Ražošana

Finišam tuvojas Ziemeļeiropas lielākās cepumu ražotnes būvniecība Ādažos

Db.lv, 12.05.2022

Jaunākais izdevums

Noslēgumam tuvojas 2020.gadā uzsāktie “Orkla Biscuit Production” ražotnes būvniecības darbi Ādažos un iecerēts, ka gada nogalē jauna rūpnīca sāks darbu.

Jaunā, vairāk nekā 30 000 m2 plašā ražotne ar 13 ražošanas līnijām specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā, un būs lielākā šāda veida ražotne Ziemeļvalstīs un Baltijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 300 jaunu darba vietu. Šīs būs vienas no ievērojamākajām “Orkla” investīcijām, kas ir veiktas Latvijas pārtikas nozarē pēdējos gados.

Lai atstātu vēstījumus nākamajām paaudzēm, topošās “Orkla Biscuit Production” ražotnes pamatos 11.maijā tika ierakta īpaša kapsula. Svinīgajā pasākumā piedalījās “Orkla” grupas viceprezidente Ingvilla Berga (Ingvill Tarberg Berg), “Orkla Biscuit Production” valdes priekšsēdētājs Johans Udins (Johan Uddin), Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, kā arī būvniecības kompānijas “Merks” celtniecības direktora vietnieks Jānis Zilgme.

Par jaunās “Orkla Biscuit Production” cepumu un vafeļu ražotnes būvnieku konkursa kārtībā tika izvēlēta būvkompānija “Merks" un līguma kopsumma bija teju 32 miljoni eiro.

Par 32 miljoniem eiro Ādažos taps jauna pārtikas ražotne 

Par jaunās “Orkla Biscuit Production” cepumu un vafeļu ražotnes būvnieku konkursa kārtībā...

Ražotnes būvniecība tika uzsākta 2020. gada novembrī un plānots, ka šī gada nogalē tā sāks darboties. Savukārt līdz 2023. gadam plānots noslēgt visu projektu, lai ražotne varētu darboties ar pilnu jaudu. Līdz ar to cepumu un vafeļu ražošana no Kungalvas Zviedrijā un Artilērijas ielas Rīgā tiks pārcelta uz Ādažiem. Jaunā ražotne atrodas Ādažos, Laimas ielā 8, blakus pērn atklātajai “Laimas” ražotnei.

“Mēs sākām ar vīziju – koncentrēt visu “Orklas” cepumu ražošanu modernā, efektīvā un, galvenokārt, ilgtspējīgā rūpnīcā. Šodien ikviens var redzēt, ka šī vīzija kļūst par realitāti. Jaunā cepumu ražotne nodrošinās “Orklas” nākotnes konkurētspēju, ļaujot mums koncentrēt investīcijas jaunās tehnoloģijās, veicināt izmaksu efektivitāti un radīt spēcīgāku ražošanas platformu. Jaunā ražotne mums sniegs iespēju radīt jaunus produktus, piedāvāt inovācijas un turpināt attīstīt mūsu spēcīgos vietējos zīmolus,” saka “Orkla”grupas viceprezidente un “Orkla Confectionery & Snacks” izpilddirektore Ingvilla Berga, ieliekot kapsulā jau esošu produktu iepakojumus.

“Eiropas zaļajam kursam ir ambiciozi mērķi. Jau pašlaik ir skaidrs, ka Zaļā kursa mērķu īstenošanā, bez lēmumu pieņēmējiem valsts sektorā un arī starptautiskajā arēnā būtiska loma būs privātajam sektoram. Visiem kopā būs jābūt ciešā sazobē ar zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem, jāpievērš būtiska uzmanība aprites ekonomikas veicināšanai un resursu arvien gudrākai izmantošanai. Ilgtspējas un Zaļā kursa principu iedzīvināšana ir uzņēmuma veiksmes un efektivitātes atslēga mūsdienās,” saka Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

80 % no Latvijā saražotajiem cepumiem un vafelēm tiks ražoti citiem “Orkla” grupas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs (Zviedrijai, Norvēģijai, Somijai, Igaunijai un arī Latvijai). Jaunajā ražotnē taps vismaz 10 dažādu zīmolu cepumi un vafeles, tajā skaitā arī “Selgas” zīmola produkti. Jaunā ražotne būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā, radot ap 300 jaunu darba vietu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Trīs jūru iniciatīvas valstis Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos ieguldījušas 1,96 miljardus eiro

Db.lv, 22.06.2022

20. un 21. jūnijā Rīgā tika aizvadīts Trīs jūru iniciatīvas (3JI) biznesa forums, kurš pulcēja 12 3JI reģiona valstu līderus, iniciatīvas stratēģiskos partnerus, kā arī reģiona un starptautiska līmeņa uzņēmējdarbības un investīciju sektora pārstāvjus.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos ārvalstnieki šobrīd ieguldījuši 11,39 miljardus eiro, liecina Lursoft apkoptā informācija. No tiem 1,96 miljardus eiro veido Trīs jūru iniciatīvā esošās valstis.

Trīs jūru iniciatīva dibināta 2016.gada 25. augustā, apvienojot tajā 12 Eiropas Savienības valstis, kas ģeogrāfiski novietotas starp Adrijas, Balto un Melno jūru, – Austriju, Bulgāriju, Čehiju, Horvātiju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju un Ungāriju.

Lursoft dati rāda, ka šo valstu ieguldījums Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos kopš 2016.gada audzis par 82,13%.

Infografiku skatiet šeit.

Visstraujāk šajā periodā palielinājies ieguldījumu apjoms no Čehijas, kamēr lielākais kritums reģistrēts Slovākijas ieguldījumos. Vienlaikus jānorāda, ka šajā periodā par 37% sarucis gan ieguldītāju skaits, gan arī to uzņēmumu skaits, kuru pamatkapitālos personas no Trīs jūru iniciatīvas valstīm veikušas ieguldījumus.

Komentāri

Pievienot komentāru