešiem, liecina pētījums. Pircēji labprātāk izvēlēsies lētākus dzīvokļus, bez dārgas apdares un veiks remontu paši. Taču vienistabas dzīvokļus arvien vairāk izvēlas investori, kas ir gatavi samaksāt nedaudz vairāk par jau gatavu dzīvokli, ko var uzreiz izīrēt.

Savukārt, izīrēt dzīvokli vai istabu Viestura prospektā var pat ātrāk nekā vidēji Rīgā - trīs nedēļu laikā sludinājums pazudīs no datubāzes, ja cena ir zem 200 EUR mēnesī (vidēji pilsētā var būt jāgaida ap 5-6 nedēļām). Kategorijā no 200 līdz 300 EUR dzīvokļi parasti tiek izīrēti tāpat kā vidēji pilsētā - pusotra mēnešu laikā. Taču dārgākiem dzīvokļiem īrnieku parasti atrast ir grūtāk nekā vidēji pilsētā – līdz pat diviem mēnešiem Viestura prospekta gadījumā, salīdzinot ar vidējo rādītāju (pusotrs mēnesis).

Pētījuma veicēji secina, ka Viestura prospekta mājas, kas ir norobežotas no pārējās Sarkandaugavas ar dzelzceļu, tiek bieži vien uztvertas kā Mežaparka īpašumi. Daži īpašnieki šo īpatnību izmanto, iespējams, apzināti kā atrašanās vietu norādot dārgāko Mežaparku, nevis Sarkandaugavu.

Viestura prospekta ēku vienistabas dzīvokļi parasti maksā no 25 000 līdz 31 000 EUR, divistabu - no 32 000 līdz 45 000 (visvairāk ir sludinājumu diapazonā no 32 līdz 36 000 EUR), trīsistabu - no 50 līdz 62 tūkstošiem EUR.

Savukārt, īres maksa ir 200-250 EUR mēnesī par vienistabas dzīvokli, 220-280 EUR mēnesī par divistabu dzīvokli (vispopulārākie ir dzīvokļi par 250 EUR mēnesī), 250-300 EUR mēnesī par trīsistabu dzīvokli. Trīsistabu dzīvokļu piedāvājums īres tirgū gan ir ļoti mazs.

Komentāri

Pievienot komentāru