Tā vien šķiet, ka Latvijas valdības un skandināvu telekomunikāciju milža TeliaSonera kopīgi rakstītā Lattelecom privatizācijas stāsta beigu nodaļas tik vienkārši vis nebeigsies, kā tas bijis iecerēts.
Tā vismaz liek domāt kompānijas Time Investments iesniegtā prasība tiesā pret Privatizācijas aģentūru (PA) par tās liegumu Time Investments piedalīties Lattelecom privatizācijā.
Lai vai kādas būtu šīs prasības juridiskās nianses, puslīdz droši var apgalvot, ka tas ir tikai iegansts kādai vērienīgākai iecerei, kas šajā gadījumā, visticamāk, ir vēlme tikt pie gardā Lattelecom pīrāga daļas ar visu garnējumu, kas tam nāk līdzi. Kāpēc tieši tagad, kad abi Lattelecom īpašnieki ir vienojušies par kompānijas privatizāciju līdz gada beigām, pēkšņi uzrodas pilnīgi jauna kompānija, kas apelē pie, viņuprāt, Lattelecom prettiesisku privatizāciju un uzstāj uz publisku kompānijas izsoli? Protams, tikpat loģiski var jautāt - kāpēc gan ne, ja valsts tā varētu iegūt teorētiski vairāk līdzekļu, nekā norādīts Lattelecom novērtējumā.
Šajā gadījumā var uzmodelēt visdažādākās versijas un sazvērestības teorijas. Sākot kaut vai ar to, ka Lattelecom ir noskatījis kāds pagaidām nezināms, bet pietiekoši turīgs ārvalstu spēlētājs. Pēc tā pārstāvju Time Investments teiktā, ir gatavs izsolē pārmaksāt vismaz par 50 miljoniem eiro lielāku summu nekā gadījumā, ja Lattelecom izpirktu tā darbinieki. Un visbeidzot ar pavisam prastu mēģinājumu šantažēt Lattelecom menedžmentu, ieraujot kompāniju un valsti tiesvedībā, tā vismaz uz pāris gadiem iesaldējot jebkādu tālāku uzņēmuma privatizācijas gaitu.
Šis būtu labs paņēmiens, kā izspiest salīdzinoši nelielu naudas summu par to, lai, kā saka, netraucētu uzņēmumu privatizēt. Tikpat labi tiesvedības darbi nozīmētu arī to, ka Lattelecom uz laiku nevarētu sekmīgi attīstīties, kas, ņemot vērā telekomunikācijas kompānijas vadības stratēģiskos plānus iziet starptautiskajā arēnā, būtu izdevīgi potenciālajiem Lattelecom konkurentiem. Turklāt neatrisināts uz laiku paliktu arī Latvijas Mobilā telefona īpašnieku jautājums, jo, kā zināms, Lattelecom ir viens no tā īpašniekiem.
Tomēr, ja tiesvedība sekotu, jautājums ir par to, cik ļoti tas ietekmēs gan Lattelecom spēju attīstīties un kā tas atsauksies uz uzņēmuma vērtību. Vai nesanāks tā, ka pašlaik viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem netiks nolaists uz grunti?