Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien un ceturtdien, 12.novembrī, Rīgā 3. Baltijas ekosistēmas forumā "5G Techritory" virtuāli pulcēsies vairāk nekā 180 pasaules 5G nozares līderu, lai diskutētu par 5G nākotni Eiropā un pasaulē, kā arī par Eiropas Savienības (ES) vairāk nekā 150 miljardu eiro finansējumu inovācijām, tajā skaitā 5G nozarei, informē foruma rīkotāji.

Foruma mērķis - veicināt Baltijas jūras reģiona valstu valdību, mobilo tīklu operatoru, 5G produktu attīstītāju un pētniecības institūtu ciešāku sadarbību tālākai reģiona izaugsmei tehnoloģiju jomā.

Aptuveni 135 miljardi eiro būs pieejami ES Atveseļošanās un noturības mehānisma ietvaros, 8,2 miljardi eiro "Digitālajā programmā Eiropai", finansējums digitalizācijai paredzēts arī ES pētniecības un inovāciju programmā "Apvārsnis Eiropa". ES ir svarīgi izmantot 5G sniegtās iespējas ekonomiskajai attīstībai un digitalizācijai, un "5G Techritory" būs vieta, kur apspriest kā Eiropai kļūt par 5G līderi.

Forumu atklās Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis. Viņš norāda, ka savienojamība ir Eiropas ekonomikas mugurkauls. Plašāks 5G pārklājums palīdzēs industrijām celt produktivitāti, mazajam biznesam augt un ieviest inovācijas, kā arī uzlabot sabiedriskos pakalpojumus un veidot labākus ekonomiskos savienojumus lauku apvidos. 5G tuvākajos gados sniegs būtiskas iespējas Eiropas ekonomikai, lai tā kļūtu videi draudzīgāka un digitālāka.

"Eiropai ir jāpaātrina 5G tīkla ieviešana, lai palīdzētu atveseļot ekonomiku pēc pandēmijas, tāpēc vismaz 20% no Eiropas Savienības atveseļošanās un noturības mehānisma līdzekļiem paredzēti digitalizācijai. Tas ir veids, kā mēs varam atbalstīt industrijas un biznesus un saglabāt Eiropas konkurētspēju šajās tehnoloģijās," uzskata Dombrovskis.

Forumā piedalīsies 5G industrijas līderi, politikas veidotāji, tehnoloģiju inovāciju radītāji, telekomunikāciju operatori. Pasākumā uzstāsies Ziemeļu Ministru padomes ģenerālsekretāre Paula Lehtomeki, "NTT Docomo" vecākais viceprezidents Takehiro Nakamura, "Open RAN" politikas iniciatīvas izpilddirektore Diāna Rinaldo, mobilo operatoru asociācijas GSMA izpilddirektore Barbara Pareljo, 5G infrastruktūras asociācijas izpilddirektors Aleksandrs Kaloksuls un citi.

Pasākumā notiks diskusijas par 5G un kosmosu, "Open RAN" risinājuma dzīvotspēju, 5G pielietojumu militārajā jomā, 6G attīstību, kā arī paneļdiskusija ar trīs pasaules vadošajiem 5G iekārtu ražotājiem.

Eiropā ir bāzēti vairāki lieli inovatīvo tehnoloģiju uzņēmumi, tomēr 5G produktu attīstīšana Āzijā un Ziemeļamerikā notiek straujāk, lai iespējami ātrāk pielietotu jaunā mobilā tīkla sniegtās priekšrocības. Diskusijā Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta ģenerāldirektors Roberto Viola, Somijas Transporta un komunikāciju ministrs Timo Haraka, Vides un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Juris Pūce (AP) apspriedīs, kā paātrināt 5G attīstību Eiropā.

Tāpat notiks diskusijas par Eiropas Digitālo centru izveidi un lomu digitālo risinājumu ieviešanā, Eiropas Savienības (ES) finansējumu pētniecībai un inovācijai pēc vadības sistēmas "Horizon 2020" noslēguma, 5G pienesumu sabiedrībām, kā arī apskatīs Vācijas kā vadošās ES valsts stratēģiju 5G ieviešanā un Spānijas-Portugāles pārrobežu automaģistrāles piemēru 5G produktu testēšanai reālā vidē, īpašu uzmanību pievēršot pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai.

Apskatot Latvijas un Norvēģijas piemērus, forumā notiks diskusijas par viediem aizsardzības risinājumiem, kas nākotnē uzlabos procesu efektivitāti un samazinās izmaksas. Tāpat tiks aplūkots 5G potenciālais pienesums veselības nozarei.

Konference no centrālās norises vietas "Vefresh" inovāciju kvartālā Rīgā tiks pārraidīta īpaši izveidotā platformā vairākos kanālos, katrā no tiem piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem. Forums notiks uz četrām skatuvēm ar tīklošanās iespējām.

Pasākums būs bezmaksas un notiks angļu valodā. Klausītājiem ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.

Komentāri

Pievienot komentāru