Finanses

FKTK piemēro AS Expobank 105 tūkstošu eiro sodu

Žanete Hāka, 23.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēma lēmumu piemērot 105 tūkstošu eiro lielu soda naudu AS Expobank par nepilnībām klientu izpētē un darījumu uzraudzībā, informē FKTK.

FKTK pārbaudēs konstatēja, ka banka vairākos gadījumos nebija nodrošinājusi pienācīgu klientu izpētes un darījumu uzraudzības dokumentēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums (NILLTFNL) un FKTK noteikumi Klientu padziļinātās izpētes normatīvie noteikumi nosaka, ka bankai pirms sadarbības sākšanas ar klientu jāveic padziļināta izpēte, ja tam piemīt paaugstināta riska pazīmes, un arī turpmāk jāvērtē klienta darbība – tā jāpārzina pilnībā, kā arī jānodrošina šī procesa dokumentēšana.

Atbilstoši 2014. gada maijā pieņemtajiem Kredītiestāžu likuma grozījumiem, kas definēja jaunas prasības naudas sodu apmēru noteikšanai kredītiestādēm, FKTK ir tiesības piemērot soda naudu līdz pat 10% no bankas iepriekšējā gada kopējo neto ienākumu summas. AS Expobank gadījumā tas būtu līdz 837 876 eiro. Nosakot soda naudu 105 tūkstošu eiro apmērā, FKTK ņēma vērā konstatēto trūkumu raksturu, kā arī to, ka banka jau daļu nepilnību ir novērsusi līdz soda uzlikšanas brīdim un turpina pilnveidot iekšējās kontroles sistēmu.