Jaunākais izdevums

Latvijas lielākais pārtikas ražotājs AS “Dobeles dzirnavnieks” noslēdzis attīstības projektu, investējot graudu pieņemšanas un uzglabāšanas jaudu palielināšanā 11 miljonus eiro.

Projekta realizēšanai tika piesaistīts Swedbank aizdevums vairāk nekā 7 miljonu eiro apjomā un no Lauka atbalsta dienesta (LAD) saņemts 3,5 miljoni eiro līdzfinansējums. Pēc projekta realizācijas uzņēmuma graudu uzglabāšanas kapacitāte sasniegusi 355 tūkstošus tonnu līdzšinējo 270 tūkstošu vietā, kas ir līdzvērtīgi aptuveni 10% no kopējās Latvijas graudu kopražas.

Kā norāda AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, realizētais projekts ir stratēģiski svarīgs ne tikai uzņēmumam, bet arī nacionālā līmenī: “Pieaugot graudu pārstrādes apjomiem, pieaug arī nepieciešamība pēc atbilstošas kvalitātes izejvielu nepārtrauktas pieejamības. Īpaši spilgti to, cik būtiski ir spēt uzņēmumā uzglabāt ražošanai nepieciešamo graudu apjomu, iezīmējusi pēdējo gadu nenoteiktība un ģeopolitiskās situācijas radītie izaicinājumi loģistikas nozarē.”

Investīciju projekta ietvaros veikta graudu uzglabāšanas torņu būvniecība un izveidota jauna graudu pieņemšanas, uzglabāšanas un transportēšanas infrastruktūra. Jaunu deviņu graudu uzglabāšanas torņu sistēmas izveide ir noslēgusi apjomīgu AS “Dobeles dzirnavnieka” investīciju projektu izejvielu uzglabāšanas kapacitātes palielināšanai. Tas bijis viens no uzņēmuma stratēģiskajiem mērķiem jau kopš 2015. gada, un kopējās investīcijas graudu uzglabāšanas jaudu palielināšanā pārsniegušas 36 miljonus eiro.

Kā norāda Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Jevgenijs Ivanovs: “Ilgtermiņa plānošanas nozīmību nevar pārvērtēt uzņēmuma dzīves ciklā. Arī šo vīziju par nepieciešamo graudu uzglabāšanas kapacitāti, uzņēmums plāno un realizē teju desmit gadu garumā. Mēs, Swedbank, jau ilgstoši esam uzņēmuma “Dobeles dzirnavnieks” finanšu partneris un esam patiesi gandarīti par iespēju augt kopā un atbalstīt uzņēmuma ieguldījumus modernizācijā un efektivitātes celšanā. Kvalitatīvu pārtikas izejvielu pieejamībai šī brīža apstākļos ir būtiska nozīme, ne tikai Latvijas, bet arī visa reģiona mērogā, tāpēc projekta realizācija notikusi īstajā laikā”.

LAD direktors Ģirts Krūmiņš atzīst: “Ir prieks, ja Latvijas uzņēmumi aug, top modernāki, plāno katru nākošo sava darba soli mērķtiecīgi, izvērtējot ieguldījumu vērtību ilgtermiņā. “Dobeles dzirnavnieks” ir šāds uzņēmums, arī šis īstenotais projekts ir vērtīgs, jo nodrošina uzņēmumu ar iespēju glabāt graudus. Mēs dzīvojam tik mainīgā pasaulē, ka šāda stratēģiska pieeja, kad uzņēmumam ir iespēja glabāt resursus, ir svarīga. Vēlu, lai arī turpmāk kopā varam īstenot šādus projektus!”

AS “Dobeles dzirnavnieka” aizsākumi meklējumi 1976. gadā, kad Dobelē tika uzcelts pirmais elevators un lieljaudas kalte. Pašreizējo nosaukumu uzņēmums ieguvis 1991. gadā, savukārt 2008. gadā par uzņēmuma galveno akcionāru kļūst Igaunijas dzirnavas “Tartu Mill”. 2022. gadā uzņēmums sasniedza jaunu apgrozījuma rekordu, pārsniedzot 231 miljonu eiro slieksni.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Ugunsgrēkā bojātās Dobeles dzirnavnieka dzirnavas pilnībā atsākušas darbību

LETA, 18.12.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudu pārstrādes uzņēmuma AS "Dobeles dzirnavnieka" ugunsgrēkā bojātās dzirnavas ir pilnībā atsākušas darbību, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma pārstāvji.

Vienlaikus uzņēmumā atzīmēja, ka apdrošināšanas atlīdzība vēl nav saņemta.

Jau ziņots, ka jūlija vidū "Dobeles dzirnavnieka" ražošanas telpās izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā cieta uzņēmuma mīksto un cieto kviešu dzirnavas.

Novembra sākumā darbu atsāka Baltijā vienīgās "durum" jeb cieto kviešu dzirnavas, kurās top galvenā izejviela "Dobeles dzirnavnieka" pastas ražošanai - "durum" manna. Darbs pie mīksto kviešu dzirnavu atjaunošanas bija ilgāks.

"Dobeles dzirnavnieks" pagājušajā gadā strādāja ar 231,261 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 34,4% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 76,8% un bija 6,851 miljons eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

FOTO: TOP500 atvēršanas svētkos īpaši godina nacionālā kapitāla uzņēmumus

Db.lv, 07.12.2023

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens pasniedz balvu nominācijā TOP500 NOZĪMĪGĀKAIS EKSPORTĒTĀJS -

SIA Light Guide Optics International

Foto: Kristaps Kalns, Dienas mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

27.reizi klajā nācis Dienas Biznesa speciālizdevums TOP500, kurā sadarbībā ar Lursoft, SIA Ernst & Young Baltic un AS Olainfarm apkopoti Latvijas lielāko uzņēmumu biznesa sasniegumi. Svinīgā TOP500 izdevuma atvēršanas ceremonijā Mākslas muzejā Rīgas Birža 6.decembrī tika pasniegtas īpašas TOP500 godalgas piecās nominācijās.

Novērtējot visu Latvijas uzņēmumu pienesumu valsts labklājībai, Dienas Bizness īpaši izceļ nacionālā kapitāla uzņēmumu nozīmi šajā laikā, jo tieši viņi būs tie, kas paliks Latvijā un turpinās cīnīties jebkuros apstākļos. "Nereti Latvijas kapitāla uzņēmumi, ražotāji un darba vietu devēji nav lielie rekordisti ne pēc apgrozījuma, ne peļņas, tomēr tieši viņi ir tie, kas veido tādas darbavietas, kas veido maksimālo pienesumu tautsaimniecībai. Viņu peļņa Latvijai ir daudz vērtīgāka, jo tā paliek pilsoņu īpašumā un turpinās nest procentu procentus arī nākamajā gadā gan pilsoņiem, gan nodokļus valstij. Ieraudzīt šos uzņēmumus kā valsts lielo iespēju nākotnē, nevis tikai kā nodokļu maksātājus un kārtējā gada budžeta veidotājus ir kopējs uzdevums," jaunākajā TOP500 izdevumā norāda Izdevniecības Dienas Bizness galvenais redaktors Gatis Madžiņš. "Mums ir nepieciešams lielāks skaits vietējā kapitāla uzņēmumu, un tas prasa uztveres maiņu valsts iestādēs. Visās. Iespējams, ka, sākot uztvert vietējos uzņēmumus kā valsts asinsriti, mēs varēsim teikt ne tikai: “Latvija var!” -, ar to domājot uzņēmējus, bet arī: “Latvija grib!”-, ar to domājot valsti".

Komentāri

Pievienot komentāru