Jaunākais izdevums

Tevi varētu interesēt

Dalies ar šo rakstu

SEB banka piešķīrusi finansējumu 1,5 miljonu eiro apmērā SIA “Elko” daudzdzīvokļu mājas projekta “Apiņi” būvniecībai Krustkalnos, Ķekavas novadā.

Projektā paredzētas septiņas mājas, divas no tām jau tuvākajā laikā tiks nodotas ekspluatācijā.

“Apiņi” ir jauns dzīvojamo māju projekts Pierīgā, kura celtniecība tika uzsākta 2021. gada pavasarī. Projektā īpaša uzmanība tiek pievērsta ne tikai mūsdienīgam dizainam un kvalitatīviem būvmateriāliem, bet arī A klases energoefektivitātes nodrošināšanai.

“Projekts tiek attīstīts uzņēmuma īpašumā esošā teritorijā, kur iepriekš atradās birojs un noliktavas. Uzņēmumam pārceļoties uz jaunām telpām Daugmalē, tika nolemts plašo teritoriju labiekārtot, izveidojot patīkamu vidi un radot jaunu, modernu dzīvojamo māju kvartālu Pierīgā. Kopumā ir plānots uzbūvēt vēl piecas mājas, taču būvniecības tempi būs atkarīgi no tā, cik ātri izdosies realizēt dzīvokļus jau uzbūvētajās mājās,” stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valdis Rudzis.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: “Dzīves kvalitātes rādītāji Latvijā, tostarp kvantitatīvie, kā kvadrātmetru daudzums uz vienu iedzīvotāju, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, joprojām krietni atpaliek, tāpēc esam gandarīti atbalstīt kvalitatīva dzīvojamā fonda attīstību. Arī privātpersonu interese par energoefektīviem jaunajiem projektiem arvien pieaug, tāpēc ir būtiski, lai pieprasījumam sekotu atbilstošs piedāvājums.”

Kā norāda SEB bankas Privātpersonu konsultāciju centra vadītājs Māris Opincāns, lai arī nenoteiktība un augstā inflācija ietekmē iedzīvotāju pārliecību par nākotnes ienākumiem un attiecīgi aktivitāti nekustamā īpašuma tirgū, kopumā interese par dzīves līmeņa un tā kvalitātes uzlabošanu ir pietiekami liela. “Izvēloties jaunu mājvietu, iedzīvotājiem arvien būtiskāks faktors ir energoefektivitāte. Tāpat arī var novērot izmaiņas platību ziņā. Ja Covid pandēmijas periodā vairāk pirka un mainīja īpašumus uz lielākām platībām, jo aktuāli bija darbs un mācības no mājām, tad šobrīd ir tieši pretēji – ņemot vērā uzturēšanas izmaksu sadārdzinājumu, vairāk izvēlas mazākas platības. Tāpat ir liela interese par dzīvokļiem jaunajos projektos, taču piedāvājums ir ierobežots.” Situācija otrreizējā tirgū šobrīd ļoti atšķiras no tā, kāda tā bija gada sākumā.

“Vasarā šajā segmentā, īpaši, ja runājam par sērijveida projektiem, būtiski palielinājies piedāvājums. Esam novērojuši, ka samazinājies pieprasījums un pircēji kaulējas par atlaidēm pirkumā. Tāpat vēl viena daļa klientu arvien vairāk pievērš uzmanību kopējam mājas stāvoklim, ekspluatācijas termiņiem un potenciāli lielākām uzturēšanas izmaksām nākotnē. Privātmāju tirgū palielinājies sludinājumu skaits, īpaši ar lielākām platībām, taču pieprasījums vairāk ir privātmājām ar optimālo platību ap 150 m2. Šādām mājām tirgū nav liela piedāvājuma, tāpēc dažkārt klienti ir gatavi pirkt par dārgāku cenu,” stāsta Māris Opincāns.

SIA “Elko” ir uzņēmums ar vairāk kā 25 gadu pieredzi elektromateriālu tirdzniecībā, materiālu komplektēšanā, projektu vadībā un elektroietaišu projektēšanā. Šo gadu laikā izveidota sadarbība ar vairāk kā 250 ražotājiem visā pasaulē, veiksmīgi pārstāvot tos Latvijas tirgū. Ilggadējā pieredze projektēšanā, materiālu piegādē un montāžā ir sniegusi iespēju vadīt un pārvaldīt lielus “zematslēgas” projektus, piemēram, Latvijas nacionālo interešu objektu “Igaunijas – Latvijas trešā 330kV starpsavienojuma, 330kV elektropārvades līnijas izbūve un 110kV elektropārvades līnijas pārbūve”.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas tehnoloģiju (IT) produktu un sadzīves tehnikas izplatītājs AS "Elko grupa" parakstījusi līgumu par visu meitasuzņēmumu Krievijā kapitāldaļu pārdošanu un uzsāk operacionālu un tehnisku biznesa procesu atdalīšanu, teikts "Elko grupas" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

"Elko grupa" ir saņēmusi visu iesaistīto pušu atļauju pārdot divus meitas uzņēmumus Krievijā - "Elko Rus" un "Tirdzniecības namu "Absolut"".

Jau ziņots, ka kopš kara sākuma Ukrainā "Elko grupa" ir pārtraukusi preču piegādes Krievijas tirgum, un arī vairāki vadošie IT ražotāji ir paziņojuši par politisku lēmumu pamest Krievijas tirgu.

Elko grupas investori piekrituši pārtraukt Krievijas struktūrvienības darbību 

Informācijas tehnoloģiju (IT) produktu un sadzīves tehnikas izplatītāja AS "Elko grupa" investori...

Līdz ar "Elko grupas" Krievijā esošo meitasuzņēmumu īpašnieku maiņu, kas reģistrēta 25.aprīlī, ir uzsākta arī attiecīgo aktīvu nodošana un biznesa procesu nodalīšana gan operacionāli, gan sistēmiski, un šim procesam ir noteikts pārejas periods, kas tiks īstenots pa posmiem viena gada laikā.

Paziņojumā biržai teikts, ka darījuma rezultātā samazināsies ne tikai riski, kas ir saistīti ar Krievijas tirgu, bet arī "Elko grupas" bilance kļūs labāk kapitalizēta. Tāpat sagaidāms, ka uzlabosies koncerna pašu kapitāla īpatsvars un procenta seguma rādītāji, samazināsies aizņemto līdzekļu īpatsvars, tiks novērsts Krievijas rubļa valūtas risks, kā arī samazināsies kopējie pamatdarbības izdevumi, ļaujot netraucēti turpināt uzņēmējdarbības attīstību citos tirgos.

Jau vēstīts, ka "Elko grupas" koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 1,853 miljardu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% mazāk nekā 2020.gadā, savukārt koncerna peļņa pieauga par 30,4% un bija 39,429 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1993.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 9,901 miljons eiro. "Elko grupas" obligācijas kotē "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".

Komentāri

Pievienot komentāru