Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kompānija "R.EVOLUTION" nodevusi ekspluatācijā dzīvojamu māju "HOFT - House of the Flying Trees" - Strēlnieku ielā, informē uzņēmums.

Projekts sastāv no divām ēkām - rekonstruētas vēsturiskās ēkas ar diviem papildu stāviem, un jaunas septiņu stāvu ēkas. Komplekss atrodas labiekārtotā 2020 kvadrātmetru teritorijā, un tajā ir 42 dzīvokļi ar kopējo platību 6671,9 kvadrātmetri, griestu augstumu no 2,90 līdz 4,40 m penthausos. Pirmajā stāvā atrodas telpas komercdarbībai ar kopējo platību 134 kvadrātmetru, kā arī izveidota apakšzemes autostāvvieta.

Savukārt uz ēku terasēm un fasādes novietoti 39 bonsai kociņi. Visi "HOFT" bonsai ir skujkoki ar mazu augšanas potenciālu: kalnu priede, melnā pundurpriede, ciedrs. Tie ir izvēlēti atbilstoši Rīgas klimatiskajiem apstākļiem un ir jau izgājuši aklimatizācijas ciklu. Dizaina risinājums, kas ļāva integrēt bonsai ēkas arhitektūrā, Baltijas valstīs izmantots pirmo reizi.

Lidojošo koku mājai nosvinēti spāru svētki 

Strēlnieku ielā topošajam daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku projektam HOFT nosvinēti spāru svētki....

Pie projekta arhitektūras un koncepcijas realizācijas strādāja divas arhitektes - "OPEN AD" biroja vadītāja Zane Tetere-Šulce un Dita Lapiņa no biroja "KROKS". Projekta "HOFT" būvniecību kompānija uzsāka 2018.gada decembrī sadarbībā ar kompāniju SIA "Velve".

""Hoft" jeb lidojošo koku projekts ir bijis tehniski ļoti interesants un izaicinājumiem bagāts, jo paralēli esošās ēkas rekonstrukcijai un celtnes konstrukcijas pastiprināšanai virs restaurētās fasādes, ēkai tika izbūvēti vēl papildu divi pilnībā stikloti stāvi. Tāpat arī tika konstruētas īpašas kastes bonsai koku izvietošanai, bet par koku labklājību gādā centralizēta un pilnīgi automatizēta laistīšanas un augu barošanas sistēma. Šajā projektā, kurā apvienota vēsturiskā arhitektūra un mūsdienīgi risinājumi, kā arī ekskluzīvi apdares materiāli un dabas elementi, mēs kā būvnieki varam lepoties ar paveikto, jo otras šādas ēkas nav nedz Rīgā, nedz visā Baltijā," norāda būvnieka, SIA "Velve" valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.

Projekta būvniecībā investēti 16 miljoni eiro, no kuriem 4,9 miljonus nodrošināja banka "Citadele".

Komentāri

Pievienot komentāru