Finanses

FKTK anulēs GE Money Bank kredītiestādes licenci

Žanete Hāka, 24.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome, sākot ar gada 28. oktobri, nolēmusi anulēt AS GE Money Bank izsniegto licenci kredītiestādes darbībai un atļaut reorganizēt banku par komercsabiedrību, kas nesniedz kredītiestādes pakalpojumus.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likumu banka var atteikties no licences, ja tās akcionāri lēmuši par bankas reorganizāciju un ir izpildītas visas saistības pret noguldītājiem. Pārbaudot bankas operatīvo bilanci, FKTK secināja, ka banka ir izpildījusi visas saistības pret noguldītājiem, tāpēc nepastāv šķēršļi bankai brīvprātīgi atteikties no kredītiestādes licences, pabeidzot pakāpenisku darbības izbeigšanu Latvijā.

GE Money Bank jau pirms vairāk nekā diviem gadiem bija paziņojusi par tās stratēģisko plānu pakāpeniski iziet no Latvijas tirgus.

Šā gada 23. septembrī noslēdzās GE Money Bank privātpersonu un uzņēmumu klientu norēķinu kontu apkalpošanas, depozītu, krājkontu un kredītu pāreja uz banku Citadele. Starp pusēm noslēgtais līgums nosaka arī GE Money Asset Management fondu un pensiju 2. un 3. līmeņa plānu pārvaldīšanas nodošanu Citadeles grupas uzņēmumam IPAS Citadele Asset Management.

Ar 28. oktobri Latvijā darbosies 19 bankas un 9 ES dalībvalstu banku filiāles.

Komentāri

Pievienot komentāru